Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Operation Flashpoint – rady do začátku

  12:00
Připravili jsme si pro vás několik užitečných rad, které vám pomohou v krušných začátcích na krvavých bojištích rozlehlých ostrovů v Operation Flashpoint. Do budoucna plánujeme i kompletní návod, který by měl pomoci všem hráčům zakyslým v některé komplikovanější misi (a že je takových požehnaně).

Operation Flashpoint

Připravili jsme si pro vás několik užitečných rad, které vám pomohou v krušných začátcích na krvavých bojištích rozlehlých ostrovů v Operation Flashpoint. Do budoucna plánujeme i kompletní návod, který by měl pomoci všem hráčům zakyslým v některé komplikovanější misi (a že je takových požehnaně).

Pěchota
Základní pravidlo každého boje je „vidět a nebýt viděn“. Jakmile vás nepřítel spatří, začne po vás střílet a pravděpodobně vás i zabije – většina neohrožených hrdinů se z války vrací nohama napřed v zinkovém futrálu. Během přesunů proto postupujte co možná nejčlenitějším terénem – naprosto ideální je les nebo skupinky stromů na kraji lesa. Pokud už musíte přejít otevřené prostranství, používejte metodu přískoků – utíkejte k nejbližšímu křoví, zalehněte, zkontrolujte situaci a utíkejte dál. Nezapomínejte ani na pravidelný průzkum celého vašeho okolí (ideálně dalekohledem). Většinou totiž ani nebudete vědět, kdo a odkud vás trefil.

Šetřete municí a volte vhodné okamžiky na přebíjení zásobníků. Pokud bojujete na dálku, nastavte si automatické zbraně na jednotlivé výstřely (střelba dávkou vychyluje mušku). Stejně tak nestřílejte z volné ruky kulometem – mnohem přesnější bude míření vleže. Operation Flashpoint Neváhejte používat zoom nebo optiku – nepřítele uvidíte mnohem detailněji. Pokud bojujete na střední nebo krátkou vzdálenost, přebíjejte preventivně až se začne blížit počet nábojů pěti, šesti – když si na přebití najdete chvilku klidu, nebudete muset bezmocně sledovat, jak vás nepřítel zastřelí ve chvíli, kdy ho sice máte na mušce, ale nemáte munici.

Buďte trpěliví – pokud zrovna nemáte v ruce kulomet, tak střílejte až tehdy, kdy budete mít jistotu zásahu. Hrajete-li se zapnutými tagy vojáků, vyberte si před zahájením palby první cíl (většinou kulometčíka, který vám může dost zatopit). Hluk střelby nebo nalezení mrtvoly spustí poplach a obrněná vozidla se přepnou do bojového režimu – ideální cíl pro první rány snipera představuje řidič a velitel BVPčka. Znehybněný transportér vás pak nemůže ohrozit a vy do něj naopak můžete nastoupit. Pokud musíte „vystřílet“ posádku auta, útočte buďto jednotlivými ranami zepředu (miřte na hlavy), nebo z boku automatickou zbraní (ideálně kulometem).

Opatrně s výbušninami a granáty – před odhozením granátu se radši ujistěte, zda budete házet ručně, nebo střílet z granátometu (každá varianta má jinou balistickou křivku – střelba z granátometu v leže do kopce se rovná sebevraždě). Operation Flashpoint Výbušné zbraně mají poměrně velký dosah – myslete na to zejména až budete klást nálože. Za těch načasovaných třicet sekund se mnohdy nestačíte odplazit do bezpečí. Pravidlo „když někam nevidím, ale tuším tam nepřítele, tak tam hodím granát“ dokáže zachránit dost životů.

V sólových misích se vyhýbejte otevřené konfrontaci s nepřítelem a bojujte zásadně na větší vzdálenost. Jakmile vás protivník „přišpendlí“ palbou a vy ztratíte možnost se nepozorovaně pohybovat, zemřeli jste (sice budete ještě pár minut opětovat palbu, ale pak vás stejně obklíčí nebo povolají těžkou techniku, která práci dokončí). Pozor na vrtulníky, které mohou prozradit vaši pozici – jakmile uslyšíte hluk rotoru, utečte do lesa nebo si lehněte pod strom, tam vás neuvidí.

Nebojte se využívat zbraní padlých bojovníků. Pokud se k vám blíží početná skupinka vojáků, můžete s klidným svědomím položit sniperku a vzít si od nepřátelské mrtvoly lehký kulomet. Také vojáci Specnazu jsou vítaným zdrojem upravených odhlučněných AK-47. Když už máte štěstí na Hechler-Koch, tak se alespoň zastavte u mrtvých kolegů pro extra zásobníky – dovolí vám nerušeně provozovat zbraň v plně automatickém režimu.

Operation Flashpoint

Při boji ve skupině je vhodné zapnout si žlutý indikátor cíle a směru pohybu. Malý čtvereček vám totiž ukáže vaše ideální místo ve formaci. Předejdete tak trapným okamžikům, kdy vám kolega vběhne přímo před hlaveň ve chvíli, kdy zrovna dlouhými dávkami ostřelujete nepřítele. Snažte se také za každou cenu udržet v postupující sestavě – kdokoliv se zdrží, představuje snadný cíl pro útok ze zálohy. Pokud vám zabijí kulometčíka, vezměte si jeho zbraň. Bez podpory kulometu je častokrát pěchotní boj, zejména přesun přes otevřené prostranství, nemyslitelný

Vozidla a helikoptéry
Pamatujte si, že Jeep je přeci jen větší než člověk a navíc se nedovede odplazit pod strom. Tam, kde jste se mohli coby voják nerušeně procházet, představuje Jeep či UAZ ideální cíl pro nepřátelské tanky a BVP. Ideálně proto odstavujte auta za první řadou velkých stromů na kraji lesa – malé jehličnany a keře vám poskytnou dostatečně krytou garáž.

Kolová vozidla s citlivým řízením je vhodné řídit kombinací dvou kláves pro brzdu a plyn s myší, která kurzorem udává směr. Jakmile do řízení začněte plést i směrové klávesy, začnou se s kurzorem myši přetahovat o priority a vy nabouráte. Operation Flashpoint Pozor na karamboly také ve chvíli, kdy jedete s nákladním vozem za Jeepem – brzdná dráha pětituny je přeci jenom o něco delší.

Snaha o šetrné „vybití“ posádky ruského auta a předstírání státní příslušnosti SSSR je sice hezký nápad na papíře, ale v praxi zas až tak dobře nefunguje – hlídkám bude divné, jakto že je v kabině několik děr, spousta skvrn od krve, a proč jsou oba závozníci podivně schoulení na sedadlech. Každopádně vám může rychlý vpád s autem do týlu nepřítele přinést výhodu v podobě momentu překvapení – musíte mít jen hbité prsty, rychle vystoupit, zamířit a střílet na vše, co se hýbá (v demu se takhle například dala UAZem celkem obstojně přepadnout vesnice).

U tanků, transportérů i helikoptér je zajímavá možnost manuální střelby z pozice velitele či řidiče. V tomto módu se vyplatí přepnout na 3rd person pohled, kdy je lépe vidět zaměřovaní tečka. Pozor jen na správnou volbu střeliva – plýtvat Sabot munici na pěchotu je nemoudré. Pro vrtulníky platí pravidlo, že na slabé cíle stačí kanón nebo neřízené střely, kdežto tanky představují práci pro rakety TOW. Pilotáž helikoptér je z pohledu hráče simulátorů dost netradiční, protože se nejlépe provádí myší. Zajímavou vymoženost představuje režim „auto-hover“, při kterém se helikoptéra zastaví a vznáší se na místě (pomocí kurzoru myši se s ní dá otáčet).

Autor:
Témata: Hluk, Raketa, simulátor
  • Nejčtenější

Nejsem zlatokopka, brání se nová přítelkyně jednoho z nejbohatších streamerů

novinky 18. 7. 2024 26

Populární herní streamer Felix Lengyel, známý fanouškům pod přezdívkou xQc, daroval své nové...

Zaplatil půl milionu, aby si mohl chvíli zahrát s populární streamerkou

novinky 21. 7. 2024 19

Fanoušek vydražil v internetové aukci možnost zahrát si počítačové hry s populární streamerkou...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

S černým samurajem v Japonsku tvrdě narazili. Vydavatel se omlouvá

novinky 23. 7. 2024 61

Připravovaná hra Assassin’s Creed Shadows zasazená do feudálního Japonska vyvolala nevoli zejména...

Hráč dostal ban na deset let, hned po návratu navázal na původní hádku

novinky 24. 7. 2024 4

Uživatel oblíbeného internetového fóra Something Awful dostal v roce 2013 zákaz na sto tisíc hodin...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Šel jsem si pro výpověď, místo toho mě povýšili, vzpomíná režisér Cyberpunku

novinky 20. 7. 2024 5

Vývojář Pawel Sasko z polského studia CD Projekt prozradil, že když si ho před časem vedení...

Hráč dostal ban na deset let, hned po návratu navázal na původní hádku

novinky 24. 7. 2024 4

Uživatel oblíbeného internetového fóra Something Awful dostal v roce 2013 zákaz na sto tisíc hodin...

S černým samurajem v Japonsku tvrdě narazili. Vydavatel se omlouvá

novinky 23. 7. 2024 61

Připravovaná hra Assassin’s Creed Shadows zasazená do feudálního Japonska vyvolala nevoli zejména...

Mobilní Mortal Kombat: Onslaught vydržel jen rok, v říjnu ukončí provoz

novinky 23. 7. 2024 0

Mobilní akční hra na hrdiny Mortal Kombat: Onslaught ukončí rok po spuštění provoz. Oznámení...

Star Wars Outlaws doprovodí nejdražší marketingová kampaň v historii Ubisoftu

novinky 23. 7. 2024 8

Ředitel Ubisoftu Yves Guillemot se nechal slyšet, že od chystané akční hry Star Wars Outlaws...

Za celosvětový kolaps IT systémů může nečekaně absurdní chyba

Nepovedená aktualizace bezpečnostního softwaru společnosti Crowdstrike způsobila pád počítačů a serverů s operačním...

IT problémy způsobily kolaps bank i letišť. V Evropě i jinde ve světě

Řadu zemí v pátek zasáhly problémy s počítačovými systémy. Letiště kvůli výpadku čelila potížím s odbavováním letů,...

Rozvádím se, oznámila dubajská princezna na Instagramu manželovi a jeho milenkám

Dubajská princezna Mahra (30) a její manžel šejk Mana Bin Mohammed Al Maktúm (25) se po loňské svatbě rozvádí. Dcera...

Sto tun obilí za hodinu. Na Hané mají výjimečný kombajn, jeden z patnácti na světě

Až sto tun obilí dokáže za hodinu sklidit nový kombajn CR11 firmy New Holland, který vyjel do obilných lánů v okolí...

Ruská kráska Sofja Lebeděva šla donaha v seriálu Vikingové: Valhalla

Bývalá gymnastka Sofja Lebeděva (30) potěšila fanoušky seriálu Vikingové: Valhalla, když se v jedné ze scén nového dílu...