Aerial Fire - helikoptéra nezná strach

  2:12aktualizováno  2:12
Frenetická letecká akce s helikoptérou, ve které se budete muset postavit skvělým technologiím teroristů i nepříznivému počasí. Jaké záludnosti na vás ve vzduchu a na zemi ještě čekají?
89

Aerial Fire

Platforma: Freeware
Výrobce: FreeGamePick

  • grafika
  • perspektiva

Stáhnout

Aerial Fire 3

Aerial FireŘíká se jim letecká esa a přesto mohou vzbuzovat posměšky mladých. Jim je to ale úplně jedno, protože když přijde na řadu opravdová akce, budou všichni přetechnizovaní a přemodernizovaní machírci nahraní. Oni si dál poklidně poletí ve svém stroji, který mnohdy spíše připomíná starou plechovou popelnici a nakonec zvítězí. Že takové scény znáte jenom z filmu pro pamětníky? V Aerial Fire tento pocit rovnou zažijete! Je příjemné vidět titul, kde i přes jasnou progresi raději volíte starý letoun právě pro jeho pomalost, abyste získali co nejvíce vyznamenání v podobě hvězdiček a pořádně navýšili své bodové konto. Jasně že můžete sáhnout po nejmodernějším aeru, proletět celý level, vyhnout se raketám a dosednout na cílový heliport... Ale není to tak trochu zbabělé?

Aerial Fire je čistokrevnou leteckou střílečkou, jaké v osmdesátých letech okupovaly konzole. Pokud jste se hráči dívali přes rameno, nejspíš jste mohli vidět jenom chaotickou směs výbuchů, kousků nepřátelských letadel a roje střel. A to všechno nechybí ani zde. Vývoj však nejde zastavit, a tak je všechno oblečeno do líbivého 3D kabátku. V případě samotných letadel a objektů a budov na povrchu by to šlo ještě pochopit, jenže autoři se nám tu jakoby snaží vnutit ještě jeden rozměr. Auta tak vyjíždí na povrchu do kopce, takže je máte těsně u "čumáku" letadla, další Aerial Fire 2vozítka se kryjí na nádvořích budov, stíhačky diagonálně protínají oblohu. No a když se k tomu přidá trochu divně zpracovaný let vašeho vrtulníku, kdy se jakoby ukloní ve směru střílení, máme zde z hlediska perspektivy pěknou míchanici. Realisticky zaměření tvorové snad tento fakt vezmou na milost, už třeba jenom díky detailním texturám nebo rozsáhlým komplexům budov, jež dotváří okolní krajinu.

Příběh hry nás zavede do částečně reálného a částečně smyšleného světa, jenž je plný teroristů a jejich podivuhodných technologií. Postupně odkrýváte jejich tajné základny, výrobní a výzkumné komplexy. Vzduch začíná houstnout nejen díky zvyšujícímu se počtu nepřátel, ale i výparům smogu, k čemuž se přidávají i žlutozelené chemické obláčky a občas i nějaký ten atomový hříbek. Ke konci už se nebude divit vůbec ničemu. Počasí jako pod psa, kolem sviští meteority a obří tanky po vás metají atomovky jako paintballové kuličky. Je jasné, že v takovém chaosu nebudete moci zvládnout létat z jednoho konce obrazovky na druhý. Aerial Fire 3V tomto je Aerial Fire dobře vybalancovaný a používat můžete jednak primární zbraň, jednak sekundární rakety nebo občas atomovku nebo neutronovou bombu. Nejlepší je využívat primární zbraň proti letectvu a sekundární proti budovám a pozemním jednotkám. Výhodou raket totiž je, že se samy navádějí do stran, naopak primární zbraň má vysokou účinnost proti letadlům, ale zhruba jen poloviční při útoku na budovy.

Aerial Fire má výbornou grafiku, která pokulhává jen v oblasti fyziky a perspektivy. Problémem čistokrevných akcí je určitá stereotypnost, ale díky velmi dynamickým levelům zde něco podobného nehrozí. Někdy budete muset šetřit každou střelu, jindy bude vaším úkolem střílet co nejrychleji a přesnost není důležitá.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

89 %

Hodnocení čtenářů

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 47 čtenářů

Témata: Meteorit, Raketa

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz