Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

MechCommander 2 - rozděl a panuj

  12:00
Když máte holé ruce, jste doslova bezbranní. Když máte po ruce alespoň pořádný klacek, dodá vám to v temném lese trošku odvahy a sebejistoty. A když máte stotunový obří stroj, který je vybavený nejmodernějšími zbraněmi, pak máte po starostech. I po nepřátelích.

MechCommander 2„Rozděl a panuj,“ tak zní nesmrtelná věta dávného vojevůdce, kterou popsal základní metodu, jakou lze nejlépe dosáhnout svých cílů, pokud nám v cestě stojí nějaké překážky. Stejným heslem se také řídí RTS MechCommander 2, kterou pro vás připravuje společnost Microsoft. Je zde však jistý rozdíl v chápání této věty. Zatímco císař, který slavnou větu vyřkl, jí měl na mysli, že nepřítele je zapotřebí rozložit zevnitř, podle tvůrců pokračování MechCommanderu je zapotřebí jej rozložit totálně. Počínaje hlavou a končetinami. A protože nepřátel je mnoho a pro obyčejné lidi by to byl úkol téměř nesplnitelný, nastupují na scénu Mechy. Obří roboti, kteří jsou ovládáni piloty ukrytými před nepřáteli za jejich mocným pancéřováním.

Stejně jako první díl, i MechCommander 2 má své základy v již patnáct let staré stolní hře BattleTech. Jako nájemný žoldák se upíšete do služeb jednoho ze tří znesvářených šlechtických rodů a po hlavě se vrhnete do víru boje. Přestože ale budete ovládat smrtící a zdánlivě nezničitelné obří stroje, vítězství vám zajistí spíše logické myšlení, postřeh a správný odhad situace, než samotná hrubá síla. Nejste totiž sami, kdo Mechy vlastní - vaši nepřátelé jimi disponují též. Nezbytná pro vás tím pádem nebude jen dokonalá výzbroj a ochrana zkušených pilotů, ale také použití co nejvhodnější strategie.

MechCommander 2Boje probíhají v kompletně trojrozměrném prostředí, které si můžete prohlédnout nejen na okolních obrázcích, ale také v dnešních $1#x201C;http://bonusweb.cz/screenshots/mechcom2scr001122.html“>screenshotech. Tvůrci přitom použili pro kameru, zabírající hrací pole, stejnou techniku, jakou jsme mohli obdivovat již například v $1#x201C;http://bonusweb.cz/e/earth2150.html“>Earth 2150, tedy volný pohyb do všech směrů, plynulá rotace, korekce výšky a zoom. Už jen to samotné by společně s jistou tradicí BattleTechu mělo zajistit novému MechCommanderu u hráčů úspěch, ale tvůrci nevsázejí pouze na grafiku. Pokusili se, mimo jiné, zakomponovat do svého produktu i jistý fyzikální model. To je běžné například u 3D akcí, ale nedá se říci, že by to byl standardní prvek realtimových strategií. A v čem se tento model projeví? Například v tom, že budete moci porážet stromy, prostřílet se zdí a tak si třeba vytvořit pohodlnou zkratku, nebo pod svýma obříma nohama drtit, vše, co vám bude stát v cestě.

Vzhledem k tomu, že v žánru RTS již začíná být poněkud těsno, pokusili se vývojáři co nejvíce odlišit MechCommander 2 od konkurenčních titulů. Začlenili tedy do něj několik prvků, které by měly hru co nejvíce oživit. Boje ve vašem provedení tedy mohou vypadat například následovně. Průzkum zjistil, že nepřítel má proti vám početní převahu. Rozhodnete se tedy na něj jít lstí. Za malým lesíkem si schováte několik robotů, které navíc deaktivujete, aby je nepřítel na svých senzorech nezachytil. Malým průzkumníkem k nim poté přilákáte skupinku protivníkových Mechů. Jakmile se objeví na dostřel, aktivujete svou MechCommander 2přepadovou jednotku a řízenými raketami je zneškodníte. Zajistíte okolí a přivoláte ze zálohy opravářské vozy, které zničené roboty dají znovu dohromady. Ty poté osadíte svými piloty - a rázem je převaha na vaší straně.

Ačkoliv jsem hrál již poměrně slušnou řádku RTS, musím uznat, že takovýto herní systém se mi více než zamlouvá. Není to ale jediné, na co Microsoft vsází. Nabízí hráčům také podporu pro multiplayer až osmi hráčů (LAN, internet), propracovaný příběh, špetku RPG prvků a editor misí. Ten by měl být také jedním z hlavních lákadel, protože se nebude jednat o nějaké narychlo spíchnuté prográmky, ale o utility, které k tvorbě úrovní používají samotní vývojáři MechCommanderu 2.

Nechme se tedy překvapit, jak bude výsledný produkt vypadat. A nebudeme muset ani čekat příliš dlouho - hra by měla být hotova již počátkem příštího roku. No, uvidíme.

Autor:
Témata: Raketa, Robot
  • Nejčtenější

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích...

Tajný playstation se prodal v přestrojení jako ohřívač pizzy

Na aukčním portálu eBay kdosi vydražil vývojářskou verzi konzole PlayStation 5. Jelikož je...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Rychlý pád až na dno. Streamer má po kariéře kvůli obtěžování nezletilé

Herní streamer Herschel Beahm známý pod přezdívkou Dr Disrespect si vydobyl popularitu a bohatství...

Třicet her, na které nejraději vzpomínám

Pokračuje oblíbený seriál, který vám představí další třicítku her, které provázely životem naše...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Vědec vymyslel, jak převést celý svět do Minecraftu

Americký student vymyslel způsob, jak volně dostupné mapy z Google Earth převést do krychličkového...

Nejpopulárnější streamerka se rozešla a sdílí historky ze seznamek

Streamerka Imane „Pokimane“ Anys se svým fanouškům svěřila, že se jí rozpadl dlouholetý vztah....

Rychlý pád až na dno. Streamer má po kariéře kvůli obtěžování nezletilé

Herní streamer Herschel Beahm známý pod přezdívkou Dr Disrespect si vydobyl popularitu a bohatství...

Budování zábavního parku Planet Coaster 2 láká na vodní atrakce

Populární strategie Planet Coaster, v níž si hráči navrhují a provozují vlastní zábavní park, se...

Na New York opět útočí mutanti, zastavit je musí Želvy Ninja

Na loňský animák Želvy Ninja: Mutantí chaos naváže letos v říjnu mlátička Teenage Mutant Ninja...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Lela Vémola je na starých fotkách k nepoznání. Takto vypadala před plastikami

Kamarádka Lely Ceterové, Petra Batthyányová sdílela na sociálních sítích osmnáct let starou fotografii, na které je se...

Třískovi jsem šest let platil letenky a hotel, vzpomíná Jan Hrušínský

Premium Táta Rudolf ho uměl pochválit, ale také pokárat. Jednou v šatně mu například vmetl, že mu celé představení zkazil svojí...

Zemřel dětský kamarád mimozemšťana Alfa. Herec usnul v rozpáleném autě

Zemřel herec Benji Gregory. Televizním divákům je známý jako Brian z populárního sitcomu 90. let Alf. Gregorymu bylo 46...

Jeden z nejhorších filmů vůbec slušně vydělává i po 30 letech od natočení

První filmová adaptace kultovní bojovky Street Fighter z roku 1994 se umísťuje v žebříčcích nejhorších snímků všech...

Oběti žrali vepři. Hororové zlo páchal sériový vrah ve svém Prasečím paláci

Injekce, motorové pily, sexuální orgie, motorkáři. A hladoví vepři. Scény, při nichž vyhasínaly životy vancouverských...