Asteroids Reloaded – klasika znovu ožívá

  12:00aktualizováno  6. července 9:51
Galaxie je v ohrožení a kosmický triumvirát ve složení Země, Mars a Jupiter vysílá na záchranou misi své nejlepší letce. Mezi ty se probojuje i vaše maličkost a boj o přežití lidstva může začít. Povede se?
70

Asteroids Reloaded

Platforma: Freeware
Výrobce: Ice Tec Studios

Stáhnout

Asteroids ReloadedSkupinka vývojářů vystupujících pod jménem Ice Tec Studios rozhodně nepatří na herní scéně mezi žádné nováčky. Aby taky ne, na svém kontě mají celou řadu povedených titulů, z nichž stojí za zmínku Soccer Pong 3D nebo Jungle Survivor. Dnes recenzovaná hra Asteroids Reloaded se snaží navázat na odkaz stařičkých (a nutno podotknout, že velmi oblíbených) Asteroids z dřevních dob elektronické zábavy.

Možná to někoho u hry takového formátu překvapí, ale Asteroids Reloaded obsahují příběh. Není sice bůhvíjak propracovaný a překvapivý, avšak i tak jeho přítomnost potěší. Ostatně si zkuste vybavit, kolik jste v životě hráli vesmírných stříleček, v nichž excelovala právě dějová linie? Asi jich mnoho nebylo, což? Nevadí, pojďme se tedy podívat na to, o co vlastně jde v dnešní plné hře. Její děj je zasazen do roku 2021 a v této pokročilé době lidstvo dávno osídlilo kromě Země i další planety naší soustavy. Asteroids ReloadedCo čert ale nechtěl, jedna z galaxií jménem Black Eye se stala nestabilní a začala produkovat miliony meteoritů, které by mohly zničit celé lidské pokolení. Z toho důvodu byla ustavena tzv. Elite Space Security Force (ESSF), aby se s tímto problémem vypořádala.

V pozadí ESSF stojí zástupci planet Zěmě, Marsu a Jupiteru. Ti všichni dali k dispozici své nejlepší piloty, kteří se budou muset s meteorickými roji vypořádat. Na vás pak je, abyste si zvolili jednu z planet, jež budete při hraní reprezentovat. Asi nemusím dodávat, že co planeta, to jiný vesmírný koráb. Země nabídla tryskový raketoplán, Mars naopak dodal létající talíř a Jupiter hyper vznášedlo, s nímž bude likvidace meteoritů snazší. Každý z této trojice má zcela jiné chování a vlastnosti. A právě proto si to chce vyzkoušet všechny tři, abyste zjistili, které vesmírné plavidlo vám nejvíce sedí.

Vlastní hra už jsou ale v podstatě klasičtí Asteroids tak, jak je známe z minulosti – vaše plavidlo je vrženo do roje meteoritů, které se pod náporem střel rozpadávají na stále menší a menší kousky až postupně zanikají. Asteroids ReloadedZatímco prvních pár levelů je doslova procházka růžovým sadem, postupně času začne značně přituhovat. Právě v takových okamžicích oceníte použití některé ze speciálních zbraní, jíž je každá z lodí vybavena, nevýhoda se však skrývá v jejich dlouhém nabíjení a častém přehřívání, proto pozor na to!

Zpracování sice nijak nenadchne, ale stejně tak ani neohromí. Grafická stránka by mohla být o jeden stupínek lepší, hudbě a zvukům není takřka co vytknout. V konečném součtu jde po technické stránce o ryze průměrný titul, kterých se na internetu válejí stovky. Vlastní hra pak pomyslný střed lehce převyšuje, ale nějaká velká sláva to není. U Asteroids Reloaded se každopádně pobavíte, ale zakrátko je odložíte a zcela na ně zapomenete.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz