And The Moment Is Gone vám možná připomene, co si občas myslíte

  15:25aktualizováno  15:25
Příběh o životě osamělého mladého muže je v této hře vyprávěn pomocí jeho subjektivních prožitků a myšlenek. Snažíte se ve zmatku všeho toho, co se mu honí hlavou najít záchytný bod, který vás posune kupředu.
80

And The Moment Is Gone

Platforma: Freeware
Výrobce: Mike Mezhenin

  • subjektivní vyprávění přidává na zajímavosti
  • originální typ adventury
  • v problémech se můžete takříkajíc najít
  • ne každému tento typ adventury sedne
  • trochu stratické obrazovky

Stáhnout

And The Moment Is Gone | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

And The Moment Is Gone

Tato poměrně netradiční adventura vyprávějící příběh jednoho zapomenutého mladého muže funguje trochu jinak, než jsme z podobných her zvyklí. Místo klikání na nějaké předměty a vybírání témat konverzace se proklikáváte myšlenkami hlavního hrdiny a snažíte se „udělat v nich pořádek“. Dějově je hra sice nevýrazná, ale nepostrádá existenciální náboj a zobrazuje situace, ve kterých se klidně můžete najít i vy sami.

And The Moment Is Gone

Hlavní hrdina se jmenuje Thomas. Máma mu říkala Tom a kamarádi mu teď také říkají Tom. Sám si ovšem není úplně jistý, jestli vůbec nějaké kamarády má. Pracuje v kanceláři u počítače a neustále pročítá firemní e-maily. Nudí se a je sám.

And The Moment Is Gone

Má ovšem velmi plodnou představivost, jenže za to ho jeho zaměstnavatel nepovýší. Snaží se prosadit jako scenárista a až se mu to povede, zůstane na volné noze. V každé sekundě se mu hlavou honí desítky myšlenek.

Zhasl doma všechna světla? Neměl si udělat před odchodem snídani? Neměl by poslední kapitolu svého scénáře upravit? Spousty problémů vyžadují spousty řešení.

And The Moment Is Gone

Neustále musí myslet na bývalou přítelkyní Kate. Opustila ho, protože na všechno zapomínal, protože je břídil, nebo protože byl pořád v práci? A co ta nová krásná slečna, kterou potkal v metru a kterou se bál oslovit?

Rozhodovat za Toma sice nemůžete, na to je hra příliš lineární, ale klikáním na jednotlivé bubliny s myšlenkami se dostáváte k jádru jeho charakteru a třeba objevíte něco, s čím se budete moci ztotožnit.

And The Moment Is Gone

Jednotlivé bubliny je možné jedním tlačítkem odstranit, nebo je druhým začít myslet. Stejně tak v rozhovorech. Levým myšítkem odpověď vyhodíte, druhým zase přijmete a vyslovíte.

Protože na obrazovce v každém okamžiku poletuje myšlenek mnoho, musíte přijít na to, které jsou jen vedlejší a které vás naopak v ději posunou dál. Na to přijdete jen stylem pokus-omyl, a tak je třeba proklikávat se a zjišťovat, kam až králičí nora Tomových idejí vede.

And The Moment Is Gone

And The Moment Is Gone je vcelku jednoduchá hra. Děj je tristní (i když díky subjektivnímu vyprávění zajímavě podaný) a na nějakou velkou epiku zapomeňte. Na druhou stranu se tady na podobné věci nehraje. Je to příběh jednoho obyčejného kluka s obyčejným snem, který si moc nevěří a kolem sebe vidí jen nepřekonatelné bariéry. Podobnost s mým či vaším životem je čistě „náhodná“ a snad i kvůli tomu je Tomův příběh tak sympatický.

Zde můžete stáhnout verze pro alternativní operační systémy.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

100 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 2 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz