Podívejte se, zda váš počítač bude stačit na Star Wars Jedi: Fallen Order

  • 17
Hardwarové nároky na chystanou příběhovou hru ze světa Star Wars jsou zhruba takové, jaké byste od dnešního AAA titulu čekali. Na její rozjetí bude stačit i starší počítač, naopak plné detaily si vychutnají jen majitelé našlapaných sestav.

Star Wars Jedi: Fallen Order sice podle prvních trailerů nepůsobí jako kandidát na hru roku, i tak se na něj těší mnoho hráčů. Vždyť příběhový ryze single playerový titul ze světa Star Wars jsme tu neměli od doby, co si EA zajistili na lukrativní značku výhradní práva. 

Na rozdíl od většiny ostatních titulů ze stáje EA tentokrát hra nepoběží na nepopulárním enginu Frostbite, ale vývojáři z Respawn použili „tradiční“ Unreal. A na hardwarových nárocích je to vidět, protože minimální jsou více než přijatelné:

Operační systém: 64-bit Windows 7/8.1/10
Procesor (AMD): FX-6100 nebo lepší
Procesor (Intel): i3-3220 nebo lepší
RAM: 8 GB
Grafická karta (AMD): Radeon HD 7750 nebo lepší
Grafická karta (NVIDIA): GeForce GTX 650 nebo lepší


O dost jiná je situace u doporučené sestavy. Naštěstí se nepotvrdila původní informace, že autoři chtějí 32 GB RAM, i tak si plné detaily vychutnají jen majitelé konfigurací, které bychom mohli zařadit do kategorie vyšší střední třídy:

Operační systém: 64-bit Windows 7/8.1/10
Procesor (AMD): Ryzen 7 1700 nebo lepší
Procesor (Intel): i7-6700K nebo lepší
RAM: 16 GB
Grafická karta (AMD): RX Vega 56 nebo lepší
Grafická karta (NVIDIA): GTX 1070 nebo lepší

V obou případech si hra z HDD ukousne 55 GB. Pokud nechcete nic podobného řešit, Star Wars Jedi: Fallen Order vychází i na konzolích Xbox One a PS4, a to již 15. listopadu.