Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

aktualizováno 
Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s přezdívkou Exotic Chaotic myslel, že příchozí suma v hodnotě přibližně jeden a půl milionu korun je jen hloupý vtip. Ale nebyl.

Spousta mladých lidí jistě od rodičů mnohokrát slyšela, aby už přestali vysedávat u počítače a šli se raději učit, protože hraní her je v budoucnu určitě živit nebude. Jenže v tom se mýlili. Stále větší počet náctiletých každodenně dokazuje, že i pouhým „pařením“  si lze dobře vydělat.

Streamer Exotic Chaotic

Streamer Exotic Chaotic si během pár minut „vydělal“ jeden a půl milionu korun.

Z těch nejznámějších hráčů typu PewDiePie nebo Ninja jsou dnes regulérní celebrity vydělávající miliony dolarů od sponzorů a z reklamy, na slušné živobytí však stačí příjmy o několik řádu nižší. Menší streameři vydělávají z tzv. donate programů, kdy jim diváci během jejich vysílání nezištně přispívají drobnými částkami. 

Princip je podobný jako ve striptýzových barech, kdy tanečnicím během vystoupení zastrkáváte bankovky za spodní prádlo. Nikdo vás do toho nenutí a jedinou odměnou je chvilková pozornost vytouženého idolu, ale mnoha lidem chvilkové uspokojení za pár drobných stačí.

09.ledna 2019 v 02:56, příspěvek archivován: 18.ledna 2019 v 13:16

LARGEST donation in @Twitch history was just made by @KingMascotTV to @Exotic_Chaotic #BREAKING

Jedním z mnoha skromnějších streamerů je i člověk, který si říká Exotic Chaotic. Díky finanční podpoře od své přítelkyně se do vysněné kariéry vrhnul na plný úvazek, navzdory tomu, že má doma čtyřletého syna. 

Prorazit se snaží ve hře Fortnite a není žádným ořezávátkem. Na oficiálním turnaji Fall Skirmish nedávno vyhrál třicet tisíc dolarů (cca 670 000 korun). Jenže podstatnou část této výhry spolkla nutná investice do nového auta, protože staré se mu téměř rozpadalo pod rukama. Na svůj osud si rozhodně stěžovat nemohl a podle vlastních slov na tom byl finančně poměrně dobře, ale o opravdovém úspěchu se ještě mluvit nedalo.

Ten přišel až v době vánočních svátků, kdy mu během přímého přenosu jinak ničím výjimečné partie přistálo na účtu těžko uvěřitelných 75 000 dolarů (cca
jeden a půl milionu korun). To je zřejmě největší příspěvek v historii streamovací platformy Twitch. 

Štědrým dárcem byl jeho kolega streamer s přezdívkou King Mascot. Ten má sice oproti „Exoticovi“ výrazně menší počet fanoušků, ovšem díky podařenému investování do Bitcoinů už má dávno vyděláno. A tak se jednoho dne rozhodl někomu udělat velikou radost.

Reakce obdarovaného streamera je nejprve nevěřícná, ale když si na svém účtu zkontroluje, že nejde jen o hloupý vtip, propadne záchvatu nadšení. Ostatně, kdo by také ne, že? 

V tomto případě snad nebude platit okřídlené „lehko nabyl, lehce pozbyl“, protože Exotic Chaotic slibuje, že veškeré peníze věnuje své rodině. A také se zařekl, že pokud se mu v budoucnu podaří skutečně prorazit, podobným darem také někomu změní život.

Autor:
 

Nejčtenější

Deset nejvíce frustrujících pasáží z počítačových her

Prey

Počítačové hry jsou výbornou formou relaxace, ovšem stejně jako třeba u sportu se u nich někdy člověk pořádně navzteká....

Ubisoft vyjadřuje podporu Notre-Dame a rozdává Assassin’s Creed Unity

Assassin’s Creed: Unity

Francouzská videoherní společnost Ubisoft se připojila ke stále rostoucímu počtu dárců, kteří se rozhodli přispět...

Brutálně těžký Sekiro je hit, za deset dnů prodal dva miliony kopií

Sekiro: Shadows Die Twice

Akční RPG Sekiro: Shadows Die Twice je tak obtížné, že na něj spousta lidí nemá. Jde o opravdovou hardcore hru pro...

Z herní babičky se během tří let stala legenda, objeví se i ve slavné hře

Shirley Curry

Před třemi roky se tehdy devětasedmdesátiletá Shirley Curry stala nečekanou internetovou senzací. Na Youtube totiž...

Vymodelovat virtuální Notre-Dame pro Assassin’s Creed trvalo dva roky

Assassin's Creed: Unity

Stejně jako ve skutečnosti i v počítačové hře Assassin’s Creed Unity byla katedrála Notre-Dam hlavní dominantou Paříže....

Další z rubriky

Free 2 play Forza Street je venku, ale neradujte se, není to závodní hra

Forza Street

Závodní série Forza patří v okruhovém i festivalovém pojetí ke špičce v žánru. Aktuálně vydaný free 2 play spin-off...

Skvělé JRPG Octopath Traveller vyjde i na PC

Octopath Traveler

Jedna z nejlepších „dospěláckých“exkluzivit konzole Nintendo Switch, Octopath Traveller, se překvapivě objeví i na PC....

Diablovka Pagan Online vstoupila do režimu předběžného přístupu

Pagan Online

Čekání na Diablo 4 si můžete ode dneška krátit u srbského akčního RPG Pagan. Sice není ještě oficiálně hotové, ale už...

Najdete na iDNES.cz