Road Wars - trošku nebezpečné závody

  12:00aktualizováno  17. dubna 8:52
Motivuje vás k vyšší rychlosti, když je vám v patách samonaváděcí raketa? Toužíte pokořit soupeře na závodní trati za pomocí bohaté výzbroje svého čtyřkolého miláčka? Připadá vám předjíždění jako příliš složitý manévr a tak raději na rychlejší vozy před sebou střílíte? Jezdíte rádi po rozlitém motorovém oleji? Ano? Pak čtěte dále!

 Road Wars Tento námět opravdu není originální. Rozličně ozbrojených automobilů se na vašich monitorech prohánělo již nepočítaně. Dohráli jste Interstate `82 a právě se potýkáte s nepříjemnými soupeři v Rollcage Stage 2? Ptáte se tedy nejspíše co nového nám hra Road Wars přinese. Po pravdě řečeno, těžko říci. Pěkná grafika je již dnes nutností a nových nápadů stále méně.

Hra Road Wars vás posadí do zbraněmi ověšeného automobilu v roli bláznivého závodníka, který je ochoten riskovat svůj život pro pomíjivou slávu a peníze. Pro podobné šílence provozuje sdružení Road Wars Association 12 speciálně upravených závodních tratí, na kterých je dovoleno opravdu vše. Být nejrychlejší tady rozhodně neznamená vyhrávat. Je nutné naučit se efektivně ovládat veškerou výzbroj, kterou na své automobily umístíte.

 Road Wars Zpočátku začínáte jako jeden z osmi road warriorů, se svým spoře vyzbrojeným vozem. Každý ze závodníků disponuje zcela jiným automobilem a také odlišnými osobními charakteristikami, které se promítají i do samotné hry. Jako příklad uvádí výrobci povolání automechanika, jež má výhodnější ceny při nákupu nových dílů a při opravě svého vozu. Po každém závodě je totiž nutné opravit poškození vašeho vozu a případně dokoupit nové zbraně či náhradní díly, které vylepší jeho výkon. Pokud nemáte peníze na nezbytné opravy, budete se muset zúčastnit příštího závodu s rozbitým vozem. Výzbroj bude, jak je tomu u podobných her zvykem, tradičně bohatá. Půjde jak o klasické rychlopalné zbraně, tak i o rozličnou raketovou a plazmovou výbavu. Zapomenuto nebude ani na tradiční olej vylévaný pod kola za vámi jedoucích aut a chybět by neměly ani obranné klamné cíle, kterými se budete snažit zmást hrozivě se přibližující samonaváděcí rakety.

 Road Wars Kromě klasických herních módů Single races a Season races, které bude hra obsahovat, má být podporován i multiplayer. Stejně jako při hře jednoho hráče je celkový počet závodníků omezen na osm a hrát bude možné jak po síti, tak i přes internet. Největší předností použitého grafického enginu má být věrné zobrazování explozí, ohně a kouřových efektů, o které nebude v této hře pravděpodobně nouze. Zvukovou stránku obohatí speciální soundtrack s více jak patnácti skladbami pro mě neznámého Mike Millera a jeho industriálně rockové kapely The Method. Pokud sečteme všechny slibované vlastnosti hry, je nám jasné, že mnoha novinek se zde skutečně nedočkáme. Tvůrci Road Wars si vybraly herní žánr, ve kterém se to silnými konkurenty jen hemží a prosadit se nebude vůbec jednoduché.

Autor:
 

Nejčtenější

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

KVÍZ: Jak dobře znáte zvířata z počítačových her?

Kvíz

Vyzkoušejte si, nakolik se orientujete ve světě virtuální fauny. V našem kvízu najdete ta nejslavnější zvířata napříč...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

Cenega přestala Bonuswebu poskytovat hry, nelíbí se jí recenze Hitmana 2

Ukázka z hraní druhého dílu Hitmana z E3 2018

Český distributor Cenega se ohradil proti naší recenzi Hitmana 2 a žádal jakousi „nápravu“, což jsme ostře odmítli....

První recenze hororu Resident Evil 2: zahraniční kritika nešetří nadšením

Resident Evil 2 (2019)

Zahraniční stránky zveřejnily své recenze na očekávaný remake hororu Resident Evil 2. A hodnocení jsou velmi vysoká.

Youtubový kanál Machinima nečekaně zablokoval veškerý obsah

Machinima

Noví majitelé jednoho z největších youtubových kanálů vůbec nečekaně znepřístupnili všechna videa, která se na...

Najdete na iDNES.cz