Alien Invasion - česká tahová strategie

  12:00aktualizováno  15. srpna 2004 1:33
Tahová strategie ve stylu her UFO a X-COM, kde se postavíte mimozemským uchvatitelům a pokusíte se zachránit zeměkouli před osudem horším než smrt. A navíc v češtině.
50

Alien Invasion

Platforma: Freeware
Výrobce: ALBIsoft

Stáhnout

Alien Invasion

Alien Invasion je další hrou z dílny ALBIsoftu, o němž byla řeč už v článku týkajícím se arkády 7th Heaven. Představení autora bychom tedy měli za sebou a můžeme se soustředit na samotnou hru. V první řadě je třeba říct, že s jedná o tahovou strategii a použiji-li nadneseného přirovnání, principem se nejvíce blíží hrám typu UFO a X-COM. Na výběr máte z osmi misí, z jejichž názvů se dá leckdy odvodit nejen stanovený úkol, ale i prostředí, v němž se mise bude odehrávat - Útěk z pouště, Boj o ostrov, Přepadení na poušti nebo Atentát na vůdce dávají jasně tušit, kterým směrem budete muset napřít své úsilí. Mimochodem hra má i příběh a úvodní intro, kde se lze dozvědět, že v roce 2007 došly na jakési vzdálené planetě jejich obyvatelům všechny suroviny, a tak se rozhodli obsadit Zemi, zlikvidovat pozemšťany a využít prázdnou planetu ke svým účelům. Vaším úkolem Alien Invasiontedy je zabránit tomuto scénáři a uchovat Zemi i pro příští generace lidstva.

Jak jsem se už zmiňovala, Alien Invasion je velmi podobná známým ufátčím strategiím od Microprose. Většinu obrazovky zabírá hlavní okno s postavičkami pohybujícími se po daném prostředí a na spodním okraji je lišta, pomocí níž hru ovládáte. Tři stupnice ukazují tři nejdůležitější ukazatele - život, akční body a reputaci té které postavy. Život a akční body jsou jasné, reputace má vliv na výši peněz, které za splněné mise dostanete vyplacené. Postavy, které ovládáte se mohu v každém kole pohnout, střílet, něco sebrat nebo použít. Pro všechny tyto akce pochopitelně najdete na liště odpovídající tlačítka. Další tlačítko patří inventáři, do nějž si můžete za získané peníze nakupovat různé zbraně a předměty. Zbraní je deset typů - pistole, ostřelovačka, samopal, plamenomet, raketomet, granáty, superkladivo, nůž, tyč a kámen. Každý zbraň má Alien Invasionjinou účinnost, dosah i přesnost, a pochopitelně také cenu. Nejdražší a nejvýkonnější je raketomet, nejlevnější naopak tyč a kámen. Zbraně si s sebou z jedné mise do druhé nemůžete přenášet. Ukládání probíhá automaticky po každé splněné misi, jinde save není k dispozici.

Stejně jako 7th Heaven je i Alien Invasion naprogramovaná v Turbo Pascalu, což s sebou může nést drobné potíže. Něco, co má běžet i na 486, není pochopitelně nijak optimalizované pro nějaké Pentium III, takže například pokyny před začátkem každé mise proběhnou v takovém tempu, že si je jen taktak stihnete přečíst. Pokud ale šetříte penízky a nechce se vám dát ani pár stovek za výprodejní kusy tahových strategií, můžete dát šanci Alien Invasion.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

50 %

Hodnocení čtenářů

27 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 24 čtenářů

Témata: UFO, Země (planeta)

Nejčtenější

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Najdete na iDNES.cz