Arrows From Hell - šipky v hlavní roli

  12:00aktualizováno  9:09
Dnešní hra je originální a velmi jednoduchá na ovládání. Samotné hraní však už tak snadné nebude. Ovládněte unikající šipky, proměňte je v body a dosáhněte na mety nejvyšší.
60

Arrows From Hell

Platforma: Freeware
Výrobce: DeadLeaf

Stáhnout

arrowsfromhellr1

Arrows From Hell je poměrně originálním počinem. Stejný koncept hraní jsem ještě u žádné jiné hry neviděl, i když o úplný prototyp nového stylu hraní se nejedná. Existuje několik podobných, i když trochu jinak pojatých her.

Na strohé hrací ploše vidíte červený čtverec, který je nejdůležitějším objektem ve hře. Z něj krátce po startu hry vyletí čtyři šipky. Každá z nich ukazuje na jednu světovou stranu a vy je můžete ovládat pomocí kurzorových kláves. Šipky se seřadí na horní částí obrazovky do vodorovné řady a můžete začít hrát. Z krychle začnou vyjíždět podle náhodného klíče šipky a vydají se na cestu vzhůru v linii stejné podle šipky nahoře. Vy budete mít za úkol zmáčknout danou šipku ve chvíli, kdy se budou arrowsfromhell2tyto dvě šipky překrývat. Jednoduché, říkáte? Ano, zpočátku jezdí šipky pomalu a máte dostatek času, ale postupně se bude jejich rychlost navyšovat, začnou jezdit třeba dvě naráz a pak se budete mít setsakramentsky co ohánět. Hrát můžete donekonečna, ale to se určitě nikomu nestane. Jste totiž závislí na ubíhajícím čase. Na začátku máte 60 sekund hracího času a za každou strefenou šipku dostanete mimo skóre i vteřinu k dobru. Hrací doba se tak protáhne dle vašich schopností.

Grafika je velmi jednoduchá. Pozadí tvoří rozmázlá barva a krom šipek a červené krychle už na hrací ploše nic nenajdete. S přehledností není problém. I když je zpracování velmi banální, musím pochválit výbuchy šipek, které se povedly velmi dobře. Hratelnost je poměrně slušná. Zpočátku si budete muset zvyknout, jak jsou šipky rozmístěny, ale jakmile vám jejich postavení vejde do krve, budete je mačkat už automaticky. Plynulost hraní je bezproblémová. Obtížnost se úměrně zvyšuje. Jakmile vám šipky budou jezdit rychle, budete muset být velmi precizní, arrowsfromhell3protože na jejich zachycení budete mít opravdu jenom krátký okamžik. Často se vám tak bude v pozdějších fázích stávat, že minete. S ovládáním problémy nejsou, je velmi jednoduché a intuitivní. Pokud zapracujete na koordinaci mačkání kláves, budete se moct dostat poměrně daleko. Na konci hraní vás čeká tabulka vítězů. Ozvučení Arrows From Hell je pěkné a při hraní nijak neruší.

Jestliže máte chvíli čas a rádi byste si jej ukrátili, mohu vám Arrows From Hell doporučit. Jedná se o pěkně zpracovanou jednohubku, která ale může někoho zaujmout i na delší dobu. Pokud by autor přidal nějaké zajímavosti a hraní tím tak oživil, určitě bych šel s hodnocením výše, ale i takto se jedná o solidně odvedenou práci.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

26 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Najdete na iDNES.cz