A Snake's Life - GSM had na PC!

  12:00aktualizováno  1. března 11:24
Hrajete během školního vyučování nebo firemního jednání po tají „hada“ na mobilu a stěžujete si na časté vybíjení baterií? Teď už nemusíte - máme pro vás hada na PC, který je hezčí, delší, lepší a zábavnější ... Bez nadsázky, tento remake stoprocentně převyšuje kvalitu původní hry a určitě si ho oblíbíte!

A Snikes's Life!

Platforma: Freeware
Výrobce: Twilight Games

Stáhnout

Snakes's Life!

Že vám název této plné hry něco připomíná? Ano, Bug`s Life (Život brouka), film z produkce Walta Disneyho. Nic dalšího s ním už ale nemá společného, protože se jedná o klasiku známou z mobilních telefonů, která je mezi našinci velice populární a často zkracuje dlouhou chvíli zejména na vysokoškolské přednášce nebo důležitém jednání. Přeci jen zatím nejsou možnosti mobilních telefonů zdaleka na takové úrovni, aby mohly mít takový obraz a zvuk jako na PC - můžeme tedy od této hříčky očekávat nejen lepší ovládání (přeci jen klávesnice počítače se s tlačítky mobil nedá srovnat), ale rovněž značná vylepšení.

A Snake’s Life má na svědomí firma Twilight Games. Po sympaticky krátké instalaci se spustí konfigurační program, pomocí nějž si můžete nastavit množství a úroveň zvukových efektů či hudby, zobrazení (v okně nebo přes celou obrazovku) a samozřejmě ovládání. Je více než vhodné nastavit si v konfiguraci rovněž své jméno, které bude později zapisováno do tabulky nejvyšších výsledků. Po potřebném nastavení se již spustí samotná hra.

Snakes's Life!

V menu si můžete zvolit jeden ze tří druhů rychlosti pohybu vašeho hada (v shareware verzi je dostupný pouze had druhu Boa Bob, v plné verzi jsou k dispozici další čtyři) a můžete začít hrát buď Snake’s Adventure nebo Snake’s Arena. Začneme arénou – zde si vyberete hada a arénu (v shareware je k dispozici pouze jedna, v plné verzi pak tři) a začínáte hrát. Systém je prakticky identický s hrou na mobilním telefonu s tím rozdílem, že zde aréna zabírá větší plochu než jednu obrazovku, takže při přechodu do jiné části dochází ke scrollování obrazu. Had tedy sbírá banány, jablka, třešně, pomeranče a další ovoce pro zisk co nejvyššího skóre. Musí se rovněž vyhýbat okolním stavbám, sobě samému a okraji arény. Klasickým pravidlem, které znáte již z GSM přístrojů, je hadův růst, který následuje po snědení potraviny. Po čase je tak had opravdu dlouhý a je pak vzniká velký problém, „kam s ním“. Mód arény není omezen ani časem nebo životy – po smrti hada hra končí s umístěním vašeho jména spolu se skóre do výsledkové tabulky.

Mód dobrodružství je o něco zábavnější. Skládá se ze dvanácti kol (v plné verzi je to už rovná stovka), což jsou jakési „mise“. Zpočátku je hadovým úkolem sežrat servírovanou potravu – tedy vajíčka a pohybující se krysy, v pozdějších fázích je hra zajímavější a Bob pak musí spořádat také bonusy s tisíci body, světlušky pro zvýšení času nebo v určeném pořadí projet různobarevnými vlajkami. V jedné úrovni je dokonce cílem vyhnout se rostoucím ostnatým keřům v časovém limitu, jinde zase sníst určené množství „potravy“ co nejrychleji – k tomu vám pomůže mezerník nebo tabelátor, které hada dvojnásobně urychlí. Snakes's Life!

Jak vidíte, v módu dobrodružství je to tedy zcela něco jiného než ve hře na mobilu. Adventure se navíc odehrává ve dvou různých prostředích (v plné verzi je jich pět – pole, les, bažina, kamení a poušť) – v „poli“ je hrací plocha soustředěna pouze na jednu obrazovku, v „lese“ je téměř čtyřnásobná se spoustou překážek – zde také snižují viditelnost větve stromů, které překrývají plochu pěkně provedeným paralaxním skrolingem.

A to už jsme se dostali k vizuálnímu zpracování – to je provedeno v rozlišení 640x480 a hru proto plynule rozběhnete už na Pentiu 200 s 64 MB RAM. Hadova animace je velice pěkná, stejně tak ostatní objekty a potrava připomínají styl her Bulánci a Atomic Bomberman. Zvuky jsou poměrně zdařilé, rovněž hudba (která ovšem není tak častá) stojí za to. Život hada je podle mě zatím nejlepší a nejzábavnější provedení mobilního „hada“ na PC, jehož celkový dojem snižuje drobná chybka, kdy po projetí posledního sharewarového (12.) kola módu dobrodružství hra končí bez zápisu do tabulky výsledků ...

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?
Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let se počet sportujících dětí značně snížil. Až třetina se omlouvá z tělocviku, a dokonce i někteří rodiče ho považují za zbytečný předmět. Jak to změnit?

Najdete na iDNES.cz