Army Assets – známka braku

  18:54aktualizováno  18:54
Vložil do hry pušky a vojandy. Myslel si, že je to známka braku.
50

Army Assets

Platforma: Freeware
Výrobce: fuegerstef

  • Průměrná akce

Stáhnout

Army Assets

Army Assets

Nebuďme přespříliš elitářští, a připusťme, že braková tvorba umí být taky fajn. Ono kombinování krve, kvérů a koz, jako ho představil třeba Duke Nukem Forever nebo film Grindhouse, prostě umí pobavit. A to se počítá v první řadě. Každý žánr (i hidden object hry) má právo na život – a nemá tedy smysl dnešní arkádu Army Assets odsuzovat a priori jenom za to, že kombinuje příjemné s příjemným. Bohužel pro ni, nenabízí o moc více výhod než právě naditý výstřih virtuálním bojovnic. 

Army Assets

Nejsem sice jasnovidec, ale troufám si tvrdit, že Army Assets měl být nenáročnou casual střílečkou, do které navíc vývojáři pro větší úspěch vložili prsaté ženštiny. Skutečně, hra nabízí klasický pohled zboku, v němž komandujete vojandu na její cestě za odhalením tajemství tajemných válkou zmítaných hor. To znamená spoustu střílení po nepřátelských vojandách a jinak prakticky nic víc. Jeden by řekl, že takový výslech zajatkyň v kůži oděnými důstojnicemi by mohl být zajímavější než arkáda jako taková, ale nešť.

Army Assets

Ve svém základu je Army Assets mírně nadprůměrnou arkádou, kterou z bahna podprůměru zdvihá především nenudící level design. Stejně jako před lety je zkrátka i dnes zábava skákat po plošinkách a dostávat tupou AI do pastí. Co tu máme dále? Bohužel už prakticky nic. Zbraní je sice více, ale na rozdíl od jiných primitivních leč dobře provedených destruktivních akcí (například Ranger, který zrecenzujeme brzy) tu není ani za mák zničitelné prostředí, pořádná krev či jen pouhopouhé třesení obrazovky při detonacích. Absentují i lascivní hlasy poraněných vojand - kvůli cílení hry na nadržené puberťáky jeden z potenciálně stěžejních aspektů. Škoda pro vývojáře, škoda i pro hráče.

Na konečné tak Army Assets zůstávala přesně tím, co sama kopíruje. Jedním uchem může jít příjemně dovnitř hlavy, ale snad ještě než ji dohrajete, tak vyletí druhým uchem ven. Za alespoň elementární snahu (příběh, zbraně, ironie) o nenudící dílo ji nadprůměrný status vlepím. Ale vývojáři zoufale promeškali možnost vytvořit něco trvalejšího a zábavnějšího než jen srandovní capinu, kterých je na scéně dvanáct do tuctu.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz