Alien Wars - mimozemšťané útočí

  12:00aktualizováno  15. února 6:40
Skvěle vypadající vesmírná střílečka s dvanáctkou levelů, ve které budete válčit s mimozemšťany ve vesmíru i na povrchu planety.
90

Alien Wars

Platforma: Freeware
Výrobce: GameTop

Stáhnout

Alien WarsTěžko říct, kdo dnešní bitvu rozpoutal, ale odvěký souboj o dobývání vesmíru a válkách s mimozemšťany je tu zase. Ani tedy nepřekvapí, že z prořídlé armády lidských ochránců jste opět zbyli se svou vysluhující raketkou úplně sami proti hromadě technologicky vyspělých protivníků. Naštěstí máte možnost používat technologie ze zničených raket, což je jediný způsob jak v této vesmírné střílečce obstát. Alien Wars jsou klasickou skrolovací vesmírnou střílečkou v moderním kabátku. Ve dvanáctce misí na vás čekají opravdové výzvy, ve kterých se podíváte nejen do vesmíru, ale i na povrch planet. Z klasického vzoru stříleček bylo zachováno prakticky vše, ale to by v dnešní době k udělení tak vysokého hodnocení nestačilo.

Alien WarsAlien Wars mají skvěle zpracovaný systém nepřátel, kteří si žijí vlastním ekosystémem. Nejlépe je to vidět na pozemských misích, které nápadně připomínají rasy ve StarCraftu. Pokud by Blizzardi někdy pomýšleli na vytvoření vesmírné střílečky, klidně by se zde mohli inspirovat. V každé misi máte tři životy a na závěr vás čekají obtížnější bossové. Každý z nich je složený z několika podjednotek, z nichž každá střílí jiný typ střel. Podjednotky je však možné jednu po druhé ničit a vytvářet si tak oblasti, ve kterých najdete úkryt před střelami. Postup během samotné mise je zobrazován po jednotlivých procentech, takže máte přesný přehled, ve které části se nacházíte.


Alien WarsNepřátelských jednotek je mnoho desítek druhů a každý má trochu jiný styl útočení nebo létají v odlišných formacích. Z mrtvých nepřátel vypadávají různé bonusy, jež vám vylepšují primární zbraň nebo jde o náboje do zbraní sekundárních. Sekundárních zbraní je celkem pět: od kobercových raket, přes lasery, až velké bomby. Pohyb raketky se ovládá myší, stejně jako přepínání mezi všemi zbraněmi. Pohybovat se můžete po celé ploše, což byste pouze za pomoci kláves a s takovou přesilou sotva stíhali. Mimo létající jednotky ve vesmírných částech najdete i stabilní střelecké věže a různé překážky v letu jako obří vysouvací šrouby. Alien Wars mají skvostnou grafiku a modely jednotek. V pozemních misích při jejich zničení vznikají krátery, na animacích vývojáři nešetřili a vše obaluje skvělý metalický interface. Ani o první misi nelze tvrdit, že by byla jednoduchá, což ocení zejména fanoušci tohoto žánru, kteří nemusí první polovinu levelů procházet jen z povinnosti. 

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 35 čtenářů

Témata: Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz