Ubisoft plánuje změnit závody a hry na hrdiny. Ale jinak docela nudil

  2:45aktualizováno  2:45
Vydavatelský dům Ubisoft předvedl na tiskové konferenci v Los Angeles standardní sadu svých her a oznámil dvě zajímavé nové značky. Závody The Crew slibují naprostou otevřenost a titul The Division pod záštitou Toma Clancyho má založit nový žánr "otevřených on-line her na hrdiny".

Minulý rok měla společnost Ubisoft v rámci herní výstavy E3 asi nejlepší tiskovku ze všech velkých herních firem. Letos se bohužel znovu vrátila k "osvědčenému" modelu, kdy ukazovala hry, o nichž toho už víme docela dost. Nových oznámení bylo málo. A za pozornost stála jen dvě.

V autech napříč Amerikou

Nejpůsobivější bylo představení hry The Crew. Tyto závody podle Ubisoftu plně využívají výkonu nové generace konzolí. Již úvodní video naznačovalo otevřené herní prostředí, bohaté možnosti úprav vozů a přinejmenším efektní model poškození. A chybět samozřejmě nesmí policie.

Hra by měla mít i velmi silnou sociální složku, kdy by se měly stírat rozdíly mezi hrou jednoho hráče a kooperací a soutěžením více hráčů. Připojování do hry přátel není dnes již nic světoborného, ale velmi zajímavě působí informace, že auta, která ve hře potkáváte v provozu, mohou být řízena počítačem, ale také to mohou být potenciální rivalové z řad jiných hráčů.

Je to podobné jako v případě Watch Dogs, ale v prostředí závodní hry by to mohlo být intenzivnější a svým způsobem to tu zní i smysluplněji.

Hra slibuje velkou pestrost ve všech směrech včetně prostředí. Závodit se bude v různých oblastech USA, od velkoměst přes pouště až po horské oblasti.

Jízdní model se zdál poněkud divočejší (video z hraní), takže to vypadalo trochu jako Burnout, trochu jako Need for Speed, ale pokud se splní alespoň polovina toho, co na tiskovce zaznělo, mohl by z toho být zajímavý kousek. Vychází začátkem roku 2014 pro PS4, Xbox One a PC.

Tom Clancy on-line

Na závěr konference byla představena hra Tom Clancy's The Division od týmu Massive Entertainment. Podle šéfa Ubisoftu Yvese Guillemota to má být zakladatel nového žánru "on-line her na hrdiny v otevřeném světě". Tuto definici dnes splňuje snad každá druhá on-linovka, a tak není divu, že se The Division kdovíjak nadšeného přijetí nedočkala.

The Division

V předvedené ukázce jsme sledovali hlasem komunikující postavy, jak procházejí zničeným městem a občas si zastřílejí. V přestřelkách se dá standardně krýt za překážkami.

Zajímavé ovšem bylo příběhové pozadí. V důsledku "černého pátku" je celá společnost na pokraji kolapsu, přestává fungovat infrastruktura i inženýrské sítě a podle toho to také vypadá. To nezní špatně, ale Ubisoft to doslova zabil dlouhým ukecaným úvodním videem. Přesto se však vyplatí The Division sledovat. Potenciál určitě má. Vychází na PS4 a Xboxu One.

Dále vybíráme

  • Potěšilo nás, že jsme dostatečně staří na to, abychom ocenili přítomnost kytaristy Jerryho Cantrela z kapely Alice in Chains. Na začátku tiskovky dvěma parádními party uvedl hru Rocksmith 2014.
  • Také nás potěšilo, že ještě nejsme tak staří, abychom už zase chápali, o čem vlastně mají být noví Rabbids. Jednoduché úkoly a řvaní na televizi, to je zkrátka fakt pro děti.
  • Jsme tak akorát staří na to, abychom se těšili na South Park: Stick of Truth. Hra vyjde koncem roku a připomněla se ukázkou, která se točila kolem prdu Nagasaki. Ano, čtete správně.
  • Watch Dogs se připomněli dalším super videem, ale informace, že "spoustu dalších informací se dozvíte v průběhu výstavy", na tiskovce přinejmenším zarazí.
  • Hru Just Dance 2014 může hrát až 6 lidí najednou. Tomu, že "tohle je nová generace party hraní", zjevně nevěřila ani sama moderátorka.
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

Další z rubriky

Kartičky od Valve netáhnou, Artifactu rychle ubývají hráči

Artifact - The Dota Card Game

Pokud odhlédneme od zvláštně nastaveného platebního modelu, je karetní hra Artifact vcelku povedenou záležitostí. Jenže...

Netflix považuje za největšího konkurenta Fortnite

Netflix

Netflix nepovažuje za své největší konkurenty další streamovací služby, ale populární hru Fortnite.

Série Call of Duty vydělala dvakrát více peněz než Hvězdné války v kinech

Call of Duty: Black Ops 4

Call of Duty patří mezi vůbec nejsilnější značky zábavního průmyslu. Vydavatelství Activision se může poměřovat i s...

Najdete na iDNES.cz