Area 2048 - vesmírná střílečka po japonsku

  12:00aktualizováno  12:12
Dnešní hra by se mohla zařadit k mnoha klonům vesmírných stříleček, ale ve skutečnosti jde o po všech stránkách originální a povedené dílko. Stáhněte a posuďte sami.
60

Area 2048

Platforma: Freeware
Výrobce: Hello World Project

Stáhnout

Area 2048Vesmírných stříleček prošlo rukama každého příznivce freewarovek nespočetné množství. Dnes tu však máme hru, která se rozhodla, že žánr, ve kterém na první pohled nejde nic nového vymyslet, pokropí živou vodou a přinese do něj nové nápady. Zní to odvážně? Možná pro nás Evropany, ale v Japonsku inovacemi přímo žijí. Proto není divu, že Area 2048 vznikla právě v zemi vycházejícího slunce. Můžete však být klidní. Menu i hlášky ve hře jsou v angličtině. Uh. Řekl jsem hlášky? No vidíte, tato inovace mi došla až teď… Ale začněme od začátku.

Area 2048 je vesmírná střílečka. Není však skrolovací, ale svým vesmírným korábem se pohybujete v určité oblasti čtvercového tvaru. Herní plocha je sama o sobě menší, takže při pohybu do stran se posunuje. Váš raketoplán se tedy může volně pohybovat ve všech směrech. Také nepřátelé přichází z různých stran, objevují se na různých místech a v různou dobu. Zní to zmateně? V důsledku to pro vás znamená, že musíte dobře zvládnout ovládání. Vaše nepřátele přitahujete jako magnet, takže zůstat na jednom místě příliš dlouho se nevyplácí. Na druhou Area 2048 stranu pokud zaujmete dobrou pozici a soupeře po ploše trochu „potaháte“, půjdou bezhlavě za vámi a vy je z jednoho místa postřílíte. Radost z pohybu umocňuje originální pozadí, které je tvořeno několik vrstvami obdélníků, které se při vašem pohybu libovolně a efektně prolínají. Také vaše plavidlo, soupeři a střely se nesou v podobném tónu jako pozadí. Tvoří je pouze obrysy jednoduchých geometrických objektů a celkově působí dojmem křehkosti – jako by vše bylo ze skla. Možná se vám zdá grafika z přiložených screenshotů nedodělaná. Ve skutečnosti je pouze originální a přirovnal bych ji ke hře XII na poli komerčních stříleček.

Stejně jako jiné vesmírné střílečky, i zde musíte v každém kole postřílet všechny nepřátele, abyste postoupili do dalšího levelu. Po určitém množství se pak utkáte s hlavním bossem. Jde o potvůrku větší, s nebezpečnějšími střelami a samozřejmě odolnější než všechny ostatní. Počet nepřátel Area 2048 oproti jiným podobným hrám je o dost menší. Nepohrnou se na vás miliony stejných objektů, u kterých můžete po chvilce položit závaží na CONTROL a jít si uvařit kávu. Samozřejmě obtížnost i počty nepřátel rostou s přibývajícími koly. Mimo klasickou zbraň tak za zabité nepřátele dostáváte i speciální energii, která se zobrazuje ve formě sloupečku, která se vám mění za superzbraň. Klasickou zbraň pak ovládáte klávesou Z a superzbraň dvojkombinací X+Y. Pokud máte nepřítele v dohledu, vaše loď jej při míření a střílení „uzamkne“.

O grafické stránce jsem se již zmiňoval. Mimo zvuky zbraní je každý level doprovázen hláškami o bonusech, zahájení atd. V pozadí vám hraje svižné techno. Area 2048 je skutečně hodně originální vesmírná střílečka, kterou byste si měli rozhodně stáhnout a vyzkoušet. Část z vás ji jistě zavrhne, ale někoho chytne a nepustí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

48 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 13 čtenářů

Témata: Raketoplán

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz