Ack! Zombies - noha sem, noha tam...

  12:00aktualizováno  8:16
Na každém rohu se otřásá země a z ní se derou haldy zombíků, kteří s přiléhavými výkřiky ""Brains! Brain!"" útočí na vše v okolí. Smůla, že nejblíž jste právě vy jen s malou pistolkou v ruce.
70

Ack! Zombies

Platforma: Freeware
Výrobce: Cypher Edge Interactive

Stáhnout

Ack! ZombiesHalloweenský svátek nám zpestří další strašidelná hra, i když Ack! Zombies vás více pobaví, než vyděsí. Hlavní hrdina je trošku přihlouplý mladík, jenž jednoho rána vyjde z bezpečí dveří svého domu a nestačí se divit. Nevinně vypadající asfaltový povrch silnice se začne najednou vlnit a proti němu stojí partička slizkých zombíků. Tasí tedy svoji pistoli a pustí se s nimi do křížku. Jak rychle zjistíte, i bez použití speciálních stříbrných kulek se nemrtví rychle odeberou zpět do pekla. Město je však rozlehlé a vy ani netušíte, co vás všechno čeká.
Ack! Zombies byl pro mě na počátku bonbonem v pěkném lesklém celofánu, ze kterého se vyklubal tak trochu zajíc v pytli. Několik prvních minut hry vám jsou totiž servírovány různé pokyny a úkoly, které jinak přímočarou střílečku okoření. Musíte třeba najít automat na pití, překročit železnici, zabít určitý počet zombíků nebo se po daný čas ubránit invazi. Bohužel tady úkoly končí a dále jenom chodíte a střílíte. Zombíků je stále více a více, najednou se k vám plíží ze čtyř stran dvacetihlavé skupinky.


Ack! ZombiesMimo základní jednonohé kulhající "pěšáky" se k nim později přidají obézní řezníci, kteří se později navíc naučí používat magické střely, takže nečekáte, až se k vám některý připlíží, ale musíte začít aktivně uhýbat. Řežba je doprovázena pěknými animacemi, kdy vzduchem poletují desítky kostí a ohňostroj různých předmětů. Ty po dopadu na zem rychle mizí, proto je dobré se pro ně odvážně vydat, dobít si zdraví lékárničkami, ukořistit nějaké mince nebo sesbírat granáty. Několik typů granátů a vaše pistolka jsou jedinými zbraněmi, se kterými se běžně budete bránit. Když píšu běžně, mám na mysli s výjimkou supermódu. Na spodním okraji totiž najdete pruh, který se zabíjením nepřátel postupně plní. Poté se vaše postavana nějaký čas promění ve steroidy nadopovaného Ramba, který vše ničí házením obrovských barelů s chemikáliemi a megapistolí.


Ack! ZombiesAck! Zombies mě hned na počátku oslovil svou grafikou. Hra je vyvedena ve 3D, na postavu se díváme z pohledu třetí osoby a kamera se v zákoutích ulic mění úhly, takže situaci vidíme zboku a ne seshora. Zvuků zde není mnoho ale neustálé výkřiky âÂ?Â?Brains! Brains! Brains!âÂ?Â? se vám rychle dostanou pod kůži. Za vyzkoušení stojí i herní mód pro dvě osoby, kdy se nějaký váš kamarád stane spolubijcem zombíků. Ack! Zombies je jen a jen o střílení, pokud nic hlubšího nehledáte, pak je pro vás dobrou volbou, protože nabízí velmi povedenou komiksovou grafiku a spoustu efektů. Po tisícovce znovu pohřbených zombíků se ale přeci jenom zákonitě omrzí.

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

38 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz