Acid Arena Turbo – pod vlivem drog

  12:00aktualizováno  21. července 2006 8:26
Na enginu hry Quake 3: Arena bylo vytvořeno již mnoho titulů, ale pokud mě paměť neklame, ani jeden z nich nebyl volně šiřitelný. Až do dneška, kdy máte možnost si stáhnout hodně bizarní hru Acid Arena Turbo.
80

Acid Arena Turbo

Platforma: Freeware

Stáhnout

Acid Arena TurboI přesto, že hra Quake 3: Arena od iD Software je mezi námi teprve tři roky, již za takto krátkou dobu se stala legendou svého žánru. Společně s Unreal Tournamentem tvoří nerozlučnou dvojku na poli akčního multiplayerového běsnění. Prakticky ihned po jejím vydání si mnoho firem licencovalo její engine, který byl v té době technologickou špičkou, a tak na naše monitory začaly postupně proudit další hry poháněné „motorem“ z Q3A. Prozatím však nevznikla žádná taková hra, jež by byla šířena jako freeware. Tak tomu bylo až do poměrně nedávné doby, kdy se několik nadšenců z Francie rozhodlo vytvořit svou hru, kterou dali k dispozici hráčům z celého světa zdarma.

Acid Arena TurboAcid Arena Turbo je hra zajímavá hned v několika ohledech. Již při letmém prohlédnutí obrázků byste mohli nabýt dojmu, že tuto hru by mohly hrát i děti, neboť grafická stránka je hodně pestrá, hýří všemožnými barvami a valná většina modelů postav vypadá poněkud infantilně. Ovšem jak známo, zdání klame a v tomto případě tomu nebude jinak. Jedna věc je, jak vypadají statické obrázky, jiná pak, jak vypadá samotná hra v pohybu. Ne nadarmo se tato hra jmenuje Acid Arena Turbo. Jste-li dostatečně lingvisticky vybaveni, jistě víte, že slůvko „acid“ v angličtině znamená kyselina, nicméně to pravděpodobně nebyl význam, jaký autoři zamýšleli, protože tento výraz má ještě jeden ekvivalent – slangově tak lze označit i LSD nebo trip. A jakmile si hru zahrajete, zjistíte, že to má své opodstatnění.

Acid Arena TurboBizarní psycho, tímto souslovím by se dal označit průběh celé hry. Jak jsem již řekl výše, všechno je šíleně barevné a navíc hodně textur je kontrastně animovaných, což má náležitý psychologický efekt a vy tak nebudete mít problém se v aréně ztratit, i když valná většina jich je co se týče rozlohy docela malá. Navíc připočtete-li k tomu těžko identifikovatelné soupeře, kteří vypadají jako nějaká zmutovaná zvířátka (zajíci, kočky apod.), to je teprve ten pravý útok na vaše smysly.

Acid Arena TurboK principu hry toho netřeba mnoho dodávat a pokud někdo z vás hrál původní Q3A, jistě se tu rychle zorientuje, neboť to je úplně to samé, pouze je vše navlečeno do jiného kabátku. Najdete tu celkem dvacet arén rozdělených do pěti tříd, takže o zábavu máte postaráno na dlouhou dobu.

Stáhnout či nestáhnout, ptáte se? Zde je každá rada drahá, navíc vezmete-li v potaz, jakou má hra velikost. Na jednu stranu se u hry skvěle odreagujete a vaše oči zažijí opravdu nevídaný grafický mišmaš, avšak na druhou stranu se dá říci, že je to znova a stále ten samý Quake jako před několika lety. Máte-li rychlou linku, určitě si hru zkuste, ti ostatní ať zváží všechna pro a proti a rozhodnou se dle svého uvážení.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

75 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 51 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na iDNES.cz