Virtual Pool 3 - osmička do rohu

  12:00aktualizováno  22. září 9:02
Když existují simulátory všech možných sportů od rugby po cyklotrial, nelze se divit, že mnoha zpracování se dočkala i tak oblíbená hra jako kulečník. Tentokrát se můžete těšit na celosvětové multiplayerové ligy, postupový mód, kvalitní fyzikální model a Jeanette Lee.

Virtual Pool 3V posledních letech se hry, které byly dříve považovány vyloženě za hospodské, začaly dostávat nejen do povědomí širšího publika, ale také do zájmu různých televizních, zábavních a vývojářských společností. Mluvíme zde o šipkách, bowlingu, kulečníku a dalších. Není to tak dávno, co byly zmíněné sporty brány spíš jako relaxační činnost, a přitom v současné době se v nich pořádají různé soutěže a mistrovství, které by se nikdo neodvážil nějak znevažovat.

Jak začala obliba těchto sportů stoupat, přišlo to, co je nevyhnutelné. Začaly být zpracovávány jako počítačové hry. A i když je na trhu velké množství různých simulátorů šipek, bowlingu či air-hockeye, nejvíce verzí se bezesporu dočkal kulečník. A přestože jich je už opravdu několik desítek, nezdá se, že by jich byli hráči nasyceni. Není divu, na virtuálním kulečníku je pokaždé co vylepšovat - ať už grafický engine, uživatelské rozhraní nebo fyzikální model. Proto se nemůžeme příliš divit, že společnost Interplay chystá na konec tohoto roku vydání již třetího svého kulečníkového simulátoru, který pojmenovala tradičně Virtual Pool 3.

Virtual Pool 3Tato verze oblíbené hry by měla být zvláštní především tím, že ji zaštiťuje jedna z nejvýraznějších postav světového kulečníku, mistryně Jeanette Lee. Nejen, že při vývoji přispěla nejednou odbornou radou, ale účinkuje také v úvodním tutorialu hry. Není ale jediným trumfem v rukách vývojářů. Ve Virtual Poolu 3 se setkáte s osmi výborně zpracovanými hernami, které jsou všechny kompletně trojrozměrné a dokonale navozují atmosféru zápasu. Už je konec indiferentním pozadím, zde budete mít opravdu pocit, že hrajete v zakouřeném baru či v tichém domku na pobřeží.

Pravděpodobně nejzábavnějším způsobem hry zde bude internetový multiplayer. Nejen, že registrace na server bude zdarma, ale hlavně bude poskytovat velké množství užitečných funkcí. Budete na něm moci pořádat turnaje, porovnávat své výkony s ostatními hráči na centrálním celosvětovém žebříčku, zapojit se do jedné z mnoha lig nebo se všeho účastnit jen jako diváci. Kromě této podpory pro multiplayera bude Virtual Pool 3 poskytovat dobrou zábavu i při hře proti počítači. Zde si budete moci navolit kromě druhu hry (pool, snooker, biliár) také její ráz. Buď budete testovat své schopnostiVirtual Pool 3 v jediném zápase, nebo se pustíte do postupového módu. Zde začínáte s padesáti dolary v kapse a touhou vypracovat se až na světovou špičku. Navštěvujete tedy bary a pouštíte se do hry o peníze s kýmkoliv, kdo je k tomu ochoten. Pokud máte štěstí a vyhráváte, máte dost peněz k nakupování nového, lepšího a hlavně realisticky ztvárněného náčiní, se kterým budete hrát ještě lépe. A až našetříte dostatečnou sumu a budete si věřit, můžete k zápasu vyzvat i samotnou Jeanette.

Hlavní devizou každého kulečníkového simulátoru je pochopitelně jeho fyzikální model. Je třeba poznamenat, že zde odvedli tvůrci vskutku kvalitní práci. Nejen, že při odrážení koulí jsou brány v potaz všechny vlivy, takže se koule pohybují "jako živé", ale počítá se i s drobnostmi, jako je skluz tága po povrchu koule při falších, tření plátna a další. K tomu si připočtěte libovolné nastavení pohledu na "šťouch" a jistě pochopíte, proč má Virtual Pool 3 celkem reálnou šanci stát se jedním z nejlepších kulečníkových simulátorů všech dob.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Další z rubriky

Bezpečnostní agentura se chce přiživit na úspěchu Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Společnost Pinkerton Consulting & Investigations, Inc., jejíž kořeny sahají až do roku 1850, zažalovala vydavatele...

Spoluzakladatel Blizzardu Mike Morhaime v dubnu opustí společnost

Mike Morhaime

Mike Morhaime loni v říjnu odstoupil z pozice prezidenta Blizzardu, zůstal však v roli poradce. Společnost definitivně...

Stahujte zdarma PC verzi What Remains Of Edith Finch

What Remains of Edith Finch

PC verze nádherné příběhové hry What Remains of Edith Finch je až do 24. ledna zdarma ke stažení na Epic Game Store.

Najdete na iDNES.cz