A Dragon Named Coal je o příšeře s laskavým srdcem hrdiny

  15:00aktualizováno  15:00
Vítejte zpátky v době, kdy pohádky nebyly vymýšlené primárně pro děti. V době dráčka Coala, který se vydává za dobrodružstvím ve chmurném a nebezpečném světě. Díky skvělé atmosféře, namluvení a hudbě odpustíte i to, že jde vlastně jenom o demo z raného stadia vývoje hry.
70

A Dragon Named Coal

Platforma: Freeware
Výrobce: Clever Crow Games

  • neobvyklá atmosféra
  • krásná hudba a namluvení vypravěče
  • naturalistická pohádka
  • spousta zatím nevyužitých herních mechanismů
  • pouze krátká ukázka
  • končí uprostřed ničeho, žádné vyústění děje

Stáhnout

A Dragon Named Coal | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

A Dragon Named Coal

Protože na sebe A Dragon Named Coal vydělal, nejspíš vznikne jako plná a komerční hra. My, hráči her zdarma, se musíme spokojit s jakousi ochutnávkou, která ovšem naplno ukazuje mnohé z herních kvalit této epické pohádky. Temný příběh a prostředí krásně kontrastuje s čistými a nezkaženými hrdiny, jejichž úmyslem není nic jiného, než šířit po ponurém a zkaženém světě dobro. Ale i malý dráček Coal se dokáže rozzlobit.

A Dragon Named Coal

Tento atypický hrdina, za něhož hrajete, se vydává na cestu po osamělé a mrtvé krajině vybaven především zvědavostí a červeným pláštíkem. Na své pouti potkává skupinu malých dětí, z nichž jeden se stane zajatcem banditů. V tu chvíli se ukazuje, že není vyzbrojen jen fištrónem, ale také obrovským obouručním mečem a schopností plivat oheň a zapalovat nepřátele.

A Dragon Named Coal

Hra kombinuje prvky z několika žánrů dohromady, ale těmi nejvýraznějšími je prozkoumávání dvourozměrného prostředí a souboje. Jde tedy o jakousi variaci na akční plošinovku. Ve hře jde najít i známky jiných, ale prozatím nezakomponovaných herních mechanismů.

A Dragon Named Coal

Třeba fakt, že máte inventář, do kterého sbíráte předměty a zlaťáky, a pak také skutečnost, že se vám zvyšuje několik základních statistik jako útok či obrana. Bohužel, jak bylo řečeno, mnohé prvky ještě v současné verzi nejsou aktivní a tak je sbírání jakýchkoliv předmětů vlastně zbytečné.

A Dragon Named Coal

Kromě procházení zdejšího světa jde především právě o souboje. Většinou proti vám stojí velká přesila a protivníci vydrží mnohem víc než vy. Plivat oheň můžete jen omezeně a tak je hlavním nástrojem meč, který může zranit vícero nepřátel.  Zajímavé je, že ačkoliv je A Dragon Named Coal v podstatě pohádka, nešetří virtuálním násilím. Nepřátelé běhají kolem a pomalu hoří, upadávají jim hlavy a  vůbec krev stříká na všechny strany.

A Dragon Named Coal

Prostředí je poměrně interaktivní a tak lze úderem meče nejen krabice a sudy, ale též překonávat překážky a nebo zhasínat lampy. S lampami souvisí další zajímavý herní prvek, totiž systém ukládání. Jakmile poprvé zemřete, v animaci k vám připluje převozník a dá vám na vybranou. Buď zemřete, nebo, protože budete umírat často, vám pokaždé vezme deset procent peněz a oživí vás. Po smrti jste pak vyhozeni u poslední aktivované lampy.

A Dragon Named Coal

 A Dragon Named Coal není zábava na dlouhou dobu. Protože se jedná jen o ukázkovou verzi, herní doba se pohybuje kolem dvaceti minut. Ale i během nich dokážete nasát zdejší specifickou atmosféru a vytvořit si k malému dráčkovi vztah. Kromě zajímavě pojaté retro grafiky je třeba zmínit také skvělou hudbu a hlubokým hlasem vypravěče vyprávěný příběh jako v nějaké klasické (a naturalistické) pohádce.

Na této stránce si můžete stáhnout i verze pro Mac a Linux.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

0 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 0 čtenářů

Témata: Dragon

Nejčtenější

Další z rubriky

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz