Ashen Empires - rozsáhlé fantasy RPG

  12:00aktualizováno  28. července 8:37
Hledáte kvalitní MMORPG s rozsáhlým herním světem, v němž se můžete pohybovat hodiny a hodiny a to z výtečnou podporou questů a NPC. Zkrátka zábava na letní prázdniny, kterou hledáte.
90

Ashen Empires

Platforma: Freeware
Výrobce: Iron Will Games

Stáhnout

Ashen EmpiresS independent Game Festivalem jsou zpravidla spojené jen ty nejlepší herní projekty. Pokud si tedy zvolíte většinou kteréhokoliv z finalistů, čestných her nebo jiných ocenění, nemůžete se trefit do kousku neoriginálního či graficvky neatraktivního. No a tak nějak najisto jsem i já zvolila MMORPG Ashen Empire, které doslova za málo servíruje hodně muziky.

Ashen Empires je totiž online hra o rozsáhlém herním světě, která je šířena zcela zdarma. Pro financování nezávislých vývojářů byl zvolen v současnosti velmi populární systém spočívající v možnosti zcela dobrovolné platby, která je však povinná v momeAshen Empiresntě, kdy byste rádi pronikli do hry hlouběji a užili si veškeré její možnosti.

Pokud nejste ochotni tuto drobnost akceptovat, můžete se tak jako tak podívat do virtuálního světa, který je tradičně rozdělen do dvou znepřátelených frakcí. Z těch si vyberete před startem, přičemž dokonce je možnost změnit stranu během hry, což zní jako velmi zajímavá novinka. Pogé co se k frakci přidáte jako nováček, čeká vás nejprve tvrdá zkouška loajality. To v praxi znamená jen promluvit si z místním úředníkem a splnit danou sérii questů, jako je zvykAshen Empiresem v každém RPG. Kromě frakcí je možné si vybírat také mezi rasami. Jejich výčet je vesměs klasický a tak nechybí elfové, lidé či orkové. Každá rasa začíná v jiném městě, tudíž také nabízí vlastní zásobárnu levelů a vy tak můžete bez silného stereotypu rozehrát i více postav najednou. Jinak má také každá z ras své vlastní plusy a výhody, přičemž unikátně si ji upravíte ještě před vstupem do herního světa tak, že rozdělíte několik málo bodů mezi vlastnosti jako je síla či inteligence.

Sílou Ashen Empire je právě vývoj postavy, který máte plně ve svých rukou a v každém momentu si můžete sami zvolit, kterou schopnost si osvojíte a která je pro vás naopak zbytečná. Jinak lze nové vlastnosti přijímat od speciálních trenérů většinou seskupených na jednom místě, kde se lze naučit kouzlit, bojovat s mečem ale i zabíjet nepřátele na dálku pomocí luku. Jinak je hratelnost tradičně smíšená z plnění questů, komunikace s jinými hráči, zakládání guild a zabíjení nepřátel. To vše v izometrické grafice o velmi slušné kvalitě. Doporučujeme!

Pozn. Pro instalaci musíe nejprve stáhnout instalátor pro všechny hry níže, následně vybrat Ashen Empires a teprve poté stáhnout instalátor přímo pro hru. Ten po stažení a nastavení přímo zapne hru. Dále bude nutné se zaregistrovat na webu autorů, což lze vše provést taktéž přes instalátor.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 37 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz