Polda 4 - nové informace o čtvrtém dílu

  12:00aktualizováno  25. listopadu 10:47
Nečekaná informace o tvorbě již čtvrtého dílu legendárního Poldy vzbudila mezi hráči velké překvapení již před dvěma měsíci. Již tenkrát jsme vám o hře sdělili celou řadu zajímavých informací, k nimž dnes ještě přidáme několik podrobností a novinek, které nepochybně potěší srdce každého milovníka žánru adventure.

Polda 4

Pokud se alespoň trochu zajímáte o české adventury, pak už jistě víte, že společnost Zima Software v současnosti pracuje na již čtvrtém díle své úspěšné humorné série Polda. O hře jsme vám přinesli řadu informací (příběh + zpracování) v tomto článku a dnes k nim ještě přidáme pár podrobností plus několik neméně zajímavých novinek.

Jak známo, Polda 4 se bude od svých předchůdců v mnohém lišit. Jednak se svým zpracováním přesune do hybridního 2D/3D (renderované lokace a polygonové postavy) a především jeho děj a náplň naberou na vážnosti. Jak moc, to se nám pokusil nastínit pan Radek Smíšek, výrobní ředitel Zima Softu: "Polda 4 bude sice vážněji pojatý než předchozí díly, avšak různé legrácky ve hře chybět nebudou. Tentokráte to ale s nimi nechceme příliš přehánět". Obzvláště kvůli této skutečnosti bylo dlouho nejasné, zda-li Pankráce nadabuje opět komik Luděk Sobota, nebo někdo zcela jiný. Nakonec zůstali Zimovci věrni tradici a s přitroublým Sobotovým hlasem se ve hře setkáme i tentokráte. Kromě něj se na namluvení ostatních postav podílí prakticky totožné hvězdné složení jako u předchozího dílu, v čele s trojicí Kaiser - Lábus - Nárožný.

Polda 4

Již nyní je naprosto jasné, že nejvýraznějšího zlepšení dosáhne Polda 4 po stránce animací. Na animace všech 3D postav bylo využito technologie motion-capture a výsledek je nad očekávání kvalitní - obzvláště pak v případě hlavního hrdiny Pankráce, jehož chůze je sice až příliš pomalá (možnost rychlého přemístění pomocí dvojkliku naštěstí nechybí), zato však zcela plynulá a věrohodná. Rozanimovány budou naprosto všechny poldovy činnosti od sbírání všech konkrétních předmětů až po šplhání či lezení po žebříku. Kromě animací postav se můžeme těšit i na takzvané background animace, mezi něž patří vlnicí se hladina vody, opar ve stokách a tak podobně. Vzhledem ke změně zpracování celé hry tentokráte nebudou herní lokace scrollovat; namísto toho jsou rozsáhlejší lokace zabírány z více kamer, které se mezi sebou vhodně přepínají.

Snad jediná věc, která zůstane oproti předešlým dílům naprosto nezměněna, je ovládání. Poslední dobou bývá zvykem, že se obdobně zpracované hry ovládají pouze na klávesnici (např. Monkey Island IV), nicméně Polda 4 v tomto ohledu zůstává věrný svým předchůdcům a to doslova. Všechny Polda 4 akce provádíte kurzorem myši, inventář je opět skryt v horní části obrazovky a veškeré smysluplné manévry jsou doprovázeny textovým popisem typu "Otevřít rakev" nebo "Rozbít lopatou zahradníkovu konev" (toto jsou samozřejmě pouze ilustrační příklady). Taktéž rozsáhlost zůstane zhruba na úrovni předchozího dílu - nahlédneme do šedesáti originálních lokací rozdělených do různých časových epoch (Paříž v roce 2011 vs. Paříž za buržoazní revoluce, Egypt 18. století atd) a poklábosíme až se sedmdesáti originálními postavami.

Asi nejpodstatnější novinka se týká termínu vydání hry, který se posunul o celé dva měsíce až na konec ledna 2002. Jak nám sdělil pan Smíšek, "důvodem je rozšíření a zkvalitnění herních animací, aby byl Polda 4 na úrovni srovnatelné se zahraničními produkty." Pod vánočním stromečkem tedy nového Poldu určitě nenajdete, na druhou stranu je určitě ku prospěchu věci, že se tentokráte Zimovci nerozhodli dokončení hry uspěchat a naopak si nechávají na jeho kvalitě záležet. Snad tedy na počátku nového roku nebudeme zklamáni a strávíme u čtvrtého Poldy mnoho příjemných zimních večerů.

Autor:
 

Nejčtenější

Nadvláda Steamu končí, přišel o všechny veliké vydavatele

Steam

Ještě nedávno prakticky nemyslitelná situace se rychle stává realitou. Obchod Steam, jehož aplikaci má dnes na svém...

Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

Fortnite Dance

Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s...

Hrou roku 2018 je Red Dead Redemption 2, bodoval i český Kingdom Come

Red Dead Redemption 2

Je dobojováno. Hlasování ve všech deseti tematických anketách je uzavřeno, pojďme se podívat na výsledky. Hrou roku...

RECENZE: Feudal Alloy je nenápadný hit od českých tvůrců

Feudal Alloy

Povedená 2D skákačka od českých tvůrců sice neobrátí herní průmysl naruby, ale díky chytlavé hratelnosti a milé grafice...

RECENZE: Ace Combat 7: Skies Unknown je i přes pár neduhů letecké eso

Ace Combat 7: Skies Unknown

Co se leteckých arkád pro konzole týče, série Ace Combat vždy platila za jedničku. Je tomu tak i u sedmého dílu?

Další z rubriky

VIDEO: Třetí přídavek pro Kingdom Come vyjde počátkem února

Kingdom Come: Deliverance: Band of Bastards DLC

České historické RPG Kingdom Come se za necelých čtrnáct dní rozroste o další DLC nazvané Band of Bastards. Autoři...

Netflix považuje za největšího konkurenta Fortnite

Netflix

Netflix nepovažuje za své největší konkurenty další streamovací služby, ale populární hru Fortnite.

VIDEO: Nejnovější trailer z Metro Exodus ukazuje ničivý arzenál zbraní

Metro Exodus - zbraně

Metro Exodus je jedna z nejočekávanějších her letošního roku. Trailer ukazuje nejen nové záběry, ale i podomácku...

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na iDNES.cz