Three Kingdoms: Fate of the Dragon

  12:00aktualizováno  18. září 4:13
V roli jednoho ze tří mocných vládců Číny se pokuste znovu sjednotit rozpadlé impérium. Využijte všech prostředků, které máte k dispozici. Na někoho platí ekonomická nadvláda, na jiného diplomacie, na někoho zase jen stará osvědčená hrubá síla. Dejte se tedy do díla - historie čeká.

Three Kingdoms: Fate of the DragonČína ve druhém století po Kristu. Po zániku východní dynastie Han dochází v zemi k totálnímu kolapsu. Znepřátelení vojenští velitelé využívají nastalého zmatku a uchvacují kousky moci a vytváří si tak svá vlastní královstvíčka, která spolu neustále bojují a pohlcuje jedno druhé. Nakonec se Čína rozpadá na tři různé části, z nichž každá má svého vlastního panovníka, jenž po očku pokukuje po ostatních dvou. Síly jsou však více méně vyrovnány a spojit všechny tři části do jednoho celku nebude lehké. Avšak zrovna tento úkol na vás čeká, protože jste jedním ze zmíněných tří panovníků. Na výběr máte dvě možnosti, jak svého cíle dosáhnout. Buď své rivaly přesvědčíte mírovou cestou, nebo je budete porazit na bitevním poli. A protože diplomacie v těchto divokých dobách nemá příliš velký účinek, nezbývá vám než... Ano, tušíte správně. Dojde na měření sil.

Realtimová strategie Three Kingdoms: Fate of the Dragon, kterou pro vás připravují společnosti Eidos Interactive a Overmax Studio, čerpá svůj námět ze středověkého historického románu nazvaného Příběh Tří království. Ten pojednává o nejslavnějším a nejbouřlivějším období čínských dějin, o kterém se dodnes tradují po celé Asii mnohé příběhy a legendy. A nyní, když na přelomu tisíciletí, přichází tato doba hrdinských činů i na monitory počítačů.

Three Kingdoms: Fate of the DragonJak již asi tušíte, bojovat proti sobě budou tři různé strany. A ačkoliv je na ně dnešníma očima pohlíženo na všechny jako na Číňany a pro nás středoevropany jsou všichni stejní, bude mít každá z frakcí rozdílné budovy a jednotky, dokonce budou používat a rozvíjet zcela odlišné technologie. Tyto rozdíly ale nebudou vytvořeny uměle podle toho, jak se to tvůrcům zrovna hodilo, ale budou vycházet ze skutečného technologického, kulturního a společenského pozadí jednotlivých států.

Historickému pozadí odpovídají i přichystané kampaně. A stejně jako ve skutečnosti, ani při plnění misí nemusíte být zcela závislí na síle své armády. Protivníka je možné rozdrtit i jinými způsoby, méně krvavými a přitom často účinnějšími. Zkuste si jej například podmanit ekonomicky vytvořením silného obchodu a vývojem nových technologií. Nebo si vzpomeňte na rčení, že politika je jen vedení války jinými prostředky (nebo to bylo naopak?) a vhodně zvolenými strategickými svazky jej donuťte, aby vás na svém území přivítal ještě s otevřenou náručí.

Three Kingdoms: Fate of the Dragon si budete moci, stejně jako valnou většinu strategických her, které jsou v současnosti na trhu, zahrát pochopitelně i jako multiplayer. Engine bude podporovat připojení až osmi hráčů, a to jak přes LAN, tak i přes internet. Zatím bohužel není známo, zda bude společně s hrou distribuován například i editor úrovní, ale můžeme se nechat začátkem příštího roku překvapit.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

Switch se stal ve Spojených státech nejprodávanější konzolí roku 2018

Nintendo Switch

Hybridní konzole Switch porazila v loňském roce ve Spojených státech konkurenční PlayStation 4 i Xbox One, a to jak na...

VIDEO: Nejnovější trailer z Metro Exodus ukazuje ničivý arzenál zbraní

Metro Exodus - zbraně

Metro Exodus je jedna z nejočekávanějších her letošního roku. Trailer ukazuje nejen nové záběry, ale i podomácku...

Kartičky od Valve netáhnou, Artifactu rychle ubývají hráči

Artifact - The Dota Card Game

Pokud odhlédneme od zvláštně nastaveného platebního modelu, je karetní hra Artifact vcelku povedenou záležitostí. Jenže...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz