The Agency - špiónské MMO

  12:05aktualizováno  13. června 4:40
Preferujete radši stealth akci nebo klasickou akci? Pokud máte rádi MMO hry, tak dále nepřemýšlejte a přečtěte si o tomto novém projektu od Sony Online Entertainment.

The Agency Mánie okolo MMO her se nevyhýbá žádnému žánru, přičemž The Agency je toho jasným důkazem. Kombinuje v sobě totiž klasickou akční střílečku se stealth akcí. Že je to nemožné? Ne, opravdu není. Při počátku hraní si totiž budete moci vybrat, za kterou stranu budete chtít hrát. Unite je špiónskou agenturou, která se stará o akce, o kterých se nikdo nesmí dozvědět. Jejich hlavní zbraní je nenápadnost, tichost a spousta technických pomůcek, s jejichž pomocí dokáží být špióni Unite doslova neviditelní. Oproti tomu se členové spolku ParaGON (s účetnictvím rozhodně nemají nic společného) rozhodně s ničím nepářou. Jsou to žoldáci a jejich hlavní zbraní jsou, ehm, zbraně. Střelné, chladné – hlavně když se s nimi dá zabít co největší počet špiónů. Tyto dvě proti sobě stojící skupiny jsou základem celé hry. Utkají se přitom v nejrůznějších lokacích po celém širém virtuálním světě. Ten by měl být opravdu velký i díky tomu, že mu předlohou byl svět reálný. Podíváte se tak na spoustu existujících míst po celé zeměkouli.

Našince pak jistě potěší, že tvůrci neopomněli na naší matičku Prahu, která by se ve hře měla objevit v opravdu detailní podobě.

The Agency Samozřejmě, že v The Agency nebude předělán celý skutečný svět, ale mnohá místa z hlavních měst slavnějších států jistě poznáte. Našince pak jistě potěší, že tvůrci neopomněli na naší matičku Prahu, která by se ve hře měla objevit v opravdu detailní podobě. Samozřejmě se však nebude vše odehrávat ve městech a podíváme se i do volné přírody, ale na těchto lokacích se prozatím pracuje. Základem The Agency bude spousta misí ke splnění. Ty budete moci hrát jako samotný hráč nebo klidně s víceméně libovolným počtem živých spoluhráčů. Náplň misí by přitom měla být dostatečně rozmanitá. Dočkáte se úkolů, ve kterých budete muset zabít třeba jenom jednu konkrétní osobu, ale též misí typu sabotáž apod. Důležitá bude i příprava pře misemi a vhodně zvolené vybavení. Misí má být přitom ve hře opravdu mnoho a tvůrci mluví dokonce o několika stovkách. Navíc je jasné, že budou za ostrého chodu hry neustále přibývat, stejně jako spousta nového obsahu. Když už jsme u toho obsahu, tak jak se tak stalo už v poslední době módou, tak ani v The Agency nebudou chybět ovladatelná vozidla.

Prozatím máme potvrzené jeepy, ale jistě přijde řeč i na jiná vozidla a divili bychom se, kdy se ve hře neobjevil ani jediný tank. Co se týče technického zpracování, tak to by mělo být na poměry MMO her nadstandardní. Postavy by měly mít propracovanou animaci, okolí zase detailnost a celá grafická stránka by měla být decentně komiksově stylová.

Bude tedy možné hrát na počítači proti konzolistům?

The Agency Jelikož je však hra pořád v počátečních fázích vývoje, tak o ní ještě spousta věcí není známa nebo je předmětem spekulací. Víme, že do herního interfacu bude zakomponována možnost jednoduše posílat maily a i jinými způsoby komunikovat. Jak to bude v praxi vypadat, však neví kromě tvůrců nikdo. Více ze hry bude odhaleno na letošní E3 a do té doby se můžeme o dalších vlastnostech hry pouze dohadovat. Nejvíce by nás však zajímala jedna věc. Hru vytváří interní studio Sony Online Entertainment a je určena exkluzivně pro PC a PlayStation 3. Bude tedy možné hrát na počítači proti konzolistům? Něčeho podobného jsme totiž byli svědky již u nedávné FPS Shadowrun a nejednalo se o marnou věc. Zatím nás The Agency docela zaujala, ale do data vydání je ještě daleko a mnohé se může ještě zlepšit či naopak zhoršit.

 

Nejčtenější

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

Rise to Ruins

Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

Další z rubriky

Microsoftem zrušená exkluzivita Scalebound možná vyjde na Switchi

Scalebound

Po třech letech vývoje zrušená hra Scalebound nakonec nejspíše skutečně vyjde. Jen to nebude exkluzivně na Xboxu, ale...

Nový Far Cry těsně porazil Metro. Nejprodávanější krabicovky v Británii

Far Cry New Dawn

Nejprodávanější krabicovou hrou týdne v Británii je postapokalyptická střílečka Far Cry New Dawn. Těsně v závěsu...

Díky podobnému názvu hry se malý tým veze na vlně úspěchu Apex Legends

Apex Construct

Téměř rok od vydání hry Apex Construct zažívají její nezávislí tvůrci nečekaný nárůst pozornosti. Může za to vydání...

Najdete na iDNES.cz