Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Operation Flashpoint: Resistance - návod

  12:00
Nový datadisk k taktické 3D akci Operation Flashpoint, známé jako ""simulátor opravdové války"", je konečně na pultech obchodů a s tím přicházejí na řadu první problémy. Pokud jste si tento skvělý přídavek pořídili a nemůžete se hnout dál, jistě uvítáte náš podrobný návod, který vás provede všemi misemi ve hře.

Operation Flashpoint: ResistanceNový datadisk k proslulé válečné 3D akci Operation Flashpoint přinesl kromě spousty jiných inovací i několik změn v herním systému, což klade na hráče nové nároky. Stoupla obtížnost, protože přišel prvek kompletní odpovědnosti hráče za veškerý postup družstva. Pak se ta samá mise může stát snadnou, stejně jako nehratelně obtížnou. Nejprve tedy několik obecných doporučení, na která je vhodné brát zřetel: První věcí jsou zbraně, jejichž stav se přenáší z mise do mise. Pečlivě sbírejte speciální zbraně a munici od padlých nepřátel, využívejte možnost nakládání do vozidel. Všechna vozidla, ukořistěná i nepoužitá, svážejte na místo konce mise - jen tato vozidla a zbraně budou k dispozici pro další mise, což se může stát klíčovou otázkou pro úspěch příští mise. Dále, šetřete muže ve svém družstvu - jejich bojové zkušenosti jsou nedocenitelné. Posily budete dostávat v omezeném počtu a jejich kvalita je nízká. Navíc, čím více budete mít k dispozici mužů, tím více výzbroje budete moci vzít sebou do mise, tím více tanků budete moci obsadit. Vždy tedy postupujte první, nechte své vojáky spíše zajišťovat prostor. Pečlivě rozmýšlejte nad rozkazy, často družstvu přikažte zastavit, aby nevběhlo do palby protivníka. Starejte se i o výzbroj vojáků, sledujte ji a často přikazujte doplnit či vylepšit. Zabití vojáka je dobrý důvod k nahrání uložené pozice či restartu mise. Jste na svých vojácích závislí, podle toho o ně pečujte. Nezůstanou vám to dlužní.

Velkou pozornost věnujte briefingu mise a podle něj zvolte výzbroj svou i členů družstva. Zvykněte si brát spíše méně výzbroje, zásobíte se od padlých nepřátel, ale nezapomínejte na noční vidění a pistoli či Škorpiona pro boj nablízko. Paletu zbraní pro vojáky volte pestrou, abyste si je s nimi mohli v případě potřeby prohodit - využívejte možnost pokládání zbraní i zásobníků. Na křídla družstva (poslední dvě čísla vojáků) patří kulometníci, neměli by chybět dva lehcí raketometčíci a ostřelovač. Formaci ponechte klínovitou, pro útok využívejte výškového rozdílu, avšak nezapomínejte se ujistit, že máte vojáky na správných pozicích, odkud mohou pálit po nepříteli. Buďte připraveni na neočekávané přepady nepřítele z boků či do zad, pro zajištění maximálně rychlé reakce svých vojáků natočte jejich pohledy do těchto směrů (v příkazovém menu). Vy jste velitel, vojáci vám poskytnou podporu, ale splnění úkolů závisí pouze na vašem rozhodování - studujte terén a mapu, uvažujte o nejlepších možnostech. Nikdo jiný to za vás v Resistance neudělá. Před nepřítelem neutíkejte - jste partyzán a bojujte, dokud budete mít s kým. Pak si teprve tuto skvělou hru vychutnáte. Důležité: nikdy nepřerušujte hraní kampaně v menu, vždy uložením pozice ve hře! V programu je, zdá se, chyba, kterou můžete při volbě "Vrátit se" přijít o veškeré nashromážděné zbraně - kromě těch, co nesete. Nyní již konkrétní mise:


I. Invaze
Seznámení s ostrovem Nogova. Mrkněte se na jízdní řád vedle zastávky, autobus vám jede za pár minut a doveze vás až do práce v Lipanech. Nebo zajděte do ohrady přes ulici a vyzvedněte si od opraváře motorku. Operation Flashpoint: ResistancePo chvíli jízdy po hlavní silnici zastavte u benzínky, načepujte a vyslechněte zprávy o invazi. Pokračujte v jízdě do Lipan, pozor na zatáčky a protijedoucí auta, Jawa to umí rozpálit až na 140 km/h.

II. Křižovatka
První bojová mise. Můžete zkusit vyjednávat, ale je to marné, přišel čas na boj. Rychle zaběhněte do stodoly vlevo, je tam AK47, ukrytý partyzán ho již nepotřebuje. Chopte se zbraně a okamžitě spusťte palbu po Rusech, než stačí popravit další vesničany (pokud se jim to podaří, nic se neděje, nebudete je potřebovat). Vyzbrojte se dalekohledem a pistolí, samopaly naložte do náklaďáku. Z jihozápadu přilétne Mi17 a shodí výsadek nebezpečných Specnaz, nenechte je přiblížit a zlikvidujte. Seberte od nich noční vidění a vraťte se k domu, po cestě z Doliny přijede UAZ, vystřílejte posádku. Vezměte si raketomet a ostatní zbraně opět naložte. Od domů dole na severovýchodě k vám běží ruské pěchotní družstvo, zbavte se ho, stejně jako hlídky u zátarasu. Opět vysbírejte všechny zbraně a naložte, náložemi nebo granáty zničte oba UAZy. Z návrší nad severním okrajem vesnice můžete ještě sestřelit vrtulník a pryč, ruským náklaďákem po cestě na sever, na křižovatce vlevo, za chvíli jste na partyzánském území. Podle mapy můžete jet buď rovnou do tábora na Db26, anebo se ještě zastavit u benzínky pod Bludovem (Cf36) a zničit hlídkující tanky s BVP. Poznámka: nevolte na začátku možnost "zradit partyzána". Nejen, že by to bylo podlé, ale připravili byste se o celou jednu misi.

III. Není cesty zpět
Zde již obtížnost strmě stoupá. Ocitli jste se v táboře partyzánů, na který útočí Rusové. Vyběhněte od stanů a opětujte palbu na Rusy, co jdou od jihovýchodu. Jakmile je zlikvidujete, seberte nějakému padlému raketomet a rychle na návrší, zastavte pancéřované jednotky protivníka. Pozor na BVP, ať z něj nestihne vyskákat úderná skupina. Naberte si z beden vedle další rakety a rychle na louku, odražte další útok pěchoty z jihovýchodu a sledujte Mi17, bude se snažit přistát. Zničte ho během přistání raketou a neutralizujte potenciální výsadek. Od Petrovic opět z jihovýchodu se přiřítí pár tanků a Šilka, ničte je nejlépe opět z návrší - pozor, v bednách je raket jen několik. Naložte do náklaďáku co nejvíce zbraní, přikažte vojákům nastoupit a dejte se na sever, sledujte okraj lesa, dovede vás na křižovatku. Přikažte svým vojákům, aby si vzali zejména kulomety a raketomety z náklaďáku, přestupte všichni do druhého vozu.

IV. Munice
Operation Flashpoint: ResistanceNezapomeňte, že Uraly nesmíte zničit. V briefingu tedy vojákům odeberte raketomety a vezměte si ho jen sami se čtyřmi raketami (zůstanou vám pouze dva zásobníky do samopalu, takže nenechte doma pistoli). Najděte si na kopci takové místo, abyste měli pravý bok krytý skálou a zůstali nespatřeni do poslední chvíle. Vojáky rozmístěte nad sebe a přikažte jim zastavit. Počkejte na T72, vedoucí konvoj, a vypalte na něj v rychlém sledu tři rakety. Pozor, z jednoho náklaďáku vyskáče pěchota, o tu by se měli postarat vaši vojáci. Vy zatím zničte BVP. Co nejvíce zbraní opět naložte, cestu pod místem přepadu pokryjte minami a náložemi. Z kopců od jihu však ještě před příjezdem tanků přijde pár Rusů, nenechte se jimi překvapit. Po likvidaci posil nasedněte do náklaďáků a vraťte se do tábora - pokud vaši muži nebudou schopni nastoupit (chyba programu), odvezte oba Uraly sami a přikažte jim dorazit do tábora pěšky.

V. Šrot
Vezměte si pouze ostřelovačku a noční vidění. Zvolte plán A, následujte vojáky na okraj lesa, sami pokračujte lesem, abyste se neviděni ocitli na severním okraji vesnice. Odtamtud si v klidu prohlédněte hlídky. Zajímat vás budou dvě - pohyblivé, jedna chodí podél tanků (osvětluje ji oheň), druhá nad vesnicí na druhé straně - Rusů kolem hradu si zatím nevšímejte. Uložte si hru. Ve správném okamžiku všechny čtyři vojáky zastřelte a rychle běžte dolů k tankům, do jednoho z nich nasedněte jako střelec a začněte pálit po tankistech pod hradem a vůbec po všem, co se na vás seshora vyvalí. Zavolejte ihned své muže a pokračujte v intenzívní palbě kanónem i kulometem na protější kopec. Zejména posádky nesmějí proniknout k tankům. Přikažte svým vojákům nasednout, měli by obsadit všechny tanky. Až se zbavíte veškeré pěchoty kolem včetně výsadkářů, opravte se, dozbrojte a vydejte se všichni dolů údolím. Cestou udělejte krátkou přestávku a rozstřílejte tank s BVP. Konec mise je v Mokropsech.

VI. Polní cvičení
První zkouška z tankového boje. Pokud jste si dokázali udržet vojáky, měli byste nyní obsadit nejméně tři tanky - do jednoho si vlezte jako velitel. Vyražte k předsunutému opevnění, smeťte pár jednotek v cestě a pokračujte k Modravě. Přikažte odpálit granáty a z dálky ničte obrněné cíle. Ve městě čeká pár T72 a z jihu vám vpadnou do boku další dva. Opatrně postupujte vpřed a likvidujte pěchotu, zejména raketometčíky. Až se ve městě přestane střílet, v klidu jím projeďte a zabijte posledních pár pěšáků.

VII. První úder
Velká tanková bitva, která však skrývá úskalí - Rusové mají lepší techniku. Setkat se s nimi na pláni by byla sebevražda, proto položte past. Vy a ještě jeden voják seberte všechny miny z bílé bedny a sjeďte tankem na jih po silnici až na kraj lesa. Operation Flashpoint: ResistanceTam položte malé minové pole přes cestu tak, aby miny byly ještě za terénním lomem (Bi30). Pár jich položte na cestu a zbytek kolem, abyste pokryli prostor. Vraťte se s tankem na shromáždiště techniky, přikažte obnovit formaci a nyní již jako střelec ve věži čekejte. Hru si uložte, jakmile zazní první výbuch. Tanky, které proniknou přes miny a objeví se na terénním zlomu, hravě zlikvidujete. Pokud se mise sama neukončí, zničte ochromené tanky protivníka, anebo dojeďte celá skupina k vrakům a dobijte posádky, co se plazí kolem.

VIII. Rukojmí
Pro tuto misi zvolte nejlépe tichou zbraň, jako je Bizon či HK - není ovšem podmínkou. Zakažte svým dvěma vojákům střelbu a seběhněte dolů po stráni, abyste se připlížili k domu na náspu zezadu, neviděni - pokud vás zahlédnou, popraví rukojmí. U domu ponechte vojáky a proběhněte dírou ve zdi ke kostelu, zastřelte hlídku před kostelem a také Rusa, co je schovaný u zdi za rukojmími - a učiňte tak rychle, vesničané musí přežít. Povolejte vojáky zpět do formace a vyřiďte dva Rusy, co se objeví zleva za drátěným plotem. Utíkejte na místo setkání se skupinou, spojte se a pokračujte vzhůru do kopce k vesnici Blata, uložte si pozici na dohled od ní. Raketou odstraňte pojíždějící BVP, zalehněte a beze spěchu ostřelujte Rusy, pobíhající po táboře. Jakmile to bude možné, sami vnikněte do vesnice a dokončete čištění od nepřátel, pak ihned povolejte skupinu - od jihozápadu se brzy přiřítí tank s BVP. Na parkující Uraly naložte maximum munice a zbraní od padlých Rusů, vyberte také bedny (v jedné je SVD Dragunov). Oba náklaďáky dopravte na místo setkání v lese pod kopcem.

IX. Informace
Nejen, že nesmíte nikoho zabít - nesmíte být ani viděni. Běžte přímo ke statku, nedaleko před ním zalehněte a použijte dalekohled. V obvodové zdi byste měli vidět vyražený otvor. Kolem však chodí hlídka - vyčíhejte si okamžik, kdy dojde zprava nalevo, zastaví se na levém rohu a pokračuje zády k vám. Sprintujte k díře a zapadněte do ní, přitiskněte se do rohu hned za zdí. Vyslechnete zajímavou informaci (videosekvence) a přichází obtížnější část, musíte pryč stejnou cestou a ven nevidíte. Uložte si hru, opatrně se posuňte k otvoru, abyste viděli trochu ven - nechoďte úplně k díře, zpozorovali by vás. Až hlídka půjde kolem, z vašeho pohledu zleva vpravo, dejte jí trochu času a vykoukněte ven. Po zastavení na rohu bude pokračovat pryč, dejte jí ještě pár vteřin. Potom teprve vyběhněte, ale pospěšte si, nebo za chvíli budete křížit cestu šesti Rusům zleva. Škodovku najdete u silnice nedaleko místa startu mise, k hledání použijte noční vidění.

Operation Flashpoint: ResistanceX. Obsazení
Velkolepá pěchotní operace, při které se pořádně zapotíte a jedno uložení hry bude málo. Rozhodně si vezměte ostřelovací pušku a rakety, obojí nezapomeňte doplňovat. Sniperky dejte i jiným vojákům, pokud je máte - jednu najdete během mise u ruského ostřelovače. K mírovskému zámku jděte přímo přes vesnici, za vesnicí zalehněte na dlážděné cestě, sejměte hlídku a počkejte, až Rusové vyběhnou na návrší. Zbavte se jich do posledního a jděte k zámku, pistolí umlčte poslední dva vojáky uvnitř. Dozbrojte si všechny muže a vybavte je raketomety od mrtvol, sami nezapomeňte na zásobníky pro Dragunov. Z bedny vedle Uralu vezměte Škorpión - bude se znamenitě hodit jako příruční zbraň. Pokračujte k nepřátelské základně přes kopce, ale nedaleko od ní se stočte vpravo a zalehněte nad cestou k základně od jihu. Vojáky ponechte za sebou a přikažte sledovat sever. Uložte si hru a začněte vybíjet nepřátelský tábor, několik Rusů se vydá po cestě k vám, to je práce pro Škorpión a vaše vojáky. Nebezpečnější bude skupina, která vyběhne do kopce směrem na severozápad a pokusí se o obchvat, další pěchota přijde seshora od severu ze dvou směrů - z lesa nad základnou a po louce, druhá v doprovodu dvou BMP. Vozidla můžete použitím elevace zničit i na půl kilometru (zvedněte zaměřovač raketometu nad cíl, cca půl centimetru). Nakonec opatrně vnikněte sami do základny a dokončete práci, pro tento účel si můžete povolat podpůrné tanky .

XI. Protiútok
Obrana základny proti několika vlnám útoků. Vojáky nemusíte nijak speciálně vyzbrojovat, nebudou potřeba. Do mise se vyzbrojte pouze samopalem bez jediného zásobníku, abyste mohli pobrat co nejvíce výbušnin. Hned po startu mise se chopte těžkého kulometu. Od jihovýchodu se přiblíží pár Rusů, po nich přijde podobný pokus pěšáků po cestě od jihu, avšak proti soustředěné palbě kulometu nebudou mít šanci. Jakmile padnou poslední útočníci, naberte si pět min a k sebrání dalších tří pobídněte ještě jednoho vojáka. Oba se rychle přesuňte po cestě dolů, téměř až k zatáčce u lesa. Rychle položte miny přes cestu a na zem kolem, zmizte zpět do základny. S raketometem v ruce se přesuňte k bednám s municí vedle BVP pod sítí a čekejte útočníky, pokud nějaký nevylétne do vzduchu, lehce ho dorazíte raketami. Jakmile bude zničen poslední tank, dejte svým mužům režim "bezpečno" a odešlete je do lesa na severozápadě, kde je místo konce mise, znázorněné na mapě. Sami vyčkejte, až přiletí vrtulníky a pak se kliďte také pryč, anebo ještě zlikvidujte výsadek z Mi17. Poznámka: obrněnou techniku musíte nechat na místě, jinak vás helikoptéry rozstřílejí. Dva přistavené tanky pro obranu v této misi nepoužívejte, jsou příliš dobrým cílem pro nepřátelské pancéře.

Operation Flashpoint: ResistanceXII. Kontraband
Speciální noční mise, připomínající automobilovou honičku. V briefingu mise vezměte svým vojákům veškerou munici i zbraně, sami si ponechte pouze AK74 s granátometem a pár červených světlic, plus noční vidění. Podle kompasu a mapy dojeďte s rozsvícenými světly na pobřeží, vystupte a vypalte světlici. Loď přijede za chvíli. Po videosekvenci vystřelte další světlici či si nasaďte noční vidění, abyste ve tmě našli náklaďák nedaleko. Nasedněte, na nic nečekejte a jeďte podél břehu na sever. Až se břeh začne stáčet doleva, prudce zabočte na východ a s plným plynem zajeďte do lesa, bez zastávky pokračujte dál, držte si přibližný východní směr. Uložte si hru, ignorujte helikoptéru nad sebou a jeďte, co vám motor V3S dá. S trochou štěstí uniknete raketám ze vzduchu, pokud vůz nebude schopen jízdy, klidně vystupte a zbraně rozdejte mezi vojáky. Cestou na místo setkání již žádní nepřátelé nebudou. V této misi pravidelně kontrolujte mapu, pro určování polohy použijte malý podvůdek: jednomu z vojáků dejte rozkaz, aby hlásil stav - oznámí svou pozici, ta bude i pozicí vaší.

XIII. Pomsta!
Dlouhá a únavná noční mise. Družstvo vybavte AA i RPG raketomety, jako hlavní zbraň zvolte sniperskou pušku. Nezapomeňte na noční vidění, pokud máte nějaké přístroje navíc, přidělte je vojákům. Vydejte se na severozápad, cestou potkáte tank a BVP, vyřiďte je. K základně se přibližte úžlabinou mezi dvěma strmými kopci. Spusťte palbu na hlídky pod vámi, zbavte se dalšího BVP, co jim přijede na pomoc. Uložte si pozici a postupujte k základně od jihovýchodu. Jakmile se dostanete blíže, zaměřte svou pozornost na rozjezdovou dráhu, kde se prochází větší skupina Rusů. Vaši kolegové vám je pomohou vybít. Pozor na hangár u paneláků, je plný čekajících Rusů - proč jim tam tedy neposlat RPG. Pokud není vyhlášen poplach, vrtulníky zůstanou na zemi - zkontrolujte hangáry u rozjezdové dráhy a zbavte se pilotů, zničte stroje. Raději je zničte, nepokoušejte se s nimi odstartovat, nedaleko číhají ve tmě Šilky. Opět pěšky se vraťte k náklaďáku v poušti - pozor na dva obrněnce na úpatí severního kopce. Po silnici popojeďte do Vidlákova.

XIV. Ohňostroj
Tato mise je opravdové peklo, pokud jste si v předchozích nechali vybít zkušené vojáky. Vezměte si samopal a raketomet, Neveklov obejděte a přibližte se k němu po silnici ze západu (myšleno západ na mapě Nogovy). Družstvo nechte ležet před vesnicí a sami pokračujte. Nejprve sejměte tříčlennou hlídku u kašny, pak ihned pokračujte k otevřené stodole. Vyčkejte na příjezd BVP a odpalte ho, vleže zastavte postupující Rusy - pokud se pokusí o přepad z boku, postará se o ně vaše družstvo. Při průchodu vesnicí pozor, AI se ráda zasekává ve dvorech. Sledujte silnici na východ, cestou potkáte nepřátelské pěchotní družstvo. Operation Flashpoint: ResistanceAž dorazíte na dohled od Davle, nechte spustit kanonádu a zapojte ostřelovače. Zlikvidujte pokus o protiútok zespoda po silnici, pár dobrodruhů v ruské uniformě se možná pustí strání vpravo. Připravte se na BVP, které se zcela neočekávaně vyřítí zpoza mostu. Ještě zbývá skupina vojáků, co se budou pokoušet proniknout přes most na vaší stranu - bez krytí budou bez šance proti vašim kulometčíkům. Od nějakého Specnaza či z bedny seberte alespoň tři nálože a podminujte nejbližší pilíř mostu, vyhoďte ho do povětří. V klidu se pak zdekujte do lesa na sever, ještě předtím můžete AA raketometem z bedny sestřelit nepřátelský vrtulník, co bude kroužit po okolí.

XV. Průsmyk
Tuto misi zvládnete zcela v pohodě sami. Sebou si vezměte prázdný AK, prázdný raketomet a Škorpión (s AK v ruce, ač prázdným, se dá rychleji chodit). Z bílé bedny si naberte tolik náloží, kolik unesete. Neberte žádné miny, pouze nálože. Vojáky zanechte stát u tanků. Počkejte, až po cestě přejede UAZ, nijak na něj neútočte (je to návnada, při jeho zničení by se konvoj otočil a splnění úkolu by bylo nemožné). Pak položte nálože do řady na cestu tak, aby mezi nimi byly mezery přibližně 10 metrů. Zapamatujte si místo, kde leží nejvzdálenější z nich - z pohledu zdola, kudy pojede konvoj. Vraťte se k družstvu a naberte si rakety. Ve stráni vyčkejte příjezdu konvoje - první dva vozy, tank T80 a T72, nechte projet. Jakmile se celý konvoj octne na podminovaném úseku cesty, odpalte krajní nálož pod BVP, které pojede první. Rychle seběhněte dolů a dobijte Škorpiónem ty, kteří exploze přežili. Uložte hru. Vyčkejte na poslední vozy konvoje, BVP a T72, zničte je raketami. Dostanete hlášení o dalších tancích, ideální bude, podminovat cestu minami z bílé bedny na návrší. Raketami posléze zajistěte, aby žádný z tanků (BMP2, T80 a Šilka) neprojel. Nakonec s vojáky nasedněte do T80 a BVP na návrší, odeberte se do Doliny.

XVI. Lov na králíka
Velmi obtížná mise - odehrává se v nepřehledném terénu, který nepřeje tankům a nahrává sovětským raketometčíkům. Obsaďte tanky, rozhodně zvolte T80, nejprve se usaďte jako velitel, pak přesedněte na místo střelce. Popojeďte přímo na jihovýchod, dokud nebudete mít v dohledu předsunuté opevnění. Zaútočte na něj zdálky, abyste vydráždili obrněné síly protivníka. Sledujte svah na severovýchodě, z horizontu rychle vyrazí BVP a T72, nenechte je způsobit škody. Další BVP se na vás vyřítí kolem opevnění na silnici. Uložte si hru. Pak přichází velký problém, a tím jsou vlny raketometčíků, kteří jsou mezi keři jen málo vidět, přitom disponují velkou palebnou silou. Zůstaňte proto před opevněním, nepostupujte vpřed, abyste je mohli vidět na terénním zlomu. Čekejte na místě a snažte se eliminovat vše, co k vám poběží - nesmíte je nechat přiblížit a odpálit smrtonosné rakety. Po chvíli si můžete povolat na pomoc tanky, také Gastovského sabotéry. Operation Flashpoint: ResistanceAž bude prostor vyčištěn, zvolna popojíždějte vpřed a ostřelujte zbylou pěchotu. Doporučení: abyste nepřišli o kouzlo městského boje, nechte své tanky u radnice a vystupte, zahrajte si na slídící lišku a zlikvidujte poslední nepřátele.

XVII. Past
Boj o Petrovice, naštěstí již máte určitou převahu. Pro první fázi operace se vybavte čtyřmi raketami, své muže ponechte jak jsou, budou hrát roli tankových osádek. Počkejte si nejprve na T72 a BVP, kteří přijedou po silnici od východu. Zdálky je najisto zlikvidujte, pomůže vám moment překvapení. Odeberte se k tankům na jihu, obsaďte nejlépe všechny, sami opět zvolte T80, z pozice velitele přesedněte na pozici střelce, abyste mohli ovládat pohyb tanku (jako střelec můžete mnohem rychleji reagovat na cíle). Celá tanková skupina se přesuňte k postavení roty Tygr na západě od vás, abyste netříštili síly. Poručte jim vyrazit a následujte je, své tanky směřujte na pravé křídlo Tygrů (vezmou na svá bedra první příděl granátů nepřátel). V tom samém okamžiku vydejte příkaz svým tankovým záškodníkům, kteří vyrazí od jihu. Nenechte se znervóznit silnou střelbou a výbuchy, zaměřte se na jihozápadní okraj města, kde parkují protivníkovi obrněnci, rozšrotujte je. Jakmile nastane dočasný klid těžkých zbraní, uložte si hru před prvními domy na jihovýchodním kraji města. Čekejte přepad tankové skupiny ze severovýchodu, přiřítí se velmi rychle a mohla by vás překvapit. Pokud vám způsobí ztráty, oželte je, své vojáky již v Resistanci nebudete potřebovat (alespoň tichou vzpomínkou na společné boje se s nimi však rozlučte). Posléze HEATy zbavte město ruských obyvatel. Doporučení: opět, abyste užili boj mezi paneláky, po likvidaci posledních tanků vystupte z vozidla a ostatní nechte stát, sami vyzvěte na souboj pár pěchotních družstev.

XVIII. Boj o oheň
Přestaňte slavit vítězství, Guba míní nasadit podlou zbraň a času je málo. Do ruky M21, na záda raketomet, na opasek Škorpióna a můžete vyrazit na poslední misi. Nejprve rychle oběhněte dům, od severu na vás běží čtyři Specnazové, příruční samopal je zastaví. Můžete si vzít UAZ ve stodole, abyste si ušetřili pěší přesun pouští a zejména, poskytli podporu útočícím kolegům. Dejte se na severovýchod, cestou vám možná prostřelí přední sklo, ale to vás nemůže zastavit, jde přece o všechno. Vylezte z UAZu na dohled od základny a ostřelovačkou snižujte stavy Gubových vojáků - pozor, budou zkoušet obchvat. Neopomeňte ani skupinu kolem letadel, pak se zdvihněte a běžte k hangárům, kde by již měly být partyzánské posily. Otočte se, za vámi budou od jihovýchodu přicházet Specnaz. Kolem základny budete slyšet tankové motory, ale těch si nevšímejte, jen projedou kolem, ovšem s chutí si po nich práskněte raketou. Položte nálože pod letadla (nějaký mrtvý Specnaz vám nálože jistě ochotně zapůjčí). Vyhoďte vše do povětří a tím pro vás válka na Nogově skončila. Buďte připraveni, že závěrečná videosekvence bude velmi, velmi překvapivá... a pouze potvrdí výjimečnost Flashpointu i tohoto přídavku.

Autor:
  • Nejčtenější

Nejsem zlatokopka, brání se nová přítelkyně jednoho z nejbohatších streamerů

novinky 18. 7. 2024 26

Populární herní streamer Felix Lengyel, známý fanouškům pod přezdívkou xQc, daroval své nové...

Zaplatil půl milionu, aby si mohl chvíli zahrát s populární streamerkou

novinky 21. 7. 2024 19

Fanoušek vydražil v internetové aukci možnost zahrát si počítačové hry s populární streamerkou...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

S černým samurajem v Japonsku tvrdě narazili. Vydavatel se omlouvá

novinky 23. 7. 2024 58

Připravovaná hra Assassin’s Creed Shadows zasazená do feudálního Japonska vyvolala nevoli zejména...

Šel jsem si pro výpověď, místo toho mě povýšili, vzpomíná režisér Cyberpunku

novinky 20. 7. 2024 5

Vývojář Pawel Sasko z polského studia CD Projekt prozradil, že když si ho před časem vedení...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

RECENZE: Nobody Wants to Die je kyberpunková detektivka jako řemen

recenze 23. 7. 2024 6

Sci-fi adventura Nobody Wants to Die je poctou mnoha filmovým i herním klasikám, zároveň ale...

Hráč dostal ban na deset let, hned po návratu navázal na původní hádku

novinky 24. 7. 2024 3

Uživatel oblíbeného internetového fóra Something Awful dostal v roce 2013 zákaz na sto tisíc hodin...

S černým samurajem v Japonsku tvrdě narazili. Vydavatel se omlouvá

novinky 23. 7. 2024 58

Připravovaná hra Assassin’s Creed Shadows zasazená do feudálního Japonska vyvolala nevoli zejména...

Mobilní Mortal Kombat: Onslaught vydržel jen rok, v říjnu ukončí provoz

novinky 23. 7. 2024 0

Mobilní akční hra na hrdiny Mortal Kombat: Onslaught ukončí rok po spuštění provoz. Oznámení...

Star Wars Outlaws doprovodí nejdražší marketingová kampaň v historii Ubisoftu

novinky 23. 7. 2024 8

Ředitel Ubisoftu Yves Guillemot se nechal slyšet, že od chystané akční hry Star Wars Outlaws...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do obilných lánů v okolí...

Ruská kráska Sofja Lebeděva šla donaha v seriálu Vikingové: Valhalla

Bývalá gymnastka Sofja Lebeděva (30) potěšila fanoušky seriálu Vikingové: Valhalla, když se v jedné ze scén nového dílu...