BonusWeb.cz

Spoluzakladatel Blizzardu Mike Morhaime v dubnu opustí společnost

  11:28aktualizováno  11:28
Mike Morhaime loni v říjnu odstoupil z pozice prezidenta Blizzardu, zůstal však v roli poradce. Společnost definitivně opustí letos v dubnu.

Mike Morhaime | foto: Blizzard

Informace vyplynula z finančního výkazu společnosti Activision Blizzard. „Jak bylo uvedeno, Michael Morhaime uzavřel 3. října smlouvu se společností Activision Blizzard, podle níž bude v roli poradce poskytovat strategické rady. Zaměstnání pana Morhaima v roli poradce skončí 7. dubna 2019.“

Novým prezidentem se v říjnu stal J. Allen Brack, který pracoval jako producent hry World of Warcraft a v Blizzardu je třináct let. Pomyslné předání žezla proběhlo loni na Blizzconu, na němž se Morhaime rozloučil. S Brackem si přitom drželi za ramena jako dobří přátelé.

Blizzcon 2018

Blizzcon 2018

Blizzcon 2018

Blizzcon 2018

Blizzcon 2018

Blizzcon 2018

Morhaime spoluzaložil Blizzard (tehdy Silicon & Synapse) v roce 1991 a od té doby působil ve vedení společnosti. 

V Activision Blizzardu je v poslední době rušno. Společnost dále opustili finanční ředitel Spencer Neumann, finanční ředitelka Amrita Ahuja, zakladatel Sledgehammer Games Glen Schofield a o pár měsíců dříve ředitel Activision Publishing Eric Hirshberg. Z Blizzardu také v posledních letech odešlo několik zkušených vývojářů. Aktuálně se s Activisionem rozchází studio Bungie, tvůrci Destiny. 

Autor:
zpět na článek