Abstruse Ball - záludné míčky

  12:00aktualizováno  7. srpna 10:33
Míčky létající zprava doleva, náhodně se odrážejí, narážejí jeden do druhého a tak bez ustání cestují po herní obrazovce. A to vašim stavebním záměrům v Abstruse Ball zrovna nevyhovuje...
80

Abstruse Ball

Platforma: Freeware
Výrobce: SoftWarewolf

Stáhnout

Abstruse BallS freewarovou chuťovkou Abstruse Ball jsem si poklidně zavzpomínala na doby, kdy ještě mobilní telefony disponovaly pouhými černobílými displeji. Tvorba mobilních her v tomto období byla značně omezená a přesto vznikaly takové skvosty jako remake starší hry, v němž se vzhlédla i moderní předělávka Abstruse Ball, které rozhodně přijdete na chuť.

Princip je totiž neskutrečně jednoduchý, v tomto případě i poměrně graficky atraktivní. To ale nic nemění na faktu že v podobné kategorii her vévodí Abstruse Ballzejména hratelnost. A tak se ocitáme v ryze 2D prostředích, kde se hra odehrává v přesně ohraničeném poli. V něm se po celou dobu pohybují balónky, náhodně se odrážejí od stěn a pohybují dále, míjhejí se a nebo také do sebe naráží. A právě ty jsou vašimi protivníky. Vy se totiž po herní obrazovce pohybujete jen s jednoduchým čtverečkem a ten je ovládán kurzorem myši. Jednoduše jej napojíte v místě, kde byste rádi postavili zeď a stisknete pravé nebo levé tlačítko myši (jedno je pro zeď horizontální, druhé zase vertikální). Ty se začnou stavět přesně od prostředka obrazovky až ke kraji a to konstantníAbstruse Ball rychlostí, která není zrovna největší. To je problém vzhledem k hlavnímu problému, který se spolu s tímto budováním naskýtá – dop takto rozestavené zdi za žádnou cenu nesmíá narazit míč. A to bude oipravdu obtížné, když se po obrazovce pohybují čtyři a každý jiným směrem. Vše je tedy o vašem odhadu, správně analyzovat situaci a stavět tam, kde to má šanci vyjít.

Kromě těchto základních drobností spojující všechny podobné remaky přichází Abstruse Ball ještě s trochou navíc. Každý level má unikátní grafický kabátek a trochu jiný zvukový doprovod (většinou techno apod.). Navíc se míčky i rozličně cvhovají a narazíte třeba i na takové, které se pohybují pomalu aby se následně najednou a nečewkaně rozutíkaly asi pětkrát rychleji. A právě tyto těžko předvídatelné situace vás budou obírat o potřebné životy. Těch dostanete na každý level osm a udržet si je nebude mnohdy snadné.

Abstruse Ball je možné doporučit. I když je levelů pouze 10 každý vypadá unikátně, skvěle se hrají a tak od půlky jsou i pekelně těžké. Tak vzhůru do toho, pokořte je všechny!

 

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

24 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 7 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na iDNES.cz