ANCHOR – pojďte si zarybařit

  12:00aktualizováno  28. března 12:09
Pojďte si zarybařit ve hře ANCHOR - The Last Hope of the Brilliant Ocean. Nebude to ale vůbec jednoduché. Budete se muset vyhýbat minám, zákeřným krabům ale taky obrovským Fishboneům, a přitom ještě sbírat různé bonusy. Připraveni?

ANCHOR - Last Hope of the Brilliant Ocean

Platforma: Freeware
Výrobce: Hauray

Stáhnout

AnchorHra ANCHOR - The Last Hope of the Brilliant Ocean je prvním kouskem japonského programátora, který si říká Hauray (nebo je to jeho pravé jméno?). I když je to jeho debutový podnik, určitě se nemá za co stydět. Pokud japonštinou nevládnete, nemusíte se ničeho bát – hra je totiž kompletně v angličtině. Je to jednoduchá arkáda, ve které hrajete za malou žlutou ponorku :-), a za sebou táhnete mnohem větší klec. Poklidně si plavete v moři, kolem vás spousta ryb a - jak brzy zjistíte – nic vám nemůže ublížit. Jediné, co se vám může stát, je, že vám dojde vzduch. Pokud se ale dostatečně často vynoříte, netrápí vás už vůbec nic. Z harpuny ale můžete vystřelit jen desetkrát a pak musíte na hladinu na spřátelenou loď doplnit munici a vyložit ulovené ryby z klece. K tomu na mapce vidíte, kde ona loďka pluje, kde jste vy a kde vám padají bonusy, které musíte sbírat. Prostě idylka…

Po chvíli hraní se ale ve vodě začnou vznášet miny. Proto máte mimo harpuny ještě torpéda, kterými miny zneškodníte. AnchorLovíte tedy ryby, sbíráte bonusy a sem tam sestřelíte minu, když vtom najednou se přiřítí mnohem větší rybí kostra – Fishbone. Tu můžete sestřelit torpédem, a když se vám to nepovede – nevadí. Nic vám neudělá. Nejde totiž o vaši ponorku, ale o klec! Může vám shodit klec, kterou potom musíte sbírat ze dna, ale hlavně, ze které vám utečou nalovené ryby. Problém ale přichází teprve s příchodem jakéhosi „bosse“. Tedy obrovské rybí kostry, která zabere osminu mapy a nedá se sestřelit. Do další úrovně postoupíte jedině tak, že nalovíte (a samozřejmě taky vyložíte na mateřskou loďku) dostatečný počet ryb, což s tímhle gigantem metajícím naváděné rybí kosti po vaší kleci s úlovkem není vůbec jednoduché.

Hra se odehrává v šesti úrovních a s nimi přichází i šest různých prostředí. První misi tvoří průzračná voda, nebe bez mráčku krásné dno. Ve druhé úrovni se s ponorkou dostanete do velmi teplých krajin. Do vody nalétávají a zase se vynořují rackové a změní se i podvodní fauna. AnchorPřibudou raci, kteří vám rozkousávají klec a osvobozují lapené rybky a objeví se i medúzy vypouštějící inkoust, kterým vám na chvíli zatemní. V dalších vodách plavou strašně rychlé a strašně malé sardinky, které ulovit je určitě těžší, než ulovit kapra z prvního levelu. Postupně vody tmavnou a přibývají roztodivní mořští tvorové, z nichž s každým přichází nějaká ta komplikace. Ve vodě mimo jiné začnou plavat i kameny, který do vás naráží a komplikují vaši cestu na hladinu za vzduchem. Potom se zase musíte prodírat vodopádem, ve kterém je proud tak silný, že se sotva pohybujete. V posledním kole hry už si musíte svítit vlastním světlem, protože se pohybujete v hloubce, kde je naprostá tma a kde žijí jen tvorové s vlastním osvětlením (což je výhoda, protože jsou vidět, ale zároveň nevýhoda, protože umí zhasnout a pak jen střílíte do zbytečně do tmy).

AnchorJednoduché a přitom dostatečné ovládáni je pro našince vyřešeno trochu nešikovně, protože hra se ovládá na šipkách a střílí se klávesami X a Z, které jsou na anglické klávesnici umístěny vedle sebe, na české už ale nikoli. Doporučuji tedy při hraní přepnout na anglickou. Grafika je poměrně povedená. Je jednoduchá a účelná (což je do jisté míry dané velikostí okna, ve kterém běží), ale v jednoduchosti je krása. Hudba a zvuky vůbec se povedly. Hudba je klidná, nevnucuje se a pro každý level jiná, a tak vám ani při delším hraní nebude lézt na nervy.

V souhrnu je to tedy ANCHOR - The Last Hope of the Brilliant Ocean povedená arkáda s dostatkem úrovní pro každého, komu se bude líbit. S jednoduchým ovládáním a příjemnou grafikou i hudbou. Takže – vzhůru mezi ryby!


Autor:
Témata: Loď, Ponorka

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Roulette Knight je nejbizarnější hra na hrdinu v historii lidstva

Roulette Knight

Hrdinská dobrodružství mají mnoho podob. Nemusíte zrovna zachraňovat svět. Stačí, abyste se snažili neprostřelit si...

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.

Najdete na iDNES.cz