4-Lung Boy je černobílá povídka jako z Twin Peaks

  13:00aktualizováno  13:00
Černobílý pohled do života jednoho celkem neobyčejného chlapce, který žije v městečku, kde se dějí skutečně podivné věci, to je 4-Lung Boy. Hratelně nikoho asi nenadchne, hudebně má hra ale vkus vytříbený.
60

4-Lung Boy

Platforma: Freeware
Výrobce: Anatola Howard

  • skvělá hudba
  • nádech absurdna jako z Twin Peaks
  • nemusí bavit každého
  • graficky zvláštní, ale statické

Stáhnout

4-Lung Boy | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

4-Lung Boy

Adventura 4-Lung Boy, která vznikla v rámci soutěže Salt World 2013, má jednoduchou premisu a zvláštní zpracování, které ne každému hráči sedne. Zároveň však oplývá zvláštní a neopakovatelnou atmosférou, která je tvořena nejen černobílým a trochu nejasným stylem grafiky, ale především skvělým výběrem alternativní hudby, která dílu dodává osobitý nádech melancholie.

4-Lung Boy

Salt World Game Jam je poměrně zvláštní vývojářskou soutěží, kde mají účastníci pouhých devět dní, aby svůj projekt postavili takříkajíc od nuly a dostali jej do prezentovatelné podoby. Letošní podmínkou pro účast byla kromě onoho limitu na vývoj také nutnost pojmenovat hru, potažmo jejího hlavního hrdinu, po nějakém závodním, tedy dostihovém koni. Právě proto sledujeme osud mladíka jménem Goldenboy, který se po přistěhování do nového města potýká s mnoha problémy.

4-Lung Boy

Největším z nich je jeho samotná mysl, která je frustrovaná a obtěžkána negativními myšlenkami. Stresovaný z nového prostředí, do kterého se nedávno přestěhoval, zjišťuje, že městečko není tak obyčejné, jak by se na první pohled zdálo. Naopak je plné roztodivných úkazů a nepochopitelných charakterů, jako je třeba podivín ve vesmírném skafandru, tedy astronaut jménem Astronaut. Kdo v této absurdní ukázce cítí náladu podobnou slavnému seriálu Twin Peaks, nebude zase tak daleko od pravdy. Absurdní je totiž už jen to, že 4-Lung Boy vlastně neobsahuje příběh. Tedy alespoň ne takový, jaký byste čekali.

4-Lung Boy

Samotná hra se hraje vlastně velmi primitivně. Statické obrazovky a scenérie, mezi kterými se přepínáte, možná působí krapet mrtvým dojmem, ale mají neoddiskutovatelné kouzlo. Většinou jste vedeni za ručičku a není zase tak moc kam odbočit. Stejně tak u rozhovorů, které probíhají pomocí zvolení maximálně ze dvou možností odpovědi. Hra ale sází na vaši chuť prozkoumávat podivné lokace plné zvláštní nálady a skvělé hudby.

4-Lung Boy

Hudba je ostatně možná na celé věci to nejzajímavější. Je totiž neoriginální (tedy není dílem autora hry), ale je velmi dobře zvolena a k celé hře dokonale sedne. Povětšinou se jedná o klidné a melodické balady mně neznámých autorů či skupin. Tak jako tak je její přínos celkové atmosféře naprosto zásadní.

4-Lung Boy

4-Lung Boy je zvláštní hra. Rozhodně nezaujme každého, to v žádném případě. Někdo ji možná označí za zbytečnou, nudnou, nebo neatraktivní, ale pravdou je, že spojení atmosféry, absurdity a kvalitní hudby i v tomto případě funguje. Pokud jste na adventury nároční, psychicky labilní, nebo chcete zkusit zkrátka něco jiného, mohla by se vám tahle podivnost zalíbit.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

68 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 4 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Advantage Consulting, s.r.o.
ENGINEER V AUTOMOTIVE

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 50 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.cz