Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 22. ledna 2022 Slavomír

7 dní a 7 nocí = 7 ženských zdarma

  12:01aktualizováno  6. června 2004 5:26
Neuplynul ani měsíc od uveřejnění Agenta Mlíčňáka na našem webu a my Vám přinášíme další plnou verzi české hry. Opět se jedná o adventuru o opět o hru, kterou v dobách minulých distribuovala společnost Vochozka Trading. Ano, mluvím zde o legendární hře 7 dní a 7 nocí, kterou si díky nám a Petrovi Vochozkovi můžete stáhnout úplně zadarmo. Takže neváhejte a pusťte se do toho!

7 dní a 7 nocí

Platforma:

Stáhnout
7 dní a 7 nocí

Po skvělém Prokletí Eridenu a ještě lepším Agentovi Mlíčňákovi Vám opět přinášíme plnou verzi hry, tentokráte přímo klasické české adventury.

Když jsem asi před měsícem psal doprovodný článek k downloadu famózního Agenta Mlíčňáka, kterého pro náš magazín Vreco vybojoval vysloveně krví, ani ve snu mě nenapadlo, že se po tak krátké době na webu objeví další plná verze starší české hry. O to více jsem byl překvapený, když mi pár dní na to Vreco sdělil, že se právě dohodl s Petrem Vochozkou - šéfem bývalé Vochozka Trading a současné Illusion Softworks na tom, že BonusWeb může legálně umístit na svůj server několik plných verzí starších českých her, které kdysi Petr Vochozka distribuoval. V tu chvíli jsem myslel, že je to žert, ale ona je to skutečně čistá pravda. Během několika příštích měsíců se proto na BonusWebu dočkáte řady klasických a úspěšných českých gamesek, z nichž první vám nabízíme již nyní...

7 dní a 7 nocí (dále jen 77) byla po Oslím ostrově teprve historicky druhou českou komerční hrou. Shodou okolností druhou hrou distribuovanou společností Vochozka Trading a taktéž druhou a prozatím i poslední hrou vyrobenou týmem Pterodon Software (ti nyní pracují na zajímavém 3D titulu Flying Heroes). Na hře se začalo pracovat v červnu 1994, tedy ihned po dokončení Oslího ostrova, který slavil nečekaný úspěch a ukázal, že i v České Republice se dají naprogramovat slušné hry. Petr Vochozka dal Pterodonům opravdu nadlidský úkol: stvořit celou hru do 14. listopadu 1994, tedy za pouhých šest měsíců! Dvoučlenný tým to nakonec s pomocí několika externistů zvládl a před vánoci se na trh dostala nová a netrpělivě očekávaná česká hra. Přestože 77 bylo ve všech směrech dokonalejší než Oslí ostrov, snesla se na něj daleko tvrdší kritika než se čekalo. Holt, někteří lidé od tohoto projektu asi čekali zázraky...

77 je, jak už jsem uvedl, klasickou kreslenou 2D point-and-click adventurou, ve které budete komunikovat s asi dvěma desítkami postav, prozkoumáte téměř 50 zajímavých lokací a sesbíráte něco kolem 70 různých předmětů. Narozdíl od většiny jiných adventur si zde ale užijete i notnou dávku erotiky, 7 dní a 7 nocí jelikož páni Pterodoni se úspěšně pokusili parodovat slavného Sierráckého sukničkáře Larryho. Velmi chytře přenesli dějiště hry do naší rodné vlasti, konkrétně tedy do klasického českého městečka příznačně pojmenovaného Lhota. Hlavním hrdinou je zde nechvalně známý soukromý detektiv Venca Záhyb, který je díky neobyčejné počestnosti místních občanů většinou bez práce. Jednoho dne však dostane přímo pohádkovou zakázku, která se prostě nedá odmítnout. Milionář Jonatan Smiht odjíždí na týdenní pracovní cestu a v městečku zanechává svých sedm plnoletých dcer. A jelikož je to tatínek starostlivý, pověří našeho Vencíka, aby se po dobu své nepřítomnosti o tyto dívky "postaral". Venca práci přijímá všemi deseti, ovšem ještě téhož večera se tento nesnadný úkol zvrhne v místní hospodě v prachobyčejnou sázku. Se svým dlouholetým kamarádem Fandou Kořenem se vsadí o jeden jediný lubr (to je místní tvrdá měna), že během týdne všech 7 dívek "přefikne". To ale ještě neví co všechno pro to bude muset udělat, protože ne všechny Smihtovy dcery jsou sexuchtivé a pokud ano, tak náš milovník naráží na jiné problémy, mezi které patří například lesbická orientace Hermíny Smihtové. Venca je ale svůdník světového kalibru a s vaší pomocí se mu určitě ten jeden lubr podaří vyhrát.

Podobně jako Agent Mlíčňák, tak i 77 spadá do kategorie humorných adventur. Dokonce si troufám tvrdit, že je 77 ještě o krapet humornější než Mlíčňák. 7 dní a 7 nocí Vtipem hýří každá věta, kterou Venca vypustí z úst a každá činnost, kterou Venca vykoná. Nadbytek humoru se ale bohužel odráží na absenci logiky, která hře skutečně není vlastní. Celou tuto skutečnost výstižně dokumentuje jedna věta z herního manuálu: "Nevyužívejte logiky ani rozumu, ale podnikejte ty nejšílenější kroky - jedině tak se vám podaří uspět". K tomu, myslím, není co dodat.

Ve vývoji českých her nalezneme několik mezníků, které vždy přišly s něčím, co předešlým titulům chybělo. Oslí ostrov byl PRVNÍ českou hrou, Dračí Historie byla PRVNÍ namluvenou českou hrou a Horké Léto bylo PRVNÍ profesionálně namluvenou českou hrou. 77 dle mého názoru taktéž patří k těmto herním mezníkům, protože to byla PRVNÍ česká hra, která podporovala zvukovou kartu SoundBlaster... i když si musíme přiznat, že kvalita hudby a zvukových efektů nebyla příliš vysoká. Přesto se dá o některých melodiích říci, že jsou skutečně povedené a do hry báječně zapadnou. Oproti Oslímu ostrovu se zlepšila i grafika, která se od základu změnila a svým komixovým stylem opět připomíná legendárního Larryho.

Adventury patří mezi hry, které nejsou nikterak složité na ovládání a 77 samozřejmě není výjimkou. Naprosto si vystačíte se dvěma tlačítky na vaší rejdící myšce. 7 dní a 7 nocí Levým myšítkem ovládáte Vencovu chůzi, zavádíte rozhovory s jinými postavami, otevíráte zavřené dveře a v neposlední řadě taky sbíráte různé předměty. Ty se ukládají do přehledného inventáře, který se nachází ve spodní části obrazovky. Kliknutím levého myšítka na předmět v inventáři daný předmět "uchopíte" a můžete ho použít na cokoliv uznáte za vhodné, třeba i na jiný sebraný předmět. Pravým myšítkem potom můžete jednotlivé předměty prozkoumávat. Pokud seberte více předmětů než je možné v inventáři zobrazit, objeví se po stranách šipky, pomocí kterých můžete celý inventář "posunovat". Pokud na šipku kliknete levým myšítkem, posune se inventář jen o jeden předmět, pokud kliknete pravým myšítkem, posune se o více předmětů. V případě, že budete chtít hru uložit, načíst nebo ukončit, není nic snazšího než kliknout na nápis "MENU" napravo od inventáře.

V závěrečné části tohoto článku si ještě řekněme několik slov ke spuštění hry. 77 je naprogramovaná pod DOSem, takže ji doporučuji spouštět přednostně v tomto operačním systému, kde by měla fungovat bez sebemenších problémů. Ve Windows 95/98 byste hru měli rozchodit taktéž, ovšem zde se již mohou vyskytnout různé problémy, například nefunkčnost se zvuky atd. Zcela nestandardně je nutné mít nainstalovanou paměť typu EMS, čehož lze dosáhnout například pomocí ovladače EMM386.EXE, 7 dní a 7 nocí který je součástí operačního systému DOS nebo WINDOWS. EMS nainstalujete tak, že do souboru config.sys zadáte následující příkaz: device=C:\WINDOWS\EMM386.EXE RAM (přičemž C:\WINDOWS\ je cesta k souboru a jedná se o nejčastější variantu, tento soubor však může být také v adresáři DOS. Aby vám hra běžela i se zvukem, musíte mít volných přibližně 550 KB základní (konvenční) paměti.

Po každém úspěšném spuštění hry si v úvodním menu musíte zvolit zvukovou kartu a rychlost počítače. Co se rychlosti počítače týče, je naprosto jedno, kterou ze čtyř možností si vyberete - rozdíly jsou minimální. Pokud si v menu nastavíte zvukovou kartu SoundBlaster, je možné, že vám hra nebude korektně fungovat (obzvláště pod Windows). V takovém případě nezbývá nic jiného, než podporu zvukové karty vypnout.

Podobně jako většina českých her je i 77 chráněna proti nelegálnímu kopírování. Vzhledem k negativním zkušenostem s "obcházením" antipirátské ochrany u Agenta Mlíčňáka jsme se tentokráte rozhodli na náš web umístit cracknutou verzi 77 (samozřejmě s plným svolením Petra Vochozky). Antipirátská ochrana je tím pádem odstraněna a ve chvíli, kdy se vás počítač zeptá na slovo z manuálu, 7 dní a 7 nocí stačí jednoduše stisknout a hra bude bez problémů dále pokračovat. Bohužel, vše má své pro i proti a právě kvůli této cracknuté verzi přijdete o takzvané "postelové mezihry", které budou ve hře automaticky přeskočeny. Dívejme se ale na věci z té světlejší stránky - alespoň si neustálým klikáním nezničíte svoji drahou myšku.

Pevně věřím, že jsem vám prozradil vše potřebné k tomu, abyste si mohli této klasické české adventurky užít opravdu naplno. Přeji vám tedy kupu kvalitní zábavy a zhruba za měsíc se s vámi těším u další plné verze hry nashledanou. A o jakou že hru to příště půjde? Nechte se překvapit!

Upozornění: Vzhledem k tomu, že hra je staršího data vydání, je možné, že nebude chodit na nejnovějších počítačích, o čemž vypovídají i zkušenosti betatesterů. Je to způsobeno chybou Turbo Pascalu, programového nástroje firmy Borland, kterou by měl odstranit tento patch (10 kB, IOL). S dalšími problémy technického rázu se na nás můžete obracet v diskusním fóru níže pod tímto článkem, kde se také můžete podělit o své postřehy či zážitky ze hry. Bude-li nejhůře, emailová help linka funguje na adrese 77@bonusweb.cz.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

  • Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021
Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021

Vánoční kolotoč se stal nedílnou součástí eMimina. Letos si už po třinácté naše uživatelky vzájemně poslaly dárečky, které opět udělaly velkou...

Co bolí nejvíc? Ani porod, ani kopanec do varlat. Lékaři sestavili žebříček

Bolí nejvíc porod, nebo když muže nakopnete do varlat? Ani jedno. Podle průzkumu britské Národní zdravotnické služby...

Praktiky ve vile Playboy: orgie, orální sex se psem i ošklivé prostitutky

V novém dokumentu Secrets of Playboy (Tajemství Playboye) promluvily bývalé playmates o praktikách ve vile zakladatele...

Čtyři typy žen, které by chtěl mít každý muž po svém boku. Jste mezi nimi?

Možná právě vy si lámete hlavu nad tím, jak si zajistit přízeň stávající či budoucího partnera? V tomto směru záleží na...

Sineád O’Connorová šla na pohřeb syna v teplákovce, do rakve dala cigarety

Sedmnáctiletý syn Sineád O’Connorové (55) spáchal začátkem ledna sebevraždu. Zpěvačka skončila následně v péči...

Pořízková ukázala vrásky a šediny. Stárnoucí ženy z médií téměř vymazali, říká

Pavlína Pořízková (56) se pochlubila neretušovanou fotkou s odrůstajícími šedinami. Podle české topmodelky je přirozené...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat