Severance: The Blade of Darkness

  12:00aktualizováno  15. září 7:31
Když se zkombinuje zajímavá legenda s fantasy prostředím, přidá se dobrý engine a vše se zpracuje do podoby akční adventury, nemělo by být výsledkem nic jiného, než kvalitní a zábavná hra. A právě o toto se snaží společnost Rebel Act Studios. Snad se jim to podaří.

Severance: The Blade of DarknessPán stvořil Chaos a rozdělil jej na dvě části, Světlo a Tmu. Oběma vdechl život a mysl, a tak se narodil Prince Světla a Princ Temnot. Zavládla rovnováha a vše by bylo v pořádku, kdyby Princ Temnot ve skrytu netoužil po místě svého Otce a nepokusil se sám si vytvořit novou bytost. Ta však odmítla poslouchat jeho příkazy, vzbouřila se, odčerpala část jeho síly a povolala z Nicoty úděsné stvůry a démony. Ty se podařilo Pánovi a Princi Světla zastavit až po dlouhých a vyčerpávajících bojích. Nakonec zvítězili, ale Pán byl tak vyčerpán, že se raději odebral do hlubin Vesmíru a ztratil zájem o ostatní dění.

Dokončení díla tak zůstalo na Princi Světla. Stvořil Zemi, Slunce a Měsíc a zabydlel modrou planetu lidmi. Tušil však, že Princ Temnot se pokusí je zničit, a tak nad nimi společně s měsíční bohyní Iannou střídavě bděli ve dne v noci. Protože však byli přeci jen daleko a na Zemi zůstaly mnohé zlé stvůry, povstal hrdina, který je dokázal s Ianninou pomocí porazit. To už je ale dávno. Teď, když se vše zdá být jen smyšlenou legendou, se děje něco nečekaného. Příšery se opět probouzejí ze svého spánku a šíří po světě strach a zkázu. Temnota se vrátila a konec se blíží. Je zapotřebí nového hrdiny, který by pozvedl Meč a zničil Nepřítele jednou provždy.

Severance: The Blade of DarknessTakový příběh stojí za připravovanou 3D akční adventurou z fantasy prostředí, kterou její tvůrci z Rebel Act Studios nazvali Severance: The Blade of Darkness. Hrát ji budete moci za jednu ze čtyř postav, z nichž každá má své specifické zbraně, vlastnosti a schopnosti. Na výběr bude rytíř, amazonka, trpaslík a barbar. Navštívíte s nimi téměř dvacet rozdílných lokací. Všechny budou velice realisticky zpracovány, ať již se bude jednat o sopku, zmrzlou krajinu, arabský palác či hinduistický chrám. K dispozici budete mít více jak sto různých střelných, sečných, bodných a magických zbraní, které zakalíte v krvi pětadvaceti druhů nepřátel.

Nebudete ale stále jen bojovat. Vyřešit budete muset také více jak sto různých hádanek a rébusů, nebo použít některé z (opět) více jak stovky aktivních předmětů, které budete moci sebrat, spálit, rozbít, nebo použít jako zbraň. Dále je pro vás připraven dobrý fyzikální systém jak pevných předmětů, tak i kapalin.

Ačkoliv by měly hratelnost a příběh patřit mezi velké klady hry, nejedná se o to jediné, co vám Severance: The Blade of Darkness nabízí. Měla by být obdařena také kvalitním portálovým enginem, využívajícím technologie D3D, OpenGL a Glide. Kromě klasického 3D zobrazení Severance: The Blade of Darknesstedy bude umožňovat volumetrické osvětlení, odrazy ve vodě, kouř, částicové efekty a mnohé další vymoženosti nejnovějších technologií. Při vytváření hry bylo také hojně využito motion capture, takže jen pro samotný boj jich bylo použito více jak 1700. Každá z postav přitom ovládá více jak dvacet možných útoků a krytů, které lze libovolně skládat do ničivých komb.

Adventuru Severance: The Blade of Darkness si budete moci také zahrát po síti či internetu proti živým protivníkům. Nebudete přitom stále odkázáni jen na prostředí, které vám předloží tvůrci hry, ale budete si moci vytvořit svoje vlastní mapy. Společně s hrou by totiž měl být distribuován i editor úrovní, který bude obsahovat kromě klasických funkcí i skriptování. A kdy se můžete na tuto lahůdku těšit? Do distribuce by se měla dostat během listopadu tohoto roku.

Autor:

CES 2019

Největší veletrh spotřební elektroniky CES 2019 v Las Vegas probíhá od 8. do 11. ledna a rozhodně si přijdou na své hráči i nadšenci. Mezi očekávané novinky patří ohlášení 7nm CPU i GPU od AMD, nové modely karet NVIDIA RTX, VR a mnoho dalších. Sledujte dění na CES 2019 online.

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

RECENZE: Upřímný názor na PlayStation Classic s dvacítkou minirecenzí

PlayStation Classic

Na novodobou verzi PlayStation jedničky se čekalo s nadšením, které však po jejím vydání rychle opadlo. Že to není...

Třicet jedna her na zpříjemnění zimních měsíců

Kona

Vánoce a Silvestr jsou sice za námi, ale jelikož zima tu s námi ještě nějaký čas pobude, neuškodí připomenout si...

Rozběhá váš počítač Anthem? Podívejte se na hardwarové nároky

Anthem

Vydání očekávané novinky od slavných Bioware se pomalu blíží, a tak nastal čas si zkontrolovat, jestli si na svém...

Vzácná edice Metro Exodus vyjde jen v 10 kusech, za peníze ji nekoupíte

Metro Exodus - Master Artyom Edition

Čtveřici edic k očekávané akci Metro Exodus rozšíří jedna velmi speciální, nazvaná Metro Exodus Artyom Custom Edition....

Další z rubriky

Ředitel Epicu Tim Sweeney je bohatší než Gabe Newell, může za to Fortnite

Tim Sweeney, spoluzakladatel Epic Games

Magazín Blooberg zařadil zakladatele firmy Epic Games na 196. místo žebříčku nejbohatších lidí světa. Za podstatnou...

Bezpečnostní agentura se chce přiživit na úspěchu Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Společnost Pinkerton Consulting & Investigations, Inc., jejíž kořeny sahají až do roku 1850, zažalovala vydavatele...

War Gaming Fest je jako ruský BlizzCon, jen s tanky a vodkou

Wargaming Fest 2018

Vydali jsme se do Ruska na jedinečnou akci věnovanou válečným hrám společnosti Wargaming. Sice jsme se mnoho nového...

Vaginální mapování může pomoci při bolestivé menstruaci i gynekologických potížích
Vaginální mapování může pomoci při bolestivé menstruaci i gynekologických potížích

Vaginální mapování může pomoci každé ženě, která chce lépe poznat své tělo a uvolnit staré bloky. Jak funguje tato prastará technika a jaké další plusy přináší?

Najdete na iDNES.cz