Prezentace Jedi: Fallen Order za zavřenými dveřmi byla mnohem poutavější

  13:00aktualizováno  13:00
Los Angeles (Od zvláštního zpravodaje Bonusweb.cz) - V uzavřeném promítacím sále na show EA Play bylo možné vidět prodlouženou, přesněji řečeno nezkrácenou verzi dema z nejnovější hry Star Wars.

Star Wars: Jedi Fallen Order | foto: EA

Musím přiznat, že nechápu, proč zrovna tyhle části ve veřejné ukázce chyběly, protože by rozhodně vylepšily její relativně mdlý tón. Přidanou hodnotu mělo, že nešlo o žádné video. Vývojáři hráli hru s ovladačem v ruce přímo před námi a několikrát se zastavili, aby se rozhlédli po místnosti a ukázali tak grafiku či podtrhli atmosféru.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Na prezentaci bylo možné pořídit maximálně fotku z fronty.

Zatímco veřejná ukázka nabídla pouze relativně tradiční průchod poměrně generickým prostředím, plná verze levelu začíná mnohem zajímavějším únosem jednoho z kráčejících AT-AT robotů, jak jsme mohli vidět v oficiální upoutávce. 

Hrdina k němu musí nejprve doplavat, pak po “tanku” obrostlém chaluhami vyšplhat nahoru, vlézt dovnitř, pobít posádku stormtrooperů, obsadit za pomoci jeho robotího pomocníka kokpit stroje a následně jej otočit proti ostatním tankům na bojišti. Rozhodně to dodalo na epičnosti a pestrosti, která sestříhané ukázce chyběla.

Kromě toho bylo také možné vidět extra porci filmových sekvencí, ve kterých se hrdina seznamuje s generálem odboje a vysvětluje mu, že na planetu přišel “něco hledat”. Ukáže se také jeho plavidlo a členové jeho posádky: mentorka a čtyřruký pistolník. 

Kromě filmečků má hrdina možnost s nimi promluvit i během gameplaye. K rozhovoru je vyzve stisknutím tlačítka a následně má dokonce možnost vybírat ze dvojice odpovědí na jejich otázky, ačkoliv na první pohled nepůsobily jako zásadně rozdílné. Každopádně je příjemné vidět další vrstvu hry.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order

Star Wars Jedi: Fallen Order

Poslední výraznou novinkou v exkluzivní ukázce bylo nalezení “meditačního místa” během úrovně, což působilo jako varianta na ohniště z Dark Souls. Hrdina se zde posadí na zem, zřejmě se mu uloží pozice a má možnost pomocí “meditace” rozdělit získané body ve stromu schopností. Ten nám bohužel vývojáři neukázali. 

Nicméně během živého hraní si zvolili těžkou obtížnost a boje s většími nepřáteli (pavouci, černé stráže) tak trvaly o něco déle než ve veřejné ukázce, takže lépe vynikla nutnost uskakovat a bránit se. Stromtroopeři jsou pořád na jednu ránu, ale nevyplatí se nechat se jimi obklíčit.

Celkově šlo o podstatně pestřejší a zajímavější ukázku hry, která navíc vypadala v realtime provedení mnohem lépe (a barevněji) než sestříhané video promítané v rámci streamu pro veřejnost.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 patří mezi nejočekávanější hry současnosti. Kutí ho tvůrci Zaklínače a opět půjde o hru na hrdiny v otevřeném světě. Ukázka za zavřenými dveřmi na E3 2018 nás nadchla, letošní pak potvrdila, že je zaděláno na hit. Rozruch vzbudil také herec Keanu Reeves, jenž na tiskovce Microsotu odhalil datum vydání. Pro největší fandy je pak určena sběratelská edice za několik tisíc. Hra bude opatřena českými titulky.

Témata: Star Wars, E3 2019

Nejčtenější

KVÍZ: Poznáte nejslavnější blondýnky z počítačových her?

Herní kvíz

Možná se budete divit, ale z nejslavnějších hrdinek počítačových her je jen málokterá blonďatá. Tak schválně, jestli...

Polovina her od legendárního studia Blizzard skončila v koši

Diablo 2 pacifist

Mike Morhaime, spoluzakladatel legendárního studia Blizzard a dlouholetý prezident této firmy ji letos v dubnu...

Když peníze nestačí. Nejdražší hra své doby má šanci i po 20 letech

Shenmue I & II (2018)

Ve srovnání s jinými odvětvími zábavního průmyslu stárnou videohry strašně rychle a 20 let je zde až nedůstojně dlouho....

Vzácná pokémoní karta za šedesát tisíc dolarů se ztratila během přepravy

Pokémon: Detektiv Pikachu

Sběratelské karetní hry patří mezi drahé koníčky a výjimkou není ani Pokémon Trading Card Game, která funguje od roku...

Stahujte zdarma výbornou strategii Age of Wonders 3, akce končí v pondělí

Age of Wonders 3

Pěknou hru zdarma si můžete po omezený čas stáhnout na digitální distribuci Steam. Tentokrát je to vynikající tahová...

Další z rubriky

Nový Wolfenstein vychází již příští týden, podívejte se na HW nároky

Wolfenstein: Youngblood

Pokud jste rozběhali předchozí Wolfenstein 2: The New Colossus, nejspíše si váš počítač poradí i s nadcházejícím...

Stahujte zdarma výbornou strategii Age of Wonders 3, akce končí v pondělí

Age of Wonders 3

Pěknou hru zdarma si můžete po omezený čas stáhnout na digitální distribuci Steam. Tentokrát je to vynikající tahová...

Stahujte zdarma povedenou diablovku Torchlight, čas máte do čtvrtka

Torchlight

Epic Store láká na další hru zdarma. Tentokrát je to starší, ale povedená diablovka Torchlight, která sice jen...

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.

Najdete na iDNES.cz