The Moon Project - ještě jednou rok 2150

  12:00aktualizováno  28. září 10:38
Realtimová strategie Earth 2150 měla původně mít svůj datadisk. Jak práce na něm postupovala, začínalo být jasné, že původní datadisk si zaslouží vlastní svébytnou existenci, a The Moon Project se tak stal samostatnou hrou - druhým titulem posazeným do příběhu o opuštění modré planety.
The Moon Project

Realtimová strategie Earth 2150 se ještě ani nestihla ohřát na policích obchodů a už přichází na trh její pokračování. The Moon Project byl sice původně plánován jako datadisk, ale postupem času se vyvinul v něco tak rozsáhlého a svébytného, že se autoři - TopWare Interactive - rozhodli udělat z něj samostatný titul. Místo datadisku se tak stal jakýmsi pokračovatelem původní hry, i když jeho příběh se odehrává paralelně s příběhem Earth 2150.

Eurasijská dynastie (ED), Spojené civilizované státy (UCS) a Lunární korporace (LC) mezi sebou stále bojují o ovládnutí posledních pozemských zdrojů surovin na kdysi modré planetě. Každá ze zúčastněných stran je nutně potřebuje k postavení kosmické lodi, v níž by její lidé mohli opustit Zemi a odletět někam do bezpečí (tedy na planetu, které nehrozí totéž co Zemi - že vychýlena ze své dráhy vletí přímo do Slunce). K té katastrofě má dojít během několika příštích měsíců, a tak sebou všechny bojující strany musí hodit, aby po případném vítězství ještě vůbec měly čas loď postavit a včas odletět.

Jediná strana, která už s putováním vesmírem má své zkušenosti, je LC, jejíž základna leží na Měsíci. Právě tam si také buduje svou tajnou zbraň - pod kódovým označením "Project SunLight" se skrývá mnohaletá práce těch nejlepších vědeckých a vojenských mozků Lunární korporace. The Moon ProjectObě ostatní frakce se ale o vyvíjené zbrani dozví a nezávisle na sobě vyšlou na Měsíc své vlastní armády, aby s tím nepěkným náskokem LC zatočily.

Stejně jako v Earth 2150 i tady budete mít možnost vybrat si ze tří kampaní za každou ze zúčastněných stran. Každá z nich se dostane na Měsíc v jinou dobu - LC je tam už od první mise, brzo po ní přispěchá i UCS (asi tak ve třetí misi) a nejdéle ze všech se tam dostane ED (u níž se prvních několik misí odehrává ještě na Zemi). Armády všech stran jsou v podstatě identické s těmi, které známe z Earth 2150, pouze přibyly některé nové jednotky (bojoví roboti Grizzly, vznášedla nazvaná Fat Ladies nebo atomové ponorky). Totéž platí i pro budovy - základ tvoří ty původní, nadstavbu některé nové.

Grafika zůstala úplně stejná jako v původní hře. Krajina na Měsíci je sice od té pozemské odlišná (plná kráterů po ještě stále pravidelně dopadajících meteoritech), ale nedalo by vám žádnou námahu poznat v ní rukopis autorů Earth 2150.

Spolu s hrou se bude dodávat i pár bonusů - vylepšený editor map se spoustou nových objektů a textur, dále skriptovací jazyk EarthC umožňující vytvoření individuálních kampaní, animovaný screensaver a pozadí do Windows s motivy hry a ještě několik podobných blbůstek. Máte-li o The Moon Project zájem, sežeňte si demo, které vyšlo právě před několika dny.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Další z rubriky

Poběží vám na PC Far Cry New Dawn? Nároky jsou stejné jako u Far Cry 5

Far Cry New Dawn

Měsíc nás dělí od další návštěvy fiktivní oblasti Hope Country, kterou známe z dílu Far Cry 5. Promítne se její...

Nic násilnějšího než nový trailer k Mortal Kombatu 11 jen tak neuvidíte

Mortal Kombat 11

Nový díl Mortal Kombatu sice příliš novinek nepřinese, ale fanouškům nabídne přesně to, co mají na sérii nejraději....

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Najdete na iDNES.cz