324 - Carmageddon s autobusem

  12:00aktualizováno  1:54
Pochybuji, že se mezi vámi najde jedinec, který by neznal kultovní Carmageddon. Dnešní hra ho všemi indiciemi připomíná. Jako třešnička na dortu je fakt, že budete bezbranné civilisty přejíždět autobusem.
60

324

Platforma: Freeware
Výrobce: Porko

Stáhnout

324Není pochyb, že právě díky Carmageddon vznikla plná hra 324. Sice si v ní neužijete tolik variability a možností, jako je tomu v originálu, nicméně i tak dokáže slušně zabavit. Navíc budete jezdit v autobusu, hromadném dopravním prostředku, který lidi většinou převáží, nicméně nyní je budete bez milosti přejíždět.

Po spuštění jste bez okolků přesunuti na start a hned vyrážíte. Před vámi vidíte silnici, nicméně bez problémů z ní můžete sjet na trávu. Rozdíl poznáte pouze v menší rychlosti a těžšímu ovládání vašeho kolosu. Na druhou stranu byste měli jízdu na trávě natrénovat, poněvadž právě na ní se nachází největší počet živých vteřin, neboli chodců. V horní části obrazovky máte ubíhající čas a pokud skončíte na nule, musíte jet od začátku. A právě chodci slouží jako bonusový čas. Stačí některého přejet a už se vám čas navyšuje. Každopádně byste se měli alespoň rázově držet vytyčené silnice, protože právě okolo ní 324 nebo na ní se vyskytuje největší množství chodců, což je pro vás lákavá příležitost. Čas ubíhá opravdu dramaticky rychle, takže mějte neustále nohu na plynu a i minutí byť jednoho jediného civilisty se může dramaticky promítnout do vašich plánů. V pravém horním rohu můžete také sledovat dosažené skóre, které se vám načítá po rozmasakrování každého chodce.

K vývoji 324 byl použit Dark Basic. Grafická stránka je poměrně skoupá, nicméně plně dostačuje. Detailněji je propracování pouze autobus, občas natrefíte na strom či strážní věž. Dále se ve hře vyskytují také letmo vykreslené hory, nicméně u nich můžeme pozorovat jednu z největších chyby 324. I když jsou v mnoha případech stejně ploché jako tráva, když do nich najedete, autobus se na fleku zasekne. Následně musíte z této pozice vyc324ouvat, přijdete o několik drahocenných vteřin a hra je vlastně u konce. Ostatně samotná délka hry nebude tak jako tak dlouhá. Civilistů se totiž na dráze nevyskytuje přehršel, a tak budete častěji než přejíždění civilistů sledovat zbývající čas. Pozitivem je, že chodci jsou zvýrazněni žlutou šipkou, takže je snáze uvidíte a nemusíte mít tedy oči přilepeny na monitoru. Hudby se nedočkáte, nicméně zvuky motoru autobusu a výkřiky umírajících chodců jsou vydařené.

Celkově vzato se nejedná o nijak převratnou hru, která by dokázala oslovit širší spektrum hráčů. Pokud jste však fanoušci Carmaggedon, a nebo si chcete jenom přejet pár nebohých chodců, určitě si 324 vyzkoušejte. 


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

60 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 74 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz