A.M.I. - v dračím doupěti

  12:00aktualizováno  20. června 9:47
V mnoha známých českých pohádkách bojuje statečný princ s drakem, aby zachránil život princezně a nakonec ji pak dostal za manželku. Něco podobného tedy na vás čeká tady, máte-li kuráž, pusťte se do boje.

A.M.I.

Platforma: Freeware
Výrobce: Martin Bérubé

Stáhnout

A.M.I.Staré dobré časy, kdy Honza, nebo Bajaja zachraňovali princezny před krutou smrtí v souboji s drakem na koni a v těžkém brnění pomocí meče, nebo kopí,  jsou už dávno za námi. Žijeme v moderní době technického pokroku a rozvoje, takže podobné prostředky k souboji by byly k smíchu nejen vám, ale i samotnému drakovi. Paní svého srdce budete zachraňovat a v důsledku toho bojovat v malé, ale velice nebezpečné raketce, která má k dispozici velmi účinné zbraně, jimiž budete muset nepřetržitě útočit. Ale i drak si je zřejmě vědom toho, že nejste jen nějaký obyčejný princ na koni, takže se na vás taky řádně, pečlivě a s rozvahou připravil.

Obklopil se malými dráčaty a jinými potvorami, které budete muset v několika po sobě následujících kolech zlikvidovat a tak si k němu doslova prostřílet cestu, abyste se mu mohli v konečném souboji dostat na kobylku. Zpočátku se můžete domnívat, že to bude procházka růžovým sadem, brzy však budete vyvedeni z omylu. Bránit v postupu do samotného dračího brlohu vám budou celkem dvacet čtyři druhy dráčků a krvežíznivých monster, která vás nebudou brát příliš vážně. Objevují se vždy v několika řadách nad sebou a pomalu se posunují dolů k vám, takže je budete moci včas sestřelovat, hlavně si je nenechejte přiblížit k sobě na dosah, doplatili byste na přímý střet s nimi.

A.M.I.S postupem do dalších kol však jim brzy dojde, že jste silným a velice nebezpečným nepřítelem. Začnou tudíž proti vám používat rovněž zbraně, které budou postupně nabývat na intenzitě a razanci, takže už nebudete muset pouze střílet, ale je nutné se zároveň vyhýbat i jejich střelám. Nabízejí se k dispozici celkem čtyři druhy zbraní a bude záležet jen na vás samotných, jak je dokážete vhodně zkombinovat, aby jejich ničivý dopad byl co největší. Všechny potřebné a musím říci, že velice dobře a srozumitelně znázorněné informace, nutné pro zdárný průběh hry, naleznete dole na liště. Jsou tak vypovídající a srozumitelné, že nepovažuji za nutné se o nich tady zmiňovat.

Nejtěžší části hry jsou ty chvíle, kdy se ocitnete přímo v dračím brlohu. Veliký drak je totiž mnohem odolnější vůči vašim střelám, používá lepší zbraně i na vás, ale co je nejdůležitější, dokáže si vás i zaměřovat. Musíte tedy vždy rychle uhnout, neboť míří na to místo, kde jste stáli těsně před vaším výstřelem. Snažte se tedy do jeho doupěte dostat s co největším množství vlastního zdraví, zejména v posledním kole před jeho doupětem padají spolu se střelami i různé bonusy, mezi nimi i zdraví. Vždy je tedy sbírejte, neboť jen tak můžete dosáhnout i mnohem silnějšího zdraví, než je ono základní, v souboji s tím obrovským monstrem se vám to bude určitě moc hodit.

A.M.I.Grafika hry je vskutku velice pěkná, ale to už u tohoto autora beru jako samozřejmost, tradičně však chybí jakékoliv zvukové efekty. Je to hra, u které strávíte celé hodiny a hrací prostředí vás určitě neznudí. Co vás tedy ve hře čeká? Autor pro vás připravil hru, kde se nalézá 24 druhů různých monster, zlikvidovat budete muset celkem v 60-ti levelech, plných napětí a vzrušení, dohromady 10000 těchto příšerek, abyste se prokousali až na samý konec. Naštěstí si hru můžete po určité době vždy uložit a zároveň se i zapsat do tabulky nejlepších dosažených výsledků. Přeji vám tedy společně s autorem ono příslovečné „GOOD LUCK!!!“

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz