A Ball - futuristický Arkanoid

  12:00aktualizováno  6:13
Znáte to, na spodní straně se pohybuje pálka, odráží míček a ten ničí kostičky výše. Ne vždy to musí být ale takto pomalé a nezáživné. Proto přichází zahraniční tým s tímto přepracováním, které disponuje svižnou hratelností.
70

A-Ball

Platforma:
Výrobce: GameTop

Stáhnout

A-BallZahraniční společnost Gametop přinesla další ze svých úžasně vypadajících produktů, které jsou především zacíleny na reklamu. To v praxi znamená, že spíše než o freeware hříčku se jedná o ne zrovna populární adware, naštěstí ale reklamy nejsou až tak vlezlé a hra vás maximálně po zavření programu připojí na domovské stránky týmu, kde se to již reklamou jenom hemží. Zaplatit tuto daň za skvělou hratelnost se ale rozhodně vyplatí.

Jak si již každý stihnul všimnout z okolních obrázků, A-Ball je dalším ze zástupců neumírajícího Arkanoidu. To znamená pálku pohybující se na spodní straně obrazovA-Ballky. Na ní je na začátku přilepen malý míček, se kterým budeme po co možná nejdelší dobu operovat. Ten je totiž tím jediným mechanismem, který zvládne pokořit kostky poskládané do ornamentů a jiných skupinek. Ty se nachází ve zbytku herní obrazovky a na vás je vyčistit každý level do posledního smítka tak, aby na obrazovce zůstaly maximálně ty bedny, které klasickým míčkem jednoduše nezničíte. To není v tomto případě až takový problém, spíše než na obtížnost autoři vsadili na rychlou hratelnost a ne zrovna těžké levely, které budete mít tedy hotové zpravidla v čase kolem jedné minuty, což není vůbec nic strašného.

Část článku je z pochopitelného důvodu třeba věnovA-Ballat netradičním rysům, které projekt nabízí. Do klasického konceptu autoři zasadili ještě více bonusů, z nichž mnohé jsou snad ještě bláznivější. K těm obyčejnějším patří tři balónky místo jednoho, zvětšená nebo naopak zmenšená pálka či její zaktivovaný magnetismus, který dovolí po každém dopadu zachytit míček na pálce, nachystat potřebný směr a teprve poté ho zpátky odpálit. To se hod především ve chvílích, kdy vám na monitoru zbývá jen několik málo posledních kousků. K dalším prvkům, které si zmínku zaslouží jsou bláznivé velké míčky, jež se pohybují po ploše jako by nedávno pozřely velké množství alkoholu. Pak jsou tu také balónky vysoce výbušné. Ty ať narazí na cokoliv, vždy za sebou zanechají ohnivý plamen a hned několik zničených beden. Navíc jako jediné dosáhnout na odolné bedničky, které normálním míčkem rozhodně nezničíte.

Hodnotit A-Ball v dnešní době není nic snadného. I když ve výsledku projekt vypadá dosti zajímavě, nepřinesl ani špetku nového. V desítkách až stovkách dřívějších přepracování se vše výše popsané objevilo již mnohokrát – snad akorát na velmi slušnou technickou stránku. I přesto si hra sedmičku za hratelnost zaslouží.

 

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

57 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 12 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH
Jaguar XF 20d AWD 2017 · DPH

r.v. 2017, naj. 55 247 km, diesel
650 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz