AirDoo - sestřelování kuliček

  12:00aktualizováno  1:26
AirDoo je poměrně nenáročnou a pohodovou hrou, i když vás rozhodně neuspí. Budete potřebovat přesnou mušku a také trochu strategického uvažování, abyste nasbírali co nejvyšší skóre.
60

AirDoo

Platforma: Freeware
Výrobce: Darthlupi

Stáhnout

airdoo1

Předem je nutno podotknout, že AirDoo je poměrně originální. Alespoň mezi tunami 2D skákaček nebo akčních stříleček, kterých se na Plných hrách objevuje bezpočet, přináší svěží vítr, který v letních parnech vřele uvítáme.

Ve hře ovládáte vesmírnou loď, kterou se pohybujete po hrací ploše. Lodí se můžete pohybovat pouze dopředu a do stran, zpátečka není povolena. Na hrací ploše nejste sami, nýbrž se na ní objeví různobarevná kolečka. Když do vás tyto kulička vrazí, ubere se vám časový limit. Ten ostatně pomalu ubývá, i když do vás žádná kulička nenaráží. Vaším úkolem je přiblížit se k nějaké kuličce na dostatečnou vzdálenost, abyste ji mohli chytit. Jakmile ta učiníte, zacilte nějakou stejnobarevnou kuličku a vystřelte. Pakliže budete dostatečně přesní a kuličky do sebe narazí, zmizí, získáte body a také trochu času. Kuličky se od sebe navíc odrážejí, takže se vám může při airdoo2střele podařit vytvořit řetězec strefených kuliček. V takovém případě jste obdarováni více body i větším nárůstem časového limitu. Jakmile vystřílíte všechny kuličky na hrací ploše, postoupíte do dalšího levelu. S postupem kol se situace ztěžuje, neboť nepřátel bude více a především se budou různit, takže zaměřování se stane problémem. Klasicky se snažíte dosáhnout co nejvyššího skóre do té doby, než vám vyprší všechen čas.

Grafika je velmi jednoduchá. Každý level má jiné pozadí, což je příjemné a nestereotypní. Jinak se ale setkáte pouze s několika různobarevnými kuličkami a to je vše. Jak už tento výčet napovídá, AirDoo je díky skromné grafice velmi přehlednou hrou a všechny kuličky jsou na první pohled rozpoznatelné. Hratelnost je poměrně solidní, i když se nejedná o nic světoborného. Jednoduché sestřelování kuliček je zajímavé, ale ještě zajímavější je vytváření řetězců, za které obdržíte vyšší bodové ohodnocení.airdoo3 Zpočátku to budete mít těžké, ale jde jen o cvik. Kuličky se chovají podle předem předepsaných pravidel, takže vás až na výjimky nemají čím překvapit. Výjimku představují například žluté kuličky, které náhodně mění směr pohybu a představují poměrně těžký oříšek. Ve vyšších levelech vás však bohužel přepadne stereotyp. Plynulost je optimální a pěkné jsou zvuky piána po strefení kuličky.

Jestliže se nemáte jak v parných letních dnech (ale nejen v nich) zabavit, sáhněte po AirDoo. Jednoduché ovládání a příjemný koncept tuto hru předurčuje k tomu, aby vás na několik minut solidně pobavila.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

29 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz