Američan Tyler Blevins aka Ninja byl jedním z prvních videoherních streamerů, jejichž sláva pronikla i do mainstreamových médií. Díky hraní tehdy ještě neokoukané střílečky Fortnite koncem minulého desetiletí vydělával až deset milionů korun měsíčně, objevil se na obálce prestižního sportovního časopisu ESPN a jako hosta si ho zvali i moderátoři populárních televizních show. I když už ho na vrcholu žebříčků popularity dávno vystřídali jiní, jeho slovo má v herním průmyslu stále zvuk.
Možná si tak někdo vezme poučení z jeho upřímného rozhovoru pro profesionální e-sportový tým FaZe, kde se Ninja mimo jiné rozpovídal i o své ekonomické situaci. Rozhodně se neschovává za banální fráze o tom, že na penězích nezáleží a přiznal, že jich má opravdu spoustu. To však prý ještě není důvod, aby je kolem sebe ostentativně rozhazoval. Nad otázkou, jestli nějakých svých výdajů lituje, se proto opravdu zamyslel.
Do žádných velikých finančních operací se totiž nikdy nepouštěl. Nabídky investičních poradců jednoduše odmítal a všechny zisky si prostě nechal posílat do banky s tím, že finanční příležitosti bude řešit později, až nebude mít tolik práce (na rozdíl od kolegyně Amouranth, která své portfolio zručně diverzifikuje). Jednu neřest však Ninja přece jen přiznal, a to cestování privátními lety. S odstupem času i člověk, který jen za svůj krátký kontrakt s YouTubem obdržel 4 miliony dolarů (skoro sto milionů korun), naznal, že toto už je vyloženě plýtvání penězi.
„Jsme na tom fenomenálně, naprosto skvěle. Není to tak, že bychom začali vyšilovat a měli záchvaty paniky nebo něco podobného. Prostě jsme si s ženou jen řekli, že není žádný důvod za to utrácet tyhle peníze,“ řekl sympatický streamer, který si je moc dobře vědomý, jaké štěstí měl, že ho obří úspěch dostihl až v dospělosti, kdy už si nemusel nic dokazovat. Samozřejmě, létání soukromými tryskáči šetří spoustu času, nejlepším řešením se však ukázalo prostě si lépe vybírat, kam je opravdu nutné osobně cestovat.
Pravdou je, že pro většinu z našich čtenářů je tato rada poněkud zbytečná, tak mi dovolte jednu praktičtější, která vám může ušetřit spoustu nervů – nekupujte si hry v předprodejích, ale počkejte na první recenze a ideálně i patche (viz náš článek).