Alien Takeover – zničte všechny!

  12:00aktualizováno  10. května 11:46
Máte už dost her, ve kterých jste nuceni hrát za ty „dobré“? Už vás nebaví zachraňovat galaxie, princezny, poklady a bůhvíco ze spárů zlých potvor a ničemů? Chcete si už konečně trochu užít? Pokud jste na většinu otázek odpověděli kladně, pak je Alien Takeover přesně pro vás.
60

Alien Takeover

Platforma: Freeware
Výrobce: Urisoft

Stáhnout

Alien TakeoverMimozemšťané jsou prostě zákeřní. Přiletí neznámo odkud a srovnají se zemí vaší rodnou planetu dřív, než se stihnete postavit na jakýkoliv odpor. Zpravidla navíc používají o hodně lepší vybavení než vy a nemají žádný smysl pro fair-play. A do takového vetřelce se vžijete ve hře Alien Takeover. 

Jako správný alien máte k dispozici vlastní létající talíř, ze kterého budete bombardovat města pod sebou. Svou destruktivní sílu můžete uplatnit hned dvěma způsoby – buď klasicky pomocí střel, které se snesou k zemi a tam napáchají hotovou spoušť, nebo poněkud netradičně a to jakýmsi antigravitačním zařízením, se kterým můžete zvedat ze země různé předměty. Od nebohých obránců planety až po samotné stavby. Vyzvednutý náklad poté můžete bez milosti shodit zpět dolů. Tímto zařízením lze také nasát nepřátelské jednotky na svou palubu. Bohužel nepřítel po chvíli své řady doplní. Posledním využitím pro tuto legrácku je sbírání bonusů, které vám různými cestami dokáží zpříjemnit život (větší rychlost střelby, životy navíc…).

Alien TakeoverBěhem hry poctíte svojí ničivou návštěvou celkem pět planet. Jednotlivé světy se od sebe podstatně liší. Na každé z nich narazíte na jiné budovy, nepřátele a okolí. Co nová planeta, to také jiná hudba. Melodie nejsou nijak výrazné, ale k pohodovému poslechu bohatě stačí a nevtíravým způsobem vám zpříjemní devastaci okolí. Každá civilizace dosahuje i různého stupně vývoje. Do cesty se vám za začátku postaví primitivní domorodci se směšnými kopími, kteří jsou záhy vystřídáni jakýmsi středověkem, kde se budete muset vyhýbat ohnivým šípům aAlien Takeover vzduchem polétají první balóny. Poté budete bojovat proti vzducholodím až po smrtonosné helikoptéry. Vašimi cíly se tak postupně stanou týpý dále různé továrny až po variaci na McDonald. Hra tak nabírá na intenzitě a obtížnosti, kterou si naštěstí můžete v menu nastavit podle vlastních schopností.

Alien Takeover má velice zdařilý koncept, bohužel ovšem nedostatečně využitý. Třeba grafika nepatří mezi nejlepší, samotná pozadí vás možná oslní, ale domečky a postavy jsou vyloženě ošklivé. Hra tak působí jako narychlo splácaná a nedodělaná. Navíc v pokročilejších fázích hraní začnete pociťovat určitou stereotypnost a to rozhodně není dobré. Škoda tedy, že autoři hře nevěnovali více času, pak by se jednalo o velice vydařené a zábavné dílko.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 8 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Najdete na iDNES.cz