Alien Apocalypse 2 - zachraňte galaxii!

  12:00aktualizováno  10:26
Máte rádi vesmírné souboje a šarvátky v kosmických lodích? Tu temnotu se záblesky vesmírných galaxií? A teď si představte, že o tu vaši domovskou budete muset bojovat. A že se u toho budete parádně bavit, to mi věřte. Že se těšíte? Máte na co. Tato hra je tak dobrá, že jsem o ní nemusel psát spoustu nepodstatných věcí, stačilo si ji párkrát zahrát a vychutnat si ji.

Alien Apocalypse 2

Platforma: Freeware
Výrobce: Nocturnsoft

Stáhnout

Psal se rok 2360 a vaše rodná galaxie byla napadena neznámými vetřelci. Bohužel jste měli tak slabé vybavení, že jim bojovníci byli nuceni podlehnout. Vaše galaxie byla rozdrcena na mnoho malých meteoritků. Všichni, kteří přežili, si po celá léta kladli jednu jedinou otázku: “Kdo ty zrůdy mohl vytvořit?”, ale i mnoho dalších jako “Kdo je řídí?” a “Kdo je vůbec poslal?” Tyto otázky přinutili i ty nejlepší a nejvzdělanější vědce k vývoji té nejlepší obrany v případě dalších nepřátelských útoků. Všichni na ně spoléhají a doufají v klidné dny. Již mnoho dekád od té doby uplynulo. Dekád stoprocentního míru. Nyní se píše rok 2447 a vetřelci se rozhodli zaútočit znovu. Technologie však pokročili, vědci se opravdu snažili a tak jste dostatečně připraveni na odvetu. Je těžké mluvit za celou galaxii. Záchrana totiž padla právě na vás. Jste špičkově vycvičený pilot nové generace určený pro řížení antialieního letounu ‘Quandahar Prime’ a byl jste náhodně vybrán pro tuto veledůležitou misi. Úkol s radostí a pýchou přijímáte. Jste si jistý, že to zvládnete. Máte přece to nejmodernější vybavení, skvělé zbraně a takováto kombinace přece nemůže selhat! Zničíte ty nepřátele jednou provždy!

Alien Apocalypse 2Tak tento příběh se před mýma očima začal odehrávat ve chvíli, kdy jsem poprvé spustil skvělou 2D arkádu Alien Apocalypse 2. Ano, přiznávám, je na hodně otřepané téma a tak jsem ho v dlouhém úvodu trochu upravil, aby nevypadal tak fádně, a aby jste, vy vážení čtenáři, neměli pocit, že od po dvacáté hrajete stejnou hru. Vlastně jsem tam přidal a upravil pár vět, alejinak jsem ho nechal s naprostou samozřejmostí v nezměněné podobě. Sice nevím, jak těžké je pro scénáristu freewarové hry vymyslet něco originálního, scénář k počítačové hře jsem ještě pořádně nepsal, v mé hlavě se zrodilo jen pár námětů, ale i tak jsem měl potřebu vás zspříběhem do detailů seznámit. A teď už k samotné hře.

Hra je skvěle propracovaná, jak po stránce grafiky, tak po stránce struktury levelů. Létáte si se svou raketkou nadsvětelnou rychlostí, v typickém 2D směru zleva doprava, sestřelujete opravdu vykoumané nepřátelské lodě, sbíráte power-upy, které vám vylepšují váš letounek či přidají život a vlastně neděláte nic jiného, než že si hru náležitě užíváte. Až uvidíte množství efektních výbuchů, (samozřejmě také 2D :-), ale jsou opravdu nádherné, tedy když vezmeme v úvahu arkádovitost hry. ) jistě vám spadne čelist. Úsudek nechám na vás, jistě budou přicházet připomínky, jakouže pitomost jsme tu zase uveřejnili, ale vážně si to musíte zahrát, ten zážitek se nedá vyjádřit pár řádky v recenzi.

Alien Apocalypse 2A proč se tady vlastně v jednom odstavci superlativně rozplývám? Alien Apocalypse 2 jako by z oka hratelnostně vypadl klasice z legendární Amigy Project X, nad kterou jsem ve svých 10 letech strávil většinu volného času k nelibosti rodičů, kteří se chtěli dívat na televizi (Ano, správně jste pochopili, že jsem k Amize neměl vlastní monitor.) I přesto, že byl Project X super těžká hra, ve které se dalo solidně postoupit jen se zapnutým Auto fire na joystiku, (jinak hrozilo totální umačkání palce) dalo se nad ním sedět vskutku celé hodiny. Když Amiguška po 4 letech spolehlivého provozu dosloužila, hledal jsem dlouhá léta alespoň plnohodnotnější náhradu mé oblíbené hry. No, a vidíte našel jsem ji sice až v letošním roce, ale o to více mám z AA2 větší radost. Takže kdo Project X zná alíbil se mu, nechť si s chutí klikne na odkaz. A vy ostatní také.

Jediné, co bych hře vytknul je nižší bitrate mptrojek, jimiž je ozvučena, ale je to vcelku pochopitelné, už tak má tento cvalík skoro 14 MB. O hardwarových nárocích mohu říct jen to, že jsem hrál na podobné konfiguraci jako je minimální s 2MB grafickou kartou a běh byl až na pár velmi lehkých “trhanců” v menu, (kde se to dá ještě v pořádku vydržet) velmi plynulý, a tak si zahrajete i na slabších kompících.

Pokud tedy máte rádi vesmírné výlety, mohu vám tento jen doporučit. Už se těším na vaše názory.

Autor:
 
Témata: Galaxie

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony
VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony

Výborné čokoládové bonbony, které můžete na Valentýna vytvořit ve tvaru srdíček.

Najdete na iDNES.cz