Streamer nečekaně obdržel během svého vysílání jeden a půl milionu korun

aktualizováno 
Fanouškovské příspěvky populárním streamerům se obvykle pohybují v hodnotě jednotek dolarů. Žádný div, že si hráč s přezdívkou Exotic Chaotic myslel, že příchozí suma v hodnotě přibližně jeden a půl milionu korun je jen hloupý vtip. Ale nebyl.

Spousta mladých lidí jistě od rodičů mnohokrát slyšela, aby už přestali vysedávat u počítače a šli se raději učit, protože hraní her je v budoucnu určitě živit nebude. Jenže v tom se mýlili. Stále větší počet náctiletých každodenně dokazuje, že i pouhým „pařením“  si lze dobře vydělat.

Streamer Exotic Chaotic

Streamer Exotic Chaotic si během pár minut „vydělal“ jeden a půl milionu korun.

Z těch nejznámějších hráčů typu PewDiePie nebo Ninja jsou dnes regulérní celebrity vydělávající miliony dolarů od sponzorů a z reklamy, na slušné živobytí však stačí příjmy o několik řádu nižší. Menší streameři vydělávají z tzv. donate programů, kdy jim diváci během jejich vysílání nezištně přispívají drobnými částkami. 

Princip je podobný jako ve striptýzových barech, kdy tanečnicím během vystoupení zastrkáváte bankovky za spodní prádlo. Nikdo vás do toho nenutí a jedinou odměnou je chvilková pozornost vytouženého idolu, ale mnoha lidem chvilkové uspokojení za pár drobných stačí.

09.ledna 2019 v 02:56, příspěvek archivován: 18.ledna 2019 v 13:16

LARGEST donation in @Twitch history was just made by @KingMascotTV to @Exotic_Chaotic #BREAKING

Jedním z mnoha skromnějších streamerů je i člověk, který si říká Exotic Chaotic. Díky finanční podpoře od své přítelkyně se do vysněné kariéry vrhnul na plný úvazek, navzdory tomu, že má doma čtyřletého syna. 

Prorazit se snaží ve hře Fortnite a není žádným ořezávátkem. Na oficiálním turnaji Fall Skirmish nedávno vyhrál třicet tisíc dolarů (cca 670 000 korun). Jenže podstatnou část této výhry spolkla nutná investice do nového auta, protože staré se mu téměř rozpadalo pod rukama. Na svůj osud si rozhodně stěžovat nemohl a podle vlastních slov na tom byl finančně poměrně dobře, ale o opravdovém úspěchu se ještě mluvit nedalo.

Ten přišel až v době vánočních svátků, kdy mu během přímého přenosu jinak ničím výjimečné partie přistálo na účtu těžko uvěřitelných 75 000 dolarů (cca
jeden a půl milionu korun). To je zřejmě největší příspěvek v historii streamovací platformy Twitch. 

Štědrým dárcem byl jeho kolega streamer s přezdívkou King Mascot. Ten má sice oproti „Exoticovi“ výrazně menší počet fanoušků, ovšem díky podařenému investování do Bitcoinů už má dávno vyděláno. A tak se jednoho dne rozhodl někomu udělat velikou radost.

Reakce obdarovaného streamera je nejprve nevěřícná, ale když si na svém účtu zkontroluje, že nejde jen o hloupý vtip, propadne záchvatu nadšení. Ostatně, kdo by také ne, že? 

V tomto případě snad nebude platit okřídlené „lehko nabyl, lehce pozbyl“, protože Exotic Chaotic slibuje, že veškeré peníze věnuje své rodině. A také se zařekl, že pokud se mu v budoucnu podaří skutečně prorazit, podobným darem také někomu změní život.

Autor:
 

Nejčtenější

Našel na půdě 35 let starý Apple II, zapnul ho a dohrál uloženou hru

Spoustu let ležel na půdě, po zapnutí funguje „jako zamlada“.

Newyorský učitel našel u rodičů na půdě starý počítač Apple II. Zkusil ho zapnout a překvapivě mohl pokračovat ve hře,...

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

Google Maps

Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

Další z rubriky

Navzdory vlažnému přijetí se vývoj Darksiders 3 zaplatil

Darksiders 3

Brutálně těžká akce Darksiders 3 sice kritiku příliš neuchvátila, ovšem z finančního hlediska jde o jednoznačný úspěch....

Fanoušek cestoval přes půl Evropy, aby se podíval na skutečný hrad z CS:GO

Google Maps

Youtuber známý jako 3kliksphilip se vydal z Anglie až do malé vesničky Predjama na jihozápadě Slovinska, jen aby se...

Neoficiální festival hry Fortnite skončil ostudou a žalobou na pořadatele

Fortnite

Místo slibované víkendové zábavy pro fanoušky aktuálního herního hitu zažili návštěvníci norfolckého festivalu Fortnite...

Najdete na iDNES.cz