Ukázka z tvorby designérského studia Varuna

Ukázka z tvorby designérského studia Varuna | foto: Varuna

Zahradnická společnost najímá hráče Minecraftu, pomohou jí s plánováním

  • 0
Britská společnost Whatshed, zabývající se poradenstvím při výběru zahradních staveb, vyvěsila na svých stránkách pracovní inzerát, který vzbudil veliký rozruch. Požaduje vynikající znalost hry Minecraft, v němž budou zájemci navrhovat zahrady podle přání klientů.

Minecraft sice není titulem, který naplno ukazuje možnosti dnešní počítačové grafiky, má však jiné výhody. Je velice snadný na ovládání a vytvořit v něm interaktivní prototyp je daleko rychlejší (a tedy i levnější) než v klasických 3D modelovacích programech. 

Navzdory jednoduché kostičkové grafice lze v Miencraftu vytvořit úchvatná díla.

Kreativní lidé dokážou postavit neuvěřitelné stavby, připomeňme například vznikající Středozemi ze světa Pána prstenů (psali jsme tady) a fiktivní město velikosti Los Angeles v měřítku 1:1 (psali jsme tady). Tyto projekty jsou amatérské a lidé na nich pracují ve volném čase. Hraním oblíbené hry si však lze i vydělávat.

Britská společnost Whatshed, která o sobě na svých oficiálních stránkách tvrdí, že je „největší a nejlepší průvodce světem zahradních staveb v Británii“, vyhlásila konkurz na virtuálního zahradníka. Ten by měl navrhovat zahrady podle přání klientů a vytvářet jejich virtuální vizualizace. Klíčová poptávaná schopnost? Bohaté zkušenosti s Minecraftem. Whatshed za to nabízí plat až 50 liber (cca 1 500 Kč) za hodinu, možnost práce z domova a budoucí profesní růst.

Podle diskuse pod inzerátem to vypadá, že inzerát vyvolal obrovský ohlas, bohužel především v jiné cílové skupině, než jeho autoři zamýšleli. „Hraji Minecraft už od svých sedmi let,“ prokazuje svoji kvalifikaci desetiletá Eva Robinsonová, čtrnáctiletý Marat se zajímá, jestli se může zúčastnit, i když nemá herní konzoli.

Britské pracovní zákony dětskou práci neumožňují, jinak by však pro tuto pozici nemusel být nízký věk nevýhodou. Například devatenáctiletý Thomas Sulikowski už zvládl díky Minecraftu vybudovat prosperující stavební firmu (psali jsme tady), studenti septimy gymnázia v Ostravě-Hrabůvce v něm vyrobili kopii své školy, která je nyní využívána pro virtuální dny otevřených dveří.

Tak co, zkusíte se přihlásit?