Nezávislý tým chystá remake Duke Nukem 3D

  16:50aktualizováno  16:50
Akce Duke Nukem 3D byla ve své době revolucí, nezaškodí si ji připomenout dodnes, kdy se na nás pomalu řítí Dukem Nukem Forever. Co takhle udělat Dukem Nukem 3D Remake? Napadlo to určitě mnoho lidí, ale Frederik "Fresch" Schreiber se do nápadu zakousl jako pitbul. Svolení má a na vývoji dře.

Duke Nukem 3DAkce Duke Nukem 3D byla ve své době revolucí, nezaškodí si ji připomenout dodnes, kdy se na nás pomalu řítí Duke Nukem Forever. Co takhle udělat Duke Nukem 3D Remake? Napadlo to určitě mnoho lidí, ale Frederik "Fresch" Schreiber se do nápadu zakousl jako pitbul.

Rozhodl se předělat původní legendu na Unreal Engine 3. Spolu s dalšími nadšenci pro fandy hry. Hra by měla nést jméno Duke Nukem: Next-Gen. Bude prý obsahovat jak tři epizody singleplayerové kampaně, tak multiplayer a bude zdarma. "Udělal jsem ukázku a kontaktoval George Broussarda a Scotta Millera, jenže projekt by musela povolit společnost Take-Two," vypráví Frederik.

VIDEO

Rozhodl se proto vejít do diskuse s Gearboxem, který má podle něho lepší vztahy s Take-Two, než 3DRealms. "Nakonec se mi podařilo promluvit si s PJ Putnamem, viceprezidentem Gearbox Software. Naštěstí Gearbox zajímá podpora projektu díky tomu, že jde o nekomerční hru."

Kdy ale bude hra hotová? Zatím probíhají testy. První bude obsahovat několik map, zbraní a předmětů. Půjde o multiplayerový test. "Naše interní datum pro test je bližší než byste tušili," tvrdí Frederik Schreiber. Kdo ví, třeba hra vyjde než DNF. Co říkáte první ukázce?

Zdroj: ripten


Autor:

Největší herní veletrh E3 probíhá od 11. do 13. června v Los Angeles. Bethesda předvedla novinky Doom: Eternal a Wolfenstein: Youngblood. Microsoft oznámil první informace o nové konzoli Xbox Scarlett a rozšíření Xbox Game Pass na PC.

EA na své vlastní akci ukázalo gameplay ze Star Wars Jedi: Fallen Order.

Témata: software

Nejčtenější

Hodina s Cyberpunkem 2077: působí výpravněji a propracovaněji než Zaklínač 3

Xbox - E3 2019

Stejně jako loni, také letos CD Projekt Red za přísných bezpečnostních opatření ukazoval za zavřenými dveřmi pro...

Keanu Reeves odhalil start Cyberpunku 2077, nový Xbox vyjde na Vánoce 2020

Xbox - E3 2019

Microsoft oznámil službu Xbox Game Pass Ultimate, která spojuje dohromady trojí předplatné, a potěšil odhalením data...

RECENZE: Sigil od autora kultovního Dooma je návrat v čase o čtvrt století

Sigil

Legendární John Romero se vrací ve stejném stylu, s jakým před pětadvaceti lety změnil svým Doomem herní průmysl. Více...

Naprostá akční extáze, Doom Eternal je ještě dravější. Dojmy z hraní

Doom Eternal

Střílečka Doom Eternal působí jako po všech stránkách lepší a hlubší verze špičkového restartu z roku 2016. Ochutnávka...

Bethesda na E3 předvedla Doom a Wolfenstein. Na mobily míří Commander Keen

Doom: Eternal

Výstava E3 pokračovala konferencí Bethesdy. Doom i Wolfenstein potěšily příznivce stříleček a obě hry dorazí ještě...

Další z rubriky

Připravte balistu a rekrutujte vojáky. Castlestorm 2 slibuje víc strategie

Castlestorm 2

S balistou zaměřujete nepřátelské vojáky i hradby a na podporu vysíláte do boje vlastní jednotky. Pokračování oblíbené...

Autor nesmrtelného Dooma chystá herní poctu klasickým gangsterkám

Empire of Sin

Manželé Romerovi oznámili na příští rok strategii Empire of Sin. V roli mafiánského bosse se v ní budete snažit...

Zahrajte si přes víkend zdarma špičkovou akci The Division 2

The Division 2

Pokud byste si rádi vyzkoušeli březnový looter shooter The Division 2, třeba z důvodu, že jste propásli betu, můžete to...

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na iDNES.cz