Hořící zombie dítě mu ukončilo rekord, ale nastartovalo kariéru

aktualizováno 
Britský streamer Phil „Philza“ Watson drží rekord za nejvíce času stráveného na jeden život v hardcore módu hry Minecraft. Proslavila ho však až reakce na vlastní hloupou chybu, která jeho mimořádný výkon ukončila. Díky tomu vydělává tolik, že mohl dát výpověď z práce a věnuje se streamování na plný úvazek.

Streamer Philza | foto: https://www.twitch.tv/philza

Ještě před pár měsíci byl Phil Watson jen obyčejný kluk z anglického Newcastlu, který pracoval v maloobchodě, přemýšlel kde vzít peníze na svatbu a po nocích odpočíval u hraní Minecraftu. 

Minecraft

Je to jednoduché, lidi víc zajímá, když se někomu nedaří, než daří.

U bezmála dekádu staré hry ho držel fakt, že ji měl rozehranou dlouhých pět let, a to v hardcore režimu, kdy jedna smrt znamená absolutní konec. Šlo sice o světový rekord, jeho streamy však sledovalo průměrně jen pět až deset lidí. To ho ovšem nijak netrápilo. Neměl ambice stát se internetovou celebritou.

Průlom se mu paradoxně povedl ve chvíli, kdy se mu ve hře dařilo nejméně. Po všech prožitých dobrodružstvích ho o virtuální život nepřipravil náročný boss, ale jen obyčejné zombie dítě. Philzovo letité úsilí přišlo kvůli hloupé chybě během pár sekund vniveč. Nešťastné situace si však kromě hrstky pravidelných diváků povšiml i reportér magazínu Polygon. 

Ten o tom napsal článek a neznámého youtubera katapultoval  na stránky herních médií po celém světě (my jsme o události psali tady). Jeho příběh dokonce přetekl i mimo herní rybníček, když o celé věci informoval respektovaný zpravodajský kanál BBC.

Philza si slávu užíval, ale předpokládal, že jej z výsluní rychle odstrčí nějaká další kuriozita. Ale ono ne. Když se ke streamování vrátil, byl o něj obrovský zájem, což nejlépe dokazuje to, že v době psaní článku je z něj nejsledovanější streamer Minecraftu v anglicky mluvícím světě.

Když pak Philzovi přišla z kanálu Twitch první výplata, rozhodl se opustit svoji dosavadní práci a vrhnout se do streamování naplno. Má k tomu podporu své matky i přítelkyně. Jeho život se během pár měsíců obrátil vzhůru nohama a způsobilo to jen jedno zdivočelé zombie dítě. Jestli toto není dokonalé potvrzení přísloví, že všechno špatné je k něčemu dobré, tak už nevím, co by mohlo být.

Autor:

Největší světová herní výstava Gamescom 2019 se koná od 20. do 24. srpna v Kolíně nad Rýnem. Čeká nás opět řada nových oznámení a ukázek z nadcházejících titulů jako jsou Gears 5, Minecraft Dungeons a Zaklínač.

Nejčtenější

Chernobylite se chce svézt na popularitě seriálu. A asi mu to vyjde

Chernobylite

Havárie v Černobylu skrývala mnohem vážnější tajemství, než je známo. Tedy alespoň v podání připravované hry...

Nepropásněte hru zdarma. Skvělý Mutant Year Zero není ani rok starý

Mutant Year Zero: Road to Eden

Obchod Epic Store rozdává tento týden opět parádní kousky. Kromě povedené tahové strategie Mutant Year Zero je to i...

Jedna z nejočekávanějších her roku Death Stranding je čím dál záhadnější

Death Stranding

Jedna z nejočekávanějších her letošního roku se s každou další ukázkou stává záhadnější a podivnější – v tom nejlepším...

Pět scén z her, které narazily na australskou cenzuru

South Park: Stick of Truth

O cenzurování videoher v Austrálii toho bylo napsáno již mnohé, málo se už však ví, že se v posledních letech situace...

Neurážejte našeho bezpohlavního robota, vyhrožují herní komunitě

V Borderlands 3 můžete hrát za bezpohlavního robota.

Připravovaný titul Borderlans 3 si nemůže oddychnout od kontroverzních témat. Nejnovějším popraskem na internetu jsou...

Další z rubriky

Civilizace má konkurenci. Chystá se budovatelská strategie Humankind

Humankind

Sega před začátkem herního svátku GamesCom slibovala odhalení nové AAA hry. Řada hráčů tipovala nového Sonica, ale samá...

Středověká akce For Honor je na PC opět dočasně zdarma

For Honor

Pokud jste minuli některou z akcí, kdy byla středověká, primárně multiplayerová rubačka For Honor zdarma, máte další...

Najdete na iDNES.cz