Ainevoltas 2 - jedenáct let a jsou tu zas

  12:00aktualizováno  8:16
Žádné výrazné překvapení, zlo se rodí na východě, hrdina na západě. Připravit se musí na dlouhou pouť do tenat zámku a jeho kuchyní, knihoven a podzemí. Lemovanou stovkou nemrtvých monster, pochopitelně.
70

Ainevoltas 2

Platforma: Freeware
Výrobce: SilverNova

Stáhnout

Ainevoltas 2Osvojit si ovládání v taktu multimedia fusion, vybavit se znalostí japonských RPG a oželet (či uvítat) absenci delších textů. To jsou základní předpoklady pro šťastné sžití se s druhým dílem titulu Ainevoltas. Řečeno zkraje, nenabízí nic převratného. Připravte se na nekonečné pobíhání vesměs klaustrofobními lokacemi za zběsilého řezání do čehokoliv, co se pohne, což někdy zcela stačí.

Čím víc řežete, tím víc zkušeností naskakuje do vašeho expirience baru a získané bodíky si můžete rozdělit mezi čtveřici základních parametrů (zdraví, síla, skok, uzdravování) z nichž se vám beztak nejvíc vyplatí síla a zdraví, takže ostatní můžete rovnou vynechat. Design levelů se tuto nevyváženost sice snaží ošetřit možností, navštívit některé části hry jen s dostatečně vysokou úrovní té či oné vlastnosti, ale věřte mi, že pokud zvolíte strategii investování jen do jedné dovednosti, o nic zvláštního ochuzeni nebudete. Za kýženými dveřmi se totiž vesměs skrývá jen silnější Ainevoltas 2boss, co vám nabídne nějaké zkušenostní body navíc, či zcela nepoužitelné kouzlo, které stejně neupřednostníte před katalyzátorem exp.

O ty skutečně působivé vychytávky vás přece vývojáři nemůžou ochudit, takže se k nim dostatenete bez valnějšího úsilí. Pokud bych měl jmenovat, co mi bylo opravdu sympatické a čím mne hra mile obohatila, je to bezdebat možnost oženit se s jistou děvuchou a plod líbánek vzít s sebou do bojů. Vězte, že byť je váš potomek ještě nemotorný jinoch, sekera, kterou se ohání je setsakra mocná.

Sympatická je i možnost přidat se, za oželení směšného počtu zkušenostních bodů, k jakémusi spolku, který vám výměnou za členství poskytne možnost využívat lázeň zdraví, teleport a ještě nabídne nějaké dílčí úkoly navrch.

Vizuální zpracování lze označit za ucházející. Žádnýpřevrat na poli výtvarné stylizace nečekejte, přesto se Ainevoltas 2dá grafický kabátek běžící na nízkém rozlišenípovažovat za slušivý a svým způsobem i roztomilý. Příjemný je i hudební doprovod. Za největší devízu hry bych pak určitě považoval poměrně návykovou hratelnost. Byť tedy design disponuje četnými neduhy (jako například nemožností opustit hrad, bez zvýšení dovednosti skok, či celkovou nevyvážeností jednotlivých dovedností) Ainevoltas 2 má zvláštní schopnost udržet vaši pozornost a především touhu hrát. A co chtít od RPG více?

Pokud tedy hledáte originalitu, či příběhově propracovanou a výpravnou řež, poohlédněte se jinam. Jste-li však spíše víkendovým hráčem RPG, či vás vždy bavili spíš arkády, nelze Ainevoltas 2 než doporučit.

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 23 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz