A Christmas Story - sbírejte dárečky

  12:00aktualizováno  30. prosince 5:34
Co byste dělali ve chvíli, kdy jste bez peněz a potřebujete tajemné anonymce, která vás požádala o schůzku, přinést nějaký ten dáreček? Zachovejte se jako hrdina této hry a poctivě si je posbírejte!
40

A Christmas Story

Platforma: Freeware
Výrobce: Kostellano

Stáhnout

Xmas StoryAčkoliv jsou Vánoce především symbolem klidu, pohodlí a času stráveným s našimi nejbližšími, v kategorii her je hlavním symbolem vedle Santy Clause zejména menší či větší dárečky. Vždyť vezměme si pro příklad dvě nejpovedenější vánoční gamesky letošního roku – Santa Clause in Trouble 2 a Santa Ride!. Podíváme-li se na ně trochu podrobněji, dalo by se s malou nadsázkou říci, že v obou šlo prakticky o to samé, pouze v poněkud jiném podání. A o čem to mluvím? No přeci o sbírání jednoho úhledně zabaleného balíčku za druhým. Ani Christmas Story nebude pražádnou výjimkou a vaší hlavní náplní bude již tradičně sbírání vánočních dárečků všech možných barev.

Jelikož se v překladu jedná o vánoční příběh, nesmí pochopitelně chybět nějaká ta dějová linka, do níž jste uvedeni krátkým, leč příjemným intrem. Vše začíná ve chvíli, kdy vaše hlavní postava, malý kluk, usne nad rozečtenou knížkou a vzbudí jej až poklepání na dveře místním pošťákem, který mu donesl záhadný rXmas Storyůžový dopis. Ačkoliv není podepsaný, našeho hrdinu velice potěší. Ptáte se proč? Je totiž od nějaké slečny, která pro něj má dáreček a hodlá mu jej předat na udaném místě. Na chvíli se chlapce zmocní panika, neboť peněz nemá nazbyt a pochopitelně nemůže přijít bez jakéhokoli překvapení. Pak si však rozpomene na jednou oblast, přes níž by se mohl k slečně vydat. Ačkoliv jde o zemi, která je něčím jedinečná a sice tím, že kamkoli se podíváš, tam leží nějaký ten dáreček, který je možno sebrat.

Tato štědrá země je totiž obývána zlými a krvelačnými potvorami, které se naoko tváří jako obyčejné vlídné předměty. Mluvím především o sněhulácích, kteří dokáží v jedné jediné sekundě vystřelit svou hlavu několik metrů od sebe a zasáhnout tak vše, co se v daném místě nachází. Tím však výčet nepřátel ani zdaleka nekončí a narážet budete kupříkladu také na stromy se škodolibě se usmívajícím obličejem, kteří po vás budou pálit ze své skryté zbraně, či tučňáků užívajících si bruslení na sněhu, jež mají zálusk na vaše přitažlivé balíčky. A to jsem se ještě nezmiňovala ani o hlubokých propastech, k nimž se můžete jednou za čas dostat. S tím jste ale naštěstí počítali již při odchodu z domu a vybavili jste se vystřelovací železnou pažíXmas Story, která dokáže nejen uchopovat vaším rukám vzdálené předměty, nýbrž také se zachytit nějakého toho kolíku a bezpečně vás přenést přes zrádnou propadlinu. Postupně se takto prohlodáte až k vaší slečně, stojící u lampy na kruhovém prostranství a pochlubíte se jí se svým výkonem – přesněji řečeno počtem dárků, které jste stihli nasbírat. A vězte, že jestliže byste chtěli dosáhnout stoprocentní úspěšnosti, bude to záležitost minimálně několika či možná i desítek minut, a to ačkoliv není herní svět nijak rozlehlý.

Velice bídně je na tom však technická stránka hry, což je vcelku škoda. Ne že by byla kreslená 2D grafika vyloženě škaredá, to ani nejmenším, ovšem to, že hra po celou dobu běží v malém okýnku nepřesahujícím rozměry 300x300 je takřka neodpustitelné a pořádně to zamrzí. Nu škoda, i tak si však s A Christmas Story užijete bezpochyby kopu zábavy.


Autor:

Největší herní veletrh E3 probíhá od 11. do 13. června v Los Angeles. Bethesda předvedla novinky Doom: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Microsoft oznámil první informace o nové konzoli Xbox Scarlett a rozšíření Xbox Game Pass na PC.

EA na své vlastní akci ukázalo gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order.

Hodnocení hry

Naše hodnocení

40 %

Hodnocení čtenářů

28 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Témata: Advent a Vánoce

Nejčtenější

Další z rubriky

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Najdete na iDNES.cz