Achterbahn Fahrer - řidičem horské dráhy

  12:00aktualizováno  25. června 8:54
Horská dráha patří mezi nejoblíbenější atrakce v zábavním parku. Ačkoliv se mnohým jen při pouhém pohledu zvedá žaludek, pro jiné je to neuvěřitelná výzva a adrenalin v jednom. A co teprve, když na vás samotném zaleží, zda dráha zcela nevykolejí ...
70

Achterbahn Fahrer

Platforma: Freeware
Výrobce: Sascha Swiercy

Stáhnout

Achtenbahn Fahrer Ještě před nedávnem bych prohlásila, že horská dráha jako téma herního projektu je netradiční nápad. Pokud ale uděláte sondu do tvorby německy mluvícího vývojáře, naskytne se vám pohled hned na několik vysoce kvalitních projektů z tohoto tématu čerpajících. Krátkým pohledem do minulosti je možno si připomenout Coaster Rider, jednoduchou arkádovku s příměsí lehkých logických prvků, které si z recenze odnesla překvapivě vysoké hodnocení.

Nejinak na tom bude i Achterbahnfahrer, pro německy nemluvící hráče možná trochu příliš komplikovaný projekt. Nic složitého v něm ale nehledejte, opět se jedná o horskou dráhu, tentokráte zpracovanou z trochu jiného pohledu. Místo abyste pro jednotlivé vagónky stavAchtenbahn Fahrer ěli dráhu, budete se po té již vybudované pohybovat a to podle všech pravidel bezpečnosti. To ve výsledku znamená několik hratelných levelů, každý se svou zcela unikátní dráhou plnou zákrutů, jejich počet a nebezpečnost se stále na zvyšuje, což vyžaduje větší důraz na vaše schopnosti.

Dráha je totiž klasicky uzavřené kolečko,na jehož projetí je vám vždy ponechán přesný časový limit, jehož splnění je vyžadováno pro dokončení dané mise. Samotná stavba dráhy ale samozřejmě neumožňuje jízdu jakoukoliv rychlostí, což vás nutí k neustálému brždění tedy zpomalování jízdy a opětovnému zrychlování. To vše probíhá prostřednictvím kurzorových šipek, což je zcela intuitivní a zábavné zároveň. V praxi to pak vypadá asi takto. Odstartujete Achtenbahn Fahrer a projedete poprvé cílovou páskou, od kdy vám již poprvé běží čas. Cílem je udržet dva zelené ukazatele na stupnici. Pokud totiž rychlost naroste natolik, že přelezou přes její okraje, musíte se smířit s blikajícím červeným nápisem upozorňující vás na váš prohřešek, a hlavcně se zrušeím aktuálně najetého času ať už byl jakkoliv dobrý. Zbytek kola tedy můžete dojet jak se vám zlíbí, počítat se vám stejně nebude.

Cílem tedy je správně si zapamatovat danou trať, což nebude třeba již na páté projetí vůbec problém. Podle známých zatáček pak můžete v akci jednoduše vyhodnotit, kdy můžete přidat plyn a kdy je třeba naopak ubrat a kolik, aby se vám souprava úplně nezastavila, což samozřejmě není žádoucí vzhledem ke krátkým časovým limitům. Grafická stránka hry je více než zdařilá a po hratelnostní stránce nabízí hra originální koncept, který sice nepatří k tomu nejzábavnějšímu co byste mohli potkat, i přes to se ale jistě řadě z vás zalíbí.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

61 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Najdete na iDNES.cz