Alternate Path - jinak než si myslíte

  12:00aktualizováno  9:35
Arkádové hopsačky nemusí být vždy vytvořeny podle stejného konceptu. Autor té, co vám nabízíme dnes, si pohrál s dostupnými možnostmi a hráče tak trochu vodí za nos. S trochou uvažování na něj ale vyzrajete!
60

Alternate Path

Platforma: Freeware
Výrobce: David Yates

Stáhnout

Alternate PathTak trochu zvrhlé a manipulátorské sklony se občas objeví u freewarových autortů ve chvíli, kdy na scénu vydají svůj čerstvý projekt. Něčím podobným totiž trpí i tvůrce Alternate Path. V této hře se až tak nezaobíral technickým zpracováním, což je bohužel patrné na první pohled, zato se ale doslova vyřídil na hratelnostních vychytávkách.

Pokud to tedy vezmeme popořádku, Alternate Path je arkádovou hrou. Zpočátku se jeví jako zcela nezajímavá hopsačka, kde s graficky neatraktivním hlavním hrdinou procházíte naprosto nezajímavým herním světem a šlapete kostičkovaným přátelům na hlavu, abyste si zasloužili postup dál a zároveň je zprovodili ze světa. Takto to bude vypadat ale jen po tu dobu, než dojdete na samý konec první místnosti. Tam vás hra zastaví a.... Pošle zpátky. A to je jen první naschvál, který se od ní dočkáte.

Alternate Path

Důležité je uvědomit si, že s vámi po celou dobu komunikuje jakási nadpřirozená síla a to přes nepřehlédnutelné texty hozené přímo na obrazovku, kde většinou zakrývají její značnou část. Přečíst si je tedy musíte a pro hraní dál je nejlepší je také odmazat za stisknutí tlačítka space. Tyto zprávy budete muset číct i z dalšího důvodu – většinou obsahují informace, bez kterých se dále nepohnete. Většinou jde o kousky zašifrované a na pravý autorův úmysl budete muset přijít, přesto jsou vždy určitým způsobem nápomocny. Ostatně podobných záseků se v Alternate Path dočkáte nespočetně a poté, co s nadšením na řešení skutečně přijdete, jen se s úsměvem pozastavíte nad tím, jak byl klíč k ceAlternate Pathlé situaci vlastně úplně jednoduchý. Vše tedy začíná onou první obrazovkou, kdy dojdete na konec místnosti, hra se rozhodne že vás dál nepustí a pošle vás zpět. Zde již máte přichystanou cestičku novou. Jinak budete také muset překonávat blikající obrazovky a luštit tajemné zprávy, které vám radí hru uložit za pomocí F5. Pokud to ale uděláte, hra vám pro změnu napíše, že teď to ještě potřeba není. A řešení celé této kličky je přitom nasnadě, já osobně ale klíč odhalila asi až na pátý pokus. Autor mě dostal i jinou fází hry, kde pro změnu nutil zapsat textově to, co po hře zrovna chci. Trochu to vyvede z míry a přitom je to tak jasné... :-)

Alternate Path tedy neohromí po stránce technické. Ta je upřímně hodně slabá. Designe levelů je již o něco zdařilejší, zlatou medaili by si ale rovněž nezasloužil. A vzhledem k tomu že projekt z bidy vytahuje jen opravdu promakaná hratelnost, nedosáhl výše než na ohodnocení šesti body. Přesto jde o opravdovou lahůdku.

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

33 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz