Ancient Sword - zachraňte princeznu

  12:00aktualizováno  11. ledna 8:26
Vítejte zpátky v době chrabrých rytířů, hrdinských činů a krásných princezen, které se často ocitají v nesnázích a zpravidla za slušným zástupem krvelačných nepřátel. A právě s podobnou nástrahou se bude muset poprat také postava této hříčky.
70

Ancient Sword

Platforma: Freeware
Výrobce: konoko_q

Stáhnout

Ancient SwordVítejte v klasickém světě, kde místo supermoderních technologií vládnou stará dobrá pravidla založená na fyzické síle s trochou rozumu navrch, pány přírody stoprocentně byli lidé, v jejichž rukou se začaly pozvolna objevovat železné, ostré a naleštěné předměty, říkejme jim meče. A právě podobný kousek se stane onou hranicí mezi životem a smrtí pro několik následujících minut strávených v zajímavé arkádovce Ancient Sword.

Pro ty kdo si potrpí na důslednou znalost dějové linie, čeká bohužel zklamání. Veškeré rozhovory se totiž zobrazují v japonštině, ktAncient Sworderou většina z vás samozřejmě neovládá. Během sekání a zabíjení nestvůr si ale tohoto malého hendikepu všimnete tak maximálně ve chvíli, kdy narazíte na sympatickou princezničku a nemáte nejmenší tušení o tom, co se vám vlastně snaží sdělit.

Jinak ale budete pobíhat po přírodních lokacích, zpravidla situovaných do nějakého toho hustého lesa s obrovským vodopádem, roklemi, převisy zkrátka a dobře vším co do takového 2D prostředí patří. No a zde se ocitáte se svou jedinou výbavou, jíž je kolem skromného oblečku především meč (později i další) – vaše jediná zbraň, s níž zvládáte jediný chvat, jež je ovšem dostačující na většinu nepřátel, které budete potkávat. A jen málo z nich by se dalo zařadit mezi klasické obyvatele lesnícAncient Swordh prostor. Uznejte sami, kolikrát jste již na víkendové vycházce potkali obrovského růžového kraba vyplavujícím ze svého těla obrovské nafukovací bubliny, jež jsou stejně jako on samotný pro vás nebezpečné. Vedle něj vás ohrožovat budou také létající zvířata jako netopýři či neidintefikovatelné plazící se hmoty.

Co je třeba na hře jako Ancient Sword ocenit a co se až tak často u freewarovek podobného typu nevidí jsou zakomponované RPG prvky, spočívající ve sbírání cenných zkušeností. Ty jsou na konto připisovány po úspěšném zabití některého z nepřátel. Ty pak nemají bohužel žádný výraznější důsledek, snad až na občasné zvýšení levelu – i to je ovšem třeba patřičně ocenit.

Ancient Sword se i přes nepříjemnou jazykovou bariéru nepochybně uvelebí na discích celé řady arkádových hráčů. A důvodů je hned několik – RPG prvky, počínaje a svižnou hratelností a poměrně dobrým zpracováním konče. Škoda jen opravdu ubohého rozlišení a poměrně nudných a opakujících se lokací.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

44 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz