BonusWeb.cz

Nekupujte si What Remains of Edith Finch, za týden bude zdarma

  14:29aktualizováno  14:29
Po skvělé Subnautice a Super Meat Boyovi nabídne nový digitální obchod již brzy další skvělou hru zdarma. Bude jí nezávislá adventura What Remains of Edith Finch.

Ani ne dva roky stará adventura s krkolomným názvem What Remains of Edith Finch dokonale ukazuje, že nezávislá hra nemusí vždy být jen retro pixelartovou skákačku s extrémní obtížností, ale může nabídnout i skutečně originální zážitek.

V kůži mladé dívky se v ní vracíte do opuštěného rodinného sídla, kde prozkoumáváte jednotlivé pokoje, v nichž žili dnes již zesnulí členové vaší rodiny. Každý pokoj vypráví svůj vlastní příběh. Jeho vybavení, dekorace, nábytek a ohromná spousta dílčích detailů dává všímavému hráči dostatek indicií k tomu, aby si o obyvateli pokoje udělal představu.

Fotogalerie

Jakub hře absolutně propadl a ve své extatické recenzi ji se slovy „okouzlující, mistrovské dílo“ ohodnotil 95 %. Což mě donutilo ke koupi a jeho slova musím potvrdit, byť mi těch cca 500 Kč za tři hodiny hraní přišlo docela dost peněz. To už vás však trápit nemusí, firma Epic Games totiž hru v rámci propagace svého nového digitálního obchodu Epic Game Store bude od příštího týdne na čas nabízet zcela zdarma.

Pokud máte obavy, že nezávislí vývojáři z týmu Giant Sparrow skončí kvůli tomuto kroku silného distributora o hladu, nebudou mít na nájem a sociálka jim odebere děti, tak se bojíte zbytečně. Epic se díky aktuálnímu hitu Fortnite topí v penězích, a tak je tato nabídka určitě výhodná pro všechny strany.

Autor:
zpět na článek