The Druid King - Galové proti Římu

  12:00aktualizováno  24. září 6:41
Vzpomínáte si ještě na Asterixe, Obelixe, Panoramixe a jejich dobrodružství? Že to v té době byla docela dobrá zábava? No, ne tak docela. Ve skutečnosti vypadala válka mezi Galy a Římem spíše jako krvavá jatka. Hra, kterou vám nyní představíme, by vám chtěla ukázat, jak to asi mohlo vypadat.

The Druid KingJe o mě poměrně známo, že si potrpím na různé prolínání žánrů. Je sice hezké, když někdo čas od času vytvoří klasickou strategii nebo střílečku se vším, co k takovýmto hrám patří, ale já se přitom nemohu obránit pocitu, že touto cestou dochází pouze k záměrnému kopírování něčeho, co zde již dávno bylo. Proto jsem rád, když se někdo svůj výtvor pokusí něčím oživit a odlišit jej od konkurence. Když se mi tedy do rukou dostala informace o společnosti Haemimont Multimedia a její chystané hře The Druid King, zaplesal jsem. Zatím toho sice není známo příliš mnoho, ale něco přece.

Mělo by se jednat o realtimovou strategii, ve které se objeví i prvky adventurní a RPG. Příběh čerpá námět ze zfilmované knihy Normana Spinrada Druidský král. Ta popisuje život a činy Vercingetorixe, druidského krále z Avernie, který pod svou vládou sjednotil galské kmeny do jediného národa. Měl dokonce tolik odvahy, že se postavil v čele svého vojska slavnému Gaiu Juliu Caesarovi. Dnes už sice víme, jak vše dopadlo, ale v této hře budete mít možnost vše změnit.

The Druid KingJiž asi tušíte, jaké národy budou v The Druid King stát proti sobě. Na jedné straně budou Galové, romantičtí vizionáři a zároveň obávaní bojovníci, na straně druhé ambiciózní Římané, které nejlépe vystihuje rčení "účel světí prostředky". Zprvu se zdá být jasné, kdo z nevyhnutelného střetu vyjde jako vítěz. Avšak nic není tak jednoduché, jak se zdá. Přestože nemají Galové dobré zbraně ani vojenské vzdělání, mají nadmíru odvahy. Bojují stejným způsobem, jakým si jejich děti hrají - vášnivě a s přesvědčením, že se jim nemůže nic stát. Navíc mají po svém boku mocné druidy, jejichž pomoc je více než vydatná. To všechno jim ale nemusí být příliš platné, když stojí proti lépe vyzbrojenému protivníkovi, který je ještě nevíc v početní převaze. Nebo ano?

Bylo již řečeno, že ve hře The Druid King se mimo jiné objevují i prvky RPG, čímž se tento stává poměrně zajímavou záležitostí. Vychází se zde z myšlenky, že ostřílený válečník je v boji platnější než nováček, kterému ještě čouhá sláma z bot. Při souboji s protivníkem se jednotce zvyšuje její zkušenost, a až dosáhne určité úrovně, její vlastnosti (rychlost, útok, dosah, životy) se o něco zvýší.

The Druid KingNepostradatelnou úlohu zde také hrají hrdinové. Ti nemusí být pouze najímáni za drahý peníz (i když to je také možné), ale na tuto úroveň se za určitých okolností mohou vypracovat i řadoví vojáci. Podmínkou zde samozřejmě je, aby pro to měli dostatečnou zkušenost. Takovýto hrdina, ať už je získán jakýmkoliv způsobem, je pro vás velkým přínosem. Nejen, že je schopen ovládat vojáky k němu přiřazené, takže stačí vydat příkaz jemu a ostatní jej následují, ale má i další výhody. Některý zvyšuje bojeschopnost k němu přiřazených jednotek, jiný zase způsobí, že jeho jednotkám rychleji narůstá získaná zkušenost. Ve všech případech se ale investice do něj vyplatí.

Jak se zdá, mohla by být hra The Druid King jednou z těch, které ze svého harddisku jistě nesmažete ihned po prvním dohrání. Můžete sice namítnout, že valná většina prvků, o kterých zde byla zmínka, se již v některých hrách objevily. Přesto se již dlouho nesetkaly spolu v jedné hře, natož v realtimové strategii. Doufejme tedy, že tvůrci odvedou na svém produktu dobrou práci. Podle vlastních slov na to mají ještě rok.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

Třicet minut hrůz i nadšení. Dojmy z demoverze remaku Resident Evil 2

Resident Evil 2 (2019)

Remake hororové klasiky Resident Evil 2 se nezadržitelně blíží. Kdo už se nemůže dočkat vydání, najde dočasnou útěchu v...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

Další z rubriky

Nic násilnějšího než nový trailer k Mortal Kombatu 11 jen tak neuvidíte

Mortal Kombat 11

Nový díl Mortal Kombatu sice příliš novinek nepřinese, ale fanouškům nabídne přesně to, co mají na sérii nejraději....

Spoluzakladatel Blizzardu Mike Morhaime v dubnu opustí společnost

Mike Morhaime

Mike Morhaime loni v říjnu odstoupil z pozice prezidenta Blizzardu, zůstal však v roli poradce. Společnost definitivně...

Provozovatelé PUBG trestají cheatery, podváděli i čeští profesionálové

PlayerUnknown’s Battlegrounds

Mezi dvanácti tisíci potrestanými hráči, kteří podváděli v populární online hře PlayerUnknown’s Battlegrounds, byli i...

Najdete na iDNES.cz