Prezentace Jedi: Fallen Order za zavřenými dveřmi byla mnohem poutavější

  13:00aktualizováno  13:00
Los Angeles (Od zvláštního zpravodaje Bonusweb.cz) - V uzavřeném promítacím sále na show EA Play bylo možné vidět prodlouženou, přesněji řečeno nezkrácenou verzi dema z nejnovější hry Star Wars.

Star Wars: Jedi Fallen Order | foto: EA

Musím přiznat, že nechápu, proč zrovna tyhle části ve veřejné ukázce chyběly, protože by rozhodně vylepšily její relativně mdlý tón. Přidanou hodnotu mělo, že nešlo o žádné video. Vývojáři hráli hru s ovladačem v ruce přímo před námi a několikrát se zastavili, aby se rozhlédli po místnosti a ukázali tak grafiku či podtrhli atmosféru.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Na prezentaci bylo možné pořídit maximálně fotku z fronty.

Zatímco veřejná ukázka nabídla pouze relativně tradiční průchod poměrně generickým prostředím, plná verze levelu začíná mnohem zajímavějším únosem jednoho z kráčejících AT-AT robotů, jak jsme mohli vidět v oficiální upoutávce. 

Hrdina k němu musí nejprve doplavat, pak po “tanku” obrostlém chaluhami vyšplhat nahoru, vlézt dovnitř, pobít posádku stormtrooperů, obsadit za pomoci jeho robotího pomocníka kokpit stroje a následně jej otočit proti ostatním tankům na bojišti. Rozhodně to dodalo na epičnosti a pestrosti, která sestříhané ukázce chyběla.

Kromě toho bylo také možné vidět extra porci filmových sekvencí, ve kterých se hrdina seznamuje s generálem odboje a vysvětluje mu, že na planetu přišel “něco hledat”. Ukáže se také jeho plavidlo a členové jeho posádky: mentorka a čtyřruký pistolník. 

Kromě filmečků má hrdina možnost s nimi promluvit i během gameplaye. K rozhovoru je vyzve stisknutím tlačítka a následně má dokonce možnost vybírat ze dvojice odpovědí na jejich otázky, ačkoliv na první pohled nepůsobily jako zásadně rozdílné. Každopádně je příjemné vidět další vrstvu hry.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order

Poslední výraznou novinkou v exkluzivní ukázce bylo nalezení “meditačního místa” během úrovně, což působilo jako varianta na ohniště z Dark Souls. Hrdina se zde posadí na zem, zřejmě se mu uloží pozice a má možnost pomocí “meditace” rozdělit získané body ve stromu schopností. Ten nám bohužel vývojáři neukázali. 

Nicméně během živého hraní si zvolili těžkou obtížnost a boje s většími nepřáteli (pavouci, černé stráže) tak trvaly o něco déle než ve veřejné ukázce, takže lépe vynikla nutnost uskakovat a bránit se. Stromtroopeři jsou pořád na jednu ránu, ale nevyplatí se nechat se jimi obklíčit.

Celkově šlo o podstatně pestřejší a zajímavější ukázku hry, která navíc vypadala v realtime provedení mnohem lépe (a barevněji) než sestříhané video promítané v rámci streamu pro veřejnost.

Největší herní veletrh E3 probíhá od 11. do 13. června v Los Angeles. Bethesda předvedla novinky Doom: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Microsoft oznámil první informace o nové konzoli Xbox Scarlett a rozšíření Xbox Game Pass na PC.

EA na své vlastní akci ukázalo gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order.

Témata: Star Wars, E3 2019

Nejčtenější

Hodina s Cyberpunkem 2077: působí výpravněji a propracovaněji než Zaklínač 3

Xbox - E3 2019

Stejně jako loni, také letos CD Projekt Red za přísných bezpečnostních opatření ukazoval za zavřenými dveřmi pro...

Keanu Reeves odhalil start Cyberpunku 2077, nový Xbox vyjde na Vánoce 2020

Xbox - E3 2019

Microsoft oznámil službu Xbox Game Pass Ultimate, která spojuje dohromady trojí předplatné, a potěšil odhalením data...

RECENZE: Sigil od autora kultovního Dooma je návrat v čase o čtvrt století

Sigil

Legendární John Romero se vrací ve stejném stylu, s jakým před pětadvaceti lety změnil svým Doomem herní průmysl. Více...

Naprostá akční extáze, Doom Eternal je ještě dravější. Dojmy z hraní

Doom Eternal

Střílečka Doom Eternal působí jako po všech stránkách lepší a hlubší verze špičkového restartu z roku 2016. Ochutnávka...

Bethesda na E3 předvedla Doom a Wolfenstein. Na mobily míří Commander Keen

Doom: Eternal

Výstava E3 pokračovala konferencí Bethesdy. Doom i Wolfenstein potěšily příznivce stříleček a obě hry dorazí ještě...

Další z rubriky

Autor nesmrtelného Dooma chystá herní poctu klasickým gangsterkám

Empire of Sin

Manželé Romerovi oznámili na příští rok strategii Empire of Sin. V roli mafiánského bosse se v ní budete snažit...

Sběratelská edice Cyberpunku 2077 vypadá skvěle, stát bude několik tisíc

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 od tvůrců Zaklínače 3 patří mezi nejočekávanější hry vůbec. Kromě nového videa a oznámení data vydání...

Pod hlavičkou Electronic Arts vzniká několik zajímavých nezávislých her

Lost in Random

Značka Electronic Arts Originals zastřešuje několik malých nezávislých studií. Přestože na E3 žádná z těchto her nebyla...

Najdete na iDNES.cz