Polda 3 - policista Pankrác se vrací

  12:00aktualizováno  1:39
Kdo by ho neznal - policajtská čapka ledabyle nasazená na rozcuchané světlé vlasy, slušivá uniforma a svérázný způsob vyšetřování - to všechno je Pankrác, hrdina her Polda a Polda 2. Již brzy se objeví na scéně potřetí - tentokráte už nejspíš naposledy a to v roli soukromého detektiva.
Polda 3

Po úspěchu prvního a druhého dílu oblíbené české adventury Polda od Zima Software jsme nemohli ani na vteřinku zapochybovat o tom, že by se nechystal díl třetí. Tentokrát už ale bude poslední, neboť i u Zimy naštěstí znají hesla "všeho moc škodí" a "v nejlepším se má přestat". Všem dobře známý policista Pankrác se tedy opět vrací na scénu, tentokráte už coby soukromý detektiv. Zasévat strach v očích zločinců, stejně jako to v comicsovém světě činí Soudce Dredd, však Pankrác hodlá i nadále.

Nejprve by možná bylo dobré zmínit, proč už nebude Pankrác oděn do slušivé uniformy. Inu to se stalo tak, že jeho šéf se jednoho dne špatně vyspal a dal Pankrácovi prostě a jednoduše padáka. Ten se, stejně jako ve dnešní době spousta lidí, ocitnul zčista jasna na dlažbě a byl nucen se poohlédnout po práci, aby se nějakým způsobem uživil. A vzhledem k tomu, že byl, dle svého mínění, obdařen neobyčejným vyšetřovatelským talentem, vrhl se na dráhu soukromého detektiva. Od hájení veřejného pořádku tedy přešel k hájení spravedlnosti pro ty, kteří si za to u něj zaplatí.

První Pankrácův případ by mohl vypadat docela nudně - co zajímavého by taky kdo hledal na pátrání po kuchaři, kterým Poldu pověří jeho bývalá manželka. Začínající soukromý detektiv si však nemůže příliš vybírat a tak jde na věc. Jak však postupuje v pátrání dále, zjišťuje, že kuchař zřejmě nebude tak docela obyčejná vařečka z čtvrté cenové skupiny, jak se původně mohlo zdát. Vždyť jen fakt, že vaří pro slavnou hokejovou hvězdu, dělá z původně nudného vyšetřování přímo causu. A co teprve když Polda zjistí, že slavný hokejista zmizel.

Polda 3

Jak už ze samotného příběhu vyplývá, hra se tentokrát nebude odehrávat pouze v jednom městečku (v prvním díle řešil Polda tajemný únos v obci Lupany, díl druhý nás zavedl do Marsias a osvětlil nám "policajtským způsobem" problematiku genování). Cestou za kuchařem totiž budete muset navštívit nejen několik metropolí, ale dokonce hned několikero zemí. Jak už dnes bývá v módě, objevíte se například v Americe, ale jak napovídají obrázky, samozřejmostí by mělo být také vyšetřování v Číně či jiné podobné, pro nás exotické zemi.

Jak někteří z vás vědí, jádrem engine z Poldy 2 byl kód použitý v DreamLandu, přičemž ani Polda 3 se nebude odlišovat a poběží na upraveném a vylepšeném enginu z předchozího dílu. Mimo to se autoři poučili nejspíš z konkurenčního Horkého Léta 2 a hodlají do třetího dílu zabudovat také hry ve hře. Všechny hráče pak potěší zejména erotická mezihra karetního Prší, kdy si to budete rozdávat se sličnou zrzkou a v případě, že ji porazíte, zůstane v negližé ona, v opačném případě bude jásat ženská část populace, neboť do trenek bude muset jít Pankrác.

Jak už jsem zmínil v úvodu, Polda 3 bude posledním dílem této úspěšné série a jestli na něj navážou další adventurou, nebo zcela jiným žánrem zatím v Zima Software nevědí. Co už je však předem jasné jsou dabéři - autoři opět vsázejí na osvědčené trio Luděk Sobota, Jiří Lábus a Petr Nárožný, přičemž jim, stejně jako v díle druhém, budou sekundovat další známí herci, jejichž jména však zatím nebyla zveřejněna. Polda 3 by měl vyjít koncem tohoto roku a vypadá to, že si opět získá srdce nejednoho milovníka počítačových her.

Polda 3 Polda 3

Autor:
 

Nejčtenější

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

Google Maps

Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

Další z rubriky

Díky podobnému názvu hry se malý tým veze na vlně úspěchu Apex Legends

Apex Construct

Téměř rok od vydání hry Apex Construct zažívají její nezávislí tvůrci nečekaný nárůst pozornosti. Může za to vydání...

Masochistický Darkest Dungeon dostane pokračování

Darkest Dungeon 2

Autoři úspěšné hry na hrdiny Darkest Dungeon chystají pokračování. Těšit se můžeme na ještě propracovanější pravidla a...

Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

Google Maps

Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz